WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Антиоксидантний спектр та антиоксидантна потужність вітамінних препаратів і вітаміно-мінеральних комплексів для спортсменів - Реферат

Антиоксидантний спектр та антиоксидантна потужність вітамінних препаратів і вітаміно-мінеральних комплексів для спортсменів - Реферат

них препаратів "Аевіт" і "Аскорутин" є по два вітаміни (А і Е в "Аевіті" та С і Р в "Аскорутині), а у "Vitamin E-100" і "Магне-В6" - по одному, що суттєво звужує спектр їх антиоксидантних ефектів в організмі.

Детальний аналіз картини, висвітленої у таблиці 1, дає підстави всі вищевка-зані препарати, за чисельністю у їхньому складі речовин-АО, розділити на три гру-пи, а саме: 1) група 1 - препарати з малою кількістю речовин-АО (1 – 4); 2) група 2 - препарати із середньою кількістю речовин-АО (5 – 8); 3) група 3 - препарати з великою кількістю речовин-АО (10 – 13).

Результати такого розподілу наведені у таблиці 2.

Таблиця 2

Групи вітамінних і вітаміно-мінеральних препаратів за чисельністю речовин-АО в їхньому складі (антиоксидантною потужністю)

Г р у п а 1

Г р у п а 2

Г р у п а 3

Назва

препарату

Кількість

речовин-АО

Назва

препарату

Кількість

Речовин-АО

Назва

Препарату

Кількість

речовин-АО

АЕвіт

2

Вітакап

8

Активал

13

Аскорутин

2

Квадевіт

8

Вітрум Енер.

13

Гексавіт

4

Макровіт

6

Дуовіт

10

Комплевіт

4

Піковіт

5

Оліговіт

11

Магне-В6

1

Прегнавіт

7

Супрадін

11

Триовіт

4

Три-ві плюс

6

Теравіт

12

Vitamin E-100

1

Ундевіт

7

Центрум

13

До складу усіх трьох груп увійшло по 7 препаратів. Препарат "Вітакап", незважаючи на досить значну загальну чисельність речовин-АО у його складі (10 шт.), потрапив до групи 2, оскільки вміст у ньому мікроелементів міді і марганцю є настільки мізерним, у порівнянні з добовою потребою людини, що ймовірною антиоксидантною дією цих двох металів можна практично знехтувати і брати до уваги лише інших 8 речовин-АО.

Подальші дослідження вказаних препаратів, з позицій якісної характеристи-ки їхніх складових компонентів, дозволили висвітлити той факт, що частина пре-паратів належить до категорії виключно вітамінних (І-а група), інша - до вітаміно-мінеральних комплексів (ІІ-а група). Розподіл препаратів за вказаним критерієм на групи подано на рисунку 1. Препарати на рисунку розташовані (всередині кожної з груп) у зростаючій, щодо чисельності в їхньому складі речовин-АО, послідовності.

Як видно з рисунку 1, у складі дев'яти препаратів ("Магне-В6", "Vitamin E-100", "Аевіт", "Аскорутин", "Гексавіт", "Комплевіт", "Піковіт", "Макровіт" та "Ундевіт") речовинами-АО є виключно вітаміни, що в певній мірі обмежує їх загальний біоантиоксидантний спектр. Вітаміно-мінеральний препарат "Піковіт" містить, окрім низки вітамінів-АО, деякі мінеральні компоненти, зокрема - сполуки кальцію і фосфору, але цим макроелементам антиоксидантні властивості, як відомо, не притаманні. Вітаміно-мінеральні комплекси "Квадевіт", "Прегнавіт" і "Триовіт" можна вважати, в деякій мірі, умовними вітаміно-мінеральними антиоксидантними комплексами, оскільки антиоксидантний мінеральний компонент в їхньому складі є мінімальним (по 1 мікроелементу-металу з антиокси-дантними властивостями). Антиоксидантний спектр інших дев'яти препаратів ("Активал", "Вітакап", "Вітрум Енерджи", "Дуовіт", "Оліговіт", "Супрадін", "Теравіт", "Три-ві плюс" і "Центрум"), за чисельністю і співвідношенням у їхньо-му складі вітамінів-АО і мікроелементів-АО, є досить обширним і належним чи-ном збалансованим, що дає усі підстави зачислити їх до категорії класичних віта-міно-мінеральних антиоксидантних комплексів (таблиця 1, рисунок 1).


 
 

Цікаве

Загрузка...