WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Невідкладна допомога в гінекології - Реферат

Невідкладна допомога в гінекології - Реферат

Диференціальна діагностика трубного аборта. У тих випадках, коли немає значної внутрішньочеревної кровотечі, трубний аборт слід диференціювати з матковим абортом у ранньому терміні, загостренням сальпінго-офориту, дисфункціональною матковою кровотечею, перекрутом ніжки кістоми.

При матковому аборті постійний переймоподібний біль, що іррадіює в крижову ділянку, виділення кров'янисті, яскраво- або темно-червоного кольору.

При трубному аборті біль періодичний, переймоподібний, нерідко супроводжується запамороченням, іррадіює у пряму кишку.

Перкусією виявляють притуплення звуку в бокових ділянках живота при позаматковій вагітності та тимпаніт при матковому аборті.

Виділення із вагіни при трубному аборті з'являються після нападу болю, темні, незначні, при матковому виділення яскраві, значні.

Загальний стан жінки при трубному аборті не відповідає зовнішній крововтраті, тоді як при матковому — відповідає.

Бімануальне дослідження при трубному аборті дає можливість виявити поряд з маткою утвір, матка не відповідає терміну вагітності, тоді як при матковому аборті величина матки відповідає терміну вагітності, придатки не змінені.

Від запального процесу придатків матки трубний аборт відрізняється насамперед тим, що при запальному процесі немає затримки менструації, реакція на ХГ негативна.

Біль при цьому захворюванні, на відміну від трубного аборта, найчастіше виникає поступово, втрати свідомості не буває. Характер болю не переймоподібний, а постійний.

При трубному аборті підвищення температури до субфебрильної спостерігається лише при тривалому перебігу аборту, тоді як при гострому запаленні придатків матки температура в більшості випадків підвищена.

Певна крововтрата при трубному аборті призводить до зниження AT, при запальному процесі AT нормальний. Пульс при аборті прискорений, температура підвищується рідко.

У випадку трубного аборта живіт дещо здутий, але м'який, болючий при пальпації більше з одного боку, у бокових відділах при перкусії спостерігається притуплення перкуторного звуку. При запальному процесі обстеження живота дає подібну симптоматику, проте немає притуплення перкуторного звуку.

Кров'янисті виділення при запальних процесах придатків матки бувають не завжди, а якщо є, то, на відміну від виділень при трубному аборті, вони яскраві, іноді з домішками гною.

При бімануальному дослідженні збільшення матки, пальпація збільшених, з нечіткими контурами придатків з одного боку свідчать швидше про трубний аборт, ніж про запалення придатків, при якому матка не збільшена, а придатки частіше пальпуються збільшеними з обох боків. Нерідко при трубному аборті знаходять нависання заднього склепіння.

Незважаючи на багато відмінностей, які дають можливість провести диференціальну діагностику між трубним абортом і запальним процесом

придатків матки, іноді це зробити важко. Важливим у таких випадках є УЗД і, особливо, пункція заднього склепіння. У випадку трубного аборта при пункції отримують кров, а при запальних процесах — серозну рідину або гній.

Якщо діагноз уточнити не вдалось, а загальний стан жінки дозволяє, проводять протизапальну і гемостатичну терапію протягом 5-7 днів із ретельним клінічним спостереженням. При трубному аборті всі явища (біль переймоподібного характеру, кров'янисті виділення) наростають, збільшується утвір у ділянці придатків матки, а при запальному процесі настає покращання.

Із перекрутом ніжки кістоми трубний аборт диференціюють на основі того, що при перекруті ніжки кістоми немає затримки менструації, відсутні інші ознаки вагітності, негативна реакція на хоріонічний гонадотропін, відсутні кров'янисті виділення, а також ознаки внутрішньої кровотечі. Пальпацією живота при перекруті ніжки кістоми виявляють симптоми подразнення очеревини. Із додаткових методів використовують УЗД, іноді ендоскопію.

Диференціальна діагностика між трубним абортом та апендицитом. При апендициті хвора не вказує на затримку менструації, немає ознак вагітності. При трубному викидні біль періодичний, переймоподібний, з однобічною локалізацією. При апендициті він виникає спочатку в епігастрії, а пізніше локалізується у правій здухвинній ділянці, супроводжується нудотою, блюванням, що при трубному аборті буває рідко. Відсутні кров'янисті виділення та ознаки внутрішньої кровотечі. Пальпація живота при гострому апендициті виявляє виражене напруження передньої черевної стінки, тоді як при трубному аборті воно незначне, а нерідко зовсім відсутнє. Наявність симптомів Щоткіна-Блюмберга, Ровзінга свідчить на користь гострото апендициту, а френікус-симптом при цьому відсутній. При біма-нуальному дослідженні у разі гострого апендициту матка і придатки не збільшені. Якщо від початку захворювання пройшов тривалий час, їх не завжди вдається пальпувати через подразнення тазової очеревини. Інфільтрат пальпується вище, через вагіну, зазвичай, не досягається.

Аналіз крові при апендициті дає лейкоцитоз із зсувом формули вліво, анемії немає, тоді як при трубному аборті картина крові характерна для анемії. Зрештою, діагностичним критерієм може бути пункція заднього склепіння.

Коли чітку диференціацію провести неможливо, необхідно робити лапаротомію.

Розрив труби

Клініка. Розрив труби частіше розвивається у тому випадку, коли вагітність локалізується в істмічному чи інтерстиціальному її відділі (рис. 79, 80). Клінічна картина проявляється вираженою внутрішньою кровотечею, шоком, гострою анемією.

Захворювання розпочинається після затримки менструації з появи різкого болю внизу живота, який з'являється раптово, локалізується у здухвинній ділянці чи внизу живота, іррадіює у пряму кишку, крижі. Цей біль супроводжується короткочасною непритомністю, після цього хвора залишається млявою, адинамічною. При спробі встати вона може повторно знепритомніти.

У хворої наявні всі ознаки внутрішньої кровотечі: різка блідість, холодний піт, похолодіння нижніх кінцівок, частий, слабкого наповнення, іноді ниткоподібний пульс. Помітне здуття живота, участь його в акті дихання різко обмежена. У бокових відділах живота відзначається притуплення пер-куторного звуку. Пальпація живота різко болюча, наявний симптом Щоткі-на-Блюмберга.

Діагностика. Під час огляду дзеркалами знаходять ціаноз слизової оболонки вагіни, кров'янисті виділення бувають, але не завжди, мають темний колір, нерідко характеру кавової гущі.

При бімануальному дослідженні завжди.різко болюче зміщення шийки матки, виявляється нависання і різка болючість заднього склепіння. Тіло матки збільшене незначно, а збоку від неї можна пропальпувати болючий утвір з нечіткими контурами, іноді пульсуючий. Слід пам'ятати, що матку та придатки пальпувати не завжди вдається через різку болючість гінекологічного дослідження.

У діагностиці позаматкової вагітності можуть допомогти такі ознаки:

симптом Лаффона — послідовне переміщення больових відчуттів: спочатку в ділянці надпліччя, потім — плеча, відтак біль зміщується у ділянку спини, лопаток, під грудину;

симптом Елекера — наявність болю в животі, що супроводжується його іррадіацією в плече та лопатку на боці розриву труби;

симптом Герцфельда — позив до сечовипускання, що виникає у момент розриву труби;

симптом Куленкампфа — виражена болючість при перкусії передньої черевної стінки.

При вагінальному дослідженні визначають такі ознаки:

симптом Ландау — сильна болючість при введенні в піхву дзеркал або пальців;

симптом Голдена — блідість шийки матки;

симптом Болта — різка болючість при спробі зміщення шийки матки.

симптом Гуделла — м'яка консистенція шийки матки;

симптом Промтова — при спробі змістити матку догори пальцями, введеними у піхву та пряму кишку, хвора бідчуває різкий біль. При апендициті дослідження через пряму кишку викликає біль у ділянці дугласового простору;

симптом Гофмана — зміщення матки у протилежний від ураженої труби бік. Під час дослідження матка легко стає у нормальне положення, а після припинення дослідження повертається у попереднє положення.

При тривалому перебуванні крові в черевній порожнині відбувається її часткове всмоктування і трансформований білірубін відкладається в клітинах шкіри. Тому виникають такі ознаки:


 
 

Цікаве

Загрузка...