WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Безплідний шлюб - Реферат

Безплідний шлюб - Реферат

Вторинна фригідність виникає з різноманітних причин, проте найчастіше буває результатом аноргазмії як наслідку невмілої поведінки чоловіка при статевому акті, причому психічні переживання, що супроводжують це явище, поглиблюють аноргазмію і знижують лібідо. Основним симптомом фригідності є відсутність статевого потягу навіть після попередніх ласк партнера.

При звертанні пацієнтки з приводу фригідності необхідно насамперед виявити можливу причину і дати поради щодо її усунення. Хороші результати дає психоеротичне тренування пари. Спочатку слід виявити ерогенні зони жінки, роз'яснити бажаність їх стимуляції чоловіком, а потім у делікатній формі провести бесіду з чоловіком, краще за відсутності жінки.

Гіперсексуальність (німфоманія) — підвищений статевий потяг. Зустрічається досить рідко; є дві форми —у молодих жінок і клімактерична. Молоді жінки рідко звертаються за допомогою — лише коли потреба у статевих контактах вимушує жінку до аморальної поведінки. Клімактерична німфоманія перебігає важко і приносить жінкам надзвичайні страждання. У переважній більшості випадків німфоманія є симптомом захворювання ЦНС, зокрема гіпоталамічної ділянки, а також деяких психічних захворювань (шизофренії, олігофренії, маніакальних станів). Лікування гіперсексуальності полягає у радикальному лікуванні основних захворювань, що призводять до цієї патології.

Онанізм (мастурбація) — отримання статевої насолоди шляхом подразнення статевих органів. Патологічною мастурбація вважається лише тоді, коли вона проводиться часто, особливо на тлі нормального статевого життя. У більшості випадків жінки вдаються до мастурбації на тлі тривалої відсутності оргазму при наявності статевого збудження. Не вважається патологією, коли зрідка здорова жінка при тимчасовій відсутності статевого життя мастурбує. Тривала надмірна мастурбація призводить до астенізації жінки. Надмірну мастурбацію лікують шляхом гіпнотерапії, рекомендують заняття спортом, збільшення фізичних навантажень.

Для профілактики сексуальних порушень у жінок необхідне правильне психостатеве виховання дівчаток. Завдання полягає в тому, щоб дати правильну інформацію про гігієну статевого життя, про дітонародження. Одночасно слід пам'ятати про делікатність такої інформації. Не потрібно завчасно пробуджувати у дівчаток статевий потяг, але не можна й залякувати їх.

Роз'яснення повинні мати індивідуальний, а не масовий характер. Лікарі повинні проводити бесіди про статеве виховання з батьками підростаючих дівчаток, щоб вони могли правильно орієнтувати дітей у цьому питанні. Дуже важливими є дошлюбні консультації з питань гігієни статевого життя.

Важливою у запобіганні сексуальних порушень є можливість реалізації статевого акту. Партнери повинні знати, що-вони мусять поважати індивідуальні особливості та потреби одне одного. Статевий акт повинен здійснюватись у цивілізованих умовах, при повному усамітненні Після першого статевого акту слід рекомендувати на деякий час утриматись від коїтусу, щоб біль не призвів до негативної реакції на статевий акт. Не рекомендуються статеві зносини під час запальних процесів, менструацій.

У профілактиці фригідності та аноргазмії ці чинники мають велике значення. Крім того, слід пам'ятати, що, крім тіла, ерогенними зонами можуть бути будь-які органи відчуттів — зір, слух, нюх.

Щодо частоти статевих зносин, то можна вважати, що коли здорові люди відчувають потребу у щоденних статевих актах і після них не відчувають втоми — це норма. Шкідливими слід вважати статеві акти, які повторюються через короткі проміжки часу, тому що вони призводять як до загального виснаження, так і до травматизації статевих органів. Несприятливо відображається на статевому житті і здоров'ї пари перерваний статевий акт. Він не лише призводить до застою крові в органах малого таза, а й несприятливо впливає на психоемоційну сферу, що може спричинити сексуальні порушення. Одним із важливих моментів запобігання аноргазмії є надійна контрацепція. Виникненню стійкої аноргазмії сприяють моральна травма та больові відчуття, перенесені жінкою під час штучного переривання вагітності. Тому при проведенні абортів слід попередньо психологічно підготувати пацієнтку, а також застосувати ретельне знеболювання.

ГІГІЄНА ДОРОСЛОЇ ЖІНКИ

Загальногігієнічний режим. Важливе місце у гігієні жінки займає правильне чергування роботи та відпочинку. Важливо, щоб жінки не виконували важкої фізичної роботи, яка може спричиняти зміщення тазових органів. Негативний вплив спричиняє вібрація, робота з комп'ютерами.

Гармонійному розвиткові жіночого організму сприяють заняття фізкультурою та спортом. Проте не слід рекомендувати широкому загалові жінок ті види спорту, де є важкі фізичні навантаження, струси (удари об перекладину), підіймання тягарів.

Кожна жінка повинна ретельно доглядати за шкірою, яка, крім захисної, має ще й видільну, дихальну функції. Тому необхідно регулярно приймати душ, а де такої можливості немає — проводити вологе обтирання.

Важливу роль у здоров'ї жінки відіграє збалансоване раціональне харчування. Брак певних мікроелементів, вітамінів може призводити до порушення менструального циклу. Негативно впливають також переїдання, зловживання солодощами, виробами з борошна, особливо у жінок, які схильні до ожиріння. Калорійність їжі повинна відповідати енергетичним затратам жінки.

Завдання медичного персоналу жіночих консультацій та гінекологічних стаціонарів — проводити серед жінок роз'яснювальну роботу з питань загальної гігієни, звертаючи особливу увагу на шкідливість куріння, алкоголізму, наркоманії.

Гігієна жінки під час менструації. Надзвичайно важливе значення має дотримання гігієнічних правил під час менструації. Менструальна кров повинна вільно стікати, прокладки необхідно змінювати кілька разів на день. В іншому разі на прокладках, де накопичується кров, розвиваються бактерії, що може спричиняти подразнення, запальний процес вульви і поширення його у вагіну. Зовнішні статеві органи необхідно кілька разів на день обмивати теплою водою з милом. Із загальних водних процедур можна рекомедувати лише душ; купання в басейні, миття у ванні не бажане.

Необхідно стежити за регулярним випорожненням кишечника. У ці дні слід уникати фізичних навантажень, нервово-психічних перевтом, занять спортом.

У жодному разі не можна здійснювати статеві зносини, позаяк це сприяє не тільки занесенню інфекції, а й посиленню крововтрати.

Якщо жінка проводить вагінальні лікувальні процедури, то під час менструації їх слід припинити.

Гігієна статевого життя. Під час першого статевого акту відбувається надрив дівочої пліви з утворенням ранки, тому слід рекомендувати молодій подружній парі декілька днів утримуватись від статевих зносин. У цей час особливо обережно необхідно проводити туалет зовнішніх статевих органів. Внаслідок болючості повторних актів може виникнути вагінізм, що, врешті, призводить до неврозів. Між неналагодженістю статевих стосунків, сексуальними і невротичними розладами існує тісний зв'язок. Будь-які аномалії статевих стосунків можуть призвести до неврозів. Тому у таких випадках важливо своєчасно звертатись до сексопатолога.

Частота статевих зносин має бути індивідуальною. Вони залежать від загального здоров'я подружжя, віку, темпераменту. Важливим у визначенні цього є самопочуття обох партнерів після статевого акту. Статеві акти не рекомендуються у перші й останні 2 місяці вагітності, протягом 6 тижнів після пологів і 4 тижнів після аборту.

Лікарі, говорячи про гігієну статевого життя, повинні підкреслювати небезпеку випадкових статевих зв'язків, що може призводити до зараження венеричними захворюваннями та СНІДом, які останнім часом набули значного поширення. Коли жінки мають випадкові статеві зносини, партнерові слід користуватись презервативом.


 
 

Цікаве

Загрузка...