WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Фолікулярна кіста правого яєчника. Історія Хвороби - Реферат

Фолікулярна кіста правого яєчника. Історія Хвороби - Реферат

Фолікулярна кіста правого яєчника. Історія Хвороби

ПАСПОРТНІ ДАНІ

ПІП: Овчаренко Тетяна Михайлівна

Вік: 48 років

Професія: гол. бухгалтер ТОВ "Жильйонер"

Домашня адреса: м. Київ, Шевченківський р-н, вул. Б. Хмельницького, 54, кв. 87.

Час поступлення в клініку: 30.10.08, 8:25

Дата виписки: 12.11.08

Діагноз закладу, що направив: фолікулярна кіста правого яєчника

СКАРГИ

Нерегулярні і болючі менструації. Болі локалізуються внизу живота і мають інтенсивний характер. Поступила на планове оперативне лікування.

ГІНЕКОЛОГІЧНИЙ АНАМНЕЗ

Менархе у 14 років. Цикл практично одразу став регулярним, менструації не спричиняли неприємних відчуттів, кількість виділень була помірна.

Останні два роки менструації нерегулярні: тривалість циклу 20-40 днів, тривалість менструацій 5-7 днів, болі внизу живота, значна кількість виділень. Після проведених курсів лікування наставало покращення на 2-3 місяці. Між менструаціями виділень з піхви не відмічає.

Дата останньої менструації 21.10.08. Тривалість – 5 днів. Рясні виділення. Болі внизу живота.

Початок статевого життя – 25 років. Заміжжя перше. З початком статевого життя менструальна і видільна функції не змінились. Гормональну контрацепцію не застосовувала. Болей при статевому акті не буває. Зинження лібідо пов`язує з віком. Виділень після статевого акту не відмічала.

Дві вагітності. 1 пологи (1989 р.) – запланована вагітність, 1 аборт (1990 р.) – небажана вагітність. Ускладнень вагітності не спостерігалось.

Перенесені гінекологічні захворювання: ерозія шийки матки (1991 р.) – була проведена діатермокоагуляція, рецидивів не спостерігалось. Кіста правого яєчника (2006 р.).

АНАМНЕЗ ХВОРОБИ

Вважає сабе хворою протягом останніх 2-х років, коли менструації поступово стали нерегулярними і болісними, відчувала слабкість, перепади настрою, температура тіла не підвищувалась. За направленням гінеколога поліклініки було проведено УЗ-дослідження органів малого тазу і вперше виявлена кіста правого яєчника. Був проведений курс лікування диклофенаком, призначений "Дюфастон" протягом 3 міс. Скарги зникли, менструації стали регулярними. Проходить профілактичні курси: фізіопроцедури (електрофорез з лідазою), препарати алое, глюконат кальцію, диклофенак. Раз на півроку проходить гінекологічне УЗ-дослідження (всього 3 рази). Останнім часом цикл знову порушився. Під час останнього відвідування гінеколог порадив здійснити планове оперативне лікування з приводу кісти, мотивуючи це збільшенням її урозмірах, ризиком розриву, направив до гінекологічного відділення Київської міської клінічної лікарні № 18.

АНАМНЕЗ ЖИТТЯ

Росла і розвивалась відповідно до статі і віку. В психомоторному розвитку не відставала від однолітків.

З дитячих інфекцій перехворіла на краснуху, вітряну віспу, епідемічний паротит, часто хворіла на ГРІ.

Має вищу освіту. Все життя проживала в Києві.

Одружена. Має здорову дитину (дівчина, 19 років).

Вірусний гепатит, сифіліс, туберкульоз, гемотрансфузії, алкоголізм, нервові і психічні захворювання у себе і родичів заперечує.

Має алергію на йод – виникає кропив`янка.

Житлово-побутовими умовами, роботою задоволена. Професійних шкідливостей не відмічає. Харчується регулярно, збалансовано.

Спадковість по материній лінії обтяжена з приводу гіпертонічної хвороби, по батькові лінії – по ревматоїдному артриту, виразковій хворобі ДПК.

ОБ`ЄКТИВНЕ ОБСТЕЖЕННЯ

При поступленні загальний стан здовільний. Свідомість ясна. Положення у ліжку активне.

Температура тіла 36,8 С. Пульс – 76. АТ – 125/70 мм рт.ст.

Конституція нромостенічна. Зріст – 165 см, вага – 65 кг.

Шкірні покриви звичайного кольору. Стан волосся і нігтів нормальний. Лімфатичні вузли не пальпуються. Підшкірна жирова клітковина розвинена помірно.

Склери білі. Слизові оболонки ротової порожнини блідо-рожеві. Язик вологий, не обкладений.

Дихальна система. Грудна клітка нормальної форми, симетрична. Голосове тремтіння на симетричних ділянках однакове. Дихання при аускультації везикулярне. ЧДР – 16/хв.

Серцево-судинна система. Серцевий горб не визначається. Верхівковий поштовх – 2х2 см, на 2 см латеральніше лівої середньоключичної лінії, помірної сили і резистентності. Права межа відносної тупості серця – по правій парастернальній лінії, верхня – в ІІ міжребер`ї зліва по лівій середньоключичній лінії, ліва межа – в V міжребер`ї, на 3 см латеральніше лівої середньоключичної лінії.

Аускультація серця: І і ІІ тони звучні, ритмічні, над верхівкою вислуховується м`який протосистолічний шум. ЧСС – 76. Набухання, пульсяції шийних вен немає. Варикозу поверхневих вен нижніх кінцівок не відмічається.

Травна система. Товщина шкірної складки на рівні пупка – 2 см. Симптоми Щоткіна-Блюмберга і Менделя негативні. Сигмоподібна кишка пальпується як еластичний тяж з гладенькою поверхнею діаметром 3 см.

Печінка не виступає з-за краю реберної дуги. При пальпації не болюча. Консистенція м`яко-еластична. Поверхня гладенька. Передній край гострий, рівний. Пульсація відсутня.

Пальпація в точці проекції жовчного міхура безболісна. Симптоми Кера, Мерфі, Мюссі, Образцова негативні.

Зони проекції підшлункової залози не болючі при пальпації. Симптоми Шоффара і Мейо-Робсона негативні.

Селезінка не виступає з-за краю реберної дуги.

Стілець оформлений, без сторонніх домішок.

Опорно-руховий апарат. Тіло складене пропорційно, видимі деформації скелета відсутні. Суглоби не збільшені, шкіра над ними не змінена. Об`єми активних і пасивних рухів у всіх суглобах – у повному обсязі. М`язовий тонус нормальний. М`язова сила – 5 балів.

Сечовивідна система. Симптом Пастернацького негативний з обох сторін. Больових точок за ходом сечоводів немає. Пальпація надлобкової ділянки безболісна, сечовий міхур не визначається. Дизуричних явищ не спостерігається.

Нервова система. Орієнтується в місці і часі. Реакція на запитання адекватна. Мова виразна, правильна. Висловлюється чітко. Настрій хороший. Порушень уваги, пам`яті не відмічає. Симптоми Керніга і Брудзинського відсутні.

Ендокринна система. Щитовидна залоза нормальних розмірів, не болюча. Поверхня гладенька. Симптоми Грефе, Мебіуса негативні. Оволосіння за жіночим типом.

СПЕЦІАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

Живіт симетричний, рівномірно випуклий, не приймає участі в акті дихання. Шкіра чиста, не змінена. Підшкірні черевні вени не визначаються. Передня черевна стінка при пальпації податлива, не болюча. При аускультації живота вислуховуються перистальтичні шуми.

ГІНЕКОГОЛІЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ

Зовнішні статеві органи розвинуті правильно. Оволосіння за жіночим типом.

Великі статеві губи прикривають малі статеві губи, рубців і деформацій немає. Уретра не змінена. Бартолінові і парауретральні залози без особливостей.

В дзеркалах: слизова оболонка піхви чиста, рожева, складчатість збережена. Виділення слизові, помірні, без запаху. Шийка матки циліндричної форми, слизова блідо-рожева. Зовнішній зів щілевидний, закритий.

ДВОРУЧНЕ ВАГІНАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

Слизова піхви еластичнА, рубцевих змін немає. Піхва жінки, що народжувала. Матка в anteflexio, нормальної величини і форми, щільно-еластичної консистенції, обмежено рухлива, неболюча.

Придатки зліва тяжисті, дещо збільшені, чутливі при пальпації.

Придатки справа чутливі при пальпації, збоку і позаду від матки визначається кулясте утворення з гладенькою поверхнею розмірами 5х4 см туго-еластичної консистенції.

Параметрії неінфільтровані.

Склепіння глибокі, вільні.

ОГЛЯД І ПАЛЬПАЦІЯ МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ

Молочні залози середніх розмірів, звичайної форми. Шкіра не змінена. При пальпації – інфільтратів, пухлиноподібних утворень, болючих місць не виявлено.

ПОПЕРЕДНІЙ ДІАГНОЗ

На підставі анамнезу захворювання (хворіє протягом останніх 2-х років, коли менструації поступово стали нерегулярними і болісними, відчувала слабкість, перепади настрою. Була вперше виявлена кіста правого яєчника. Проведений курс лікування диклофенаком, призначений "Дюфастон" протягом 3 міс. Скарги зникли, менструації стали регулярними. Проходить профілактичні курси: фізіопроцедури (електрофорез з лідазою), препарати алое, глюконат кальцію, диклофенак. Раз на півроку проходить гінекологічне УЗ-дослідження (всього 3 рази). Останнім часом цикл знову порушився. Під час останнього відвідування гінеколог порадив здійснити планове оперативне лікування з приводу кісти, мотивуючи це збільшенням її урозмірах і ризиком розриву), даних бімануального дослідження (збоку і позаду від матки визначається кулясте утворення з гладенькою поверхнею розмірами 5х4 см туго-еластичної консистенції), можна поставити попередній діагноз кіста правого яєчника.

ДИФЕРЕНЦІЙНИЙ ДІАГНОЗ

Диференційну діагностику кісти яєчника слід проводити з іншими об`ємними процесами, що локалізуються в малому тазу, супроводжуються клінікою, що поступово наростає, можуть мати хронічний характер.

Ознака

Кіста яєчника

Рак яєчника

Рак тіла матки

Позаматкова вагтність

Туберкульоз придатків

Особливості анамнезу

Переважно в молодому віці

Переважно в старшому

+

Переважно в старшому віці

+

Обов`язкова наявність статевих контактів в останні місяці

Наявність туберкульозу легень

Особливості перебігу

Повільний ріст утворення

+

Швидкий ріст утворення. Диспептичні явища, втрата маси тіла, субфебрилітет

Швидкий ріст утворення. Втрата маси тіла, субфеб-рилітет

Часто двобічний процес

Стан менструальної функції

Нерегу-лярність

+

Нерегу-лярність

+

Без змін

Затримка

Патологічні виділення зі статевих шляхів

Не характерні

+

Не характерні

+

Кров`янисті

Кров`янисті

Не характерні

+

Характер і локалізація болей

Болі під час менструацій

+

Не характерні або незначні

Не характерні або незначні

Не характерні

Характер об`эмного утворення, що пальпується

Туго-еластична консистенція, гладенька поверхня

+

Щільна консистенція, бугриста поверхня. Інфільтрати прилеглих тканин

Збільшена, болюча матка

Щільна консистенція, гладенька поверхня

Придатки збільшені, з бугристою поверхнею

Вірішальну роль в диференційній діагностиці відіграє гістологічне дослідження матеріалу, взятого при операції.


 
 

Цікаве

Загрузка...