WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Захворюваність і інвалідність - Лекція

Захворюваність і інвалідність - Лекція

3) захворювання, про які лікувально-профілактична установа представляє тільки сумарну (цифрову) інформацію в органи санепіднагляду і які по класифікації не відносяться до класу інфекційних захворювань (грип, ОРВИ);

4) захворювання, про кожен випадок яких робляться повідомлення в місцеві органи санепіднагляду з приведенням детальних зведень про захворювання (черевний тиф, паратифи й інші сальмонельози, дизентерія, энтериты, дитячі інфекції, менінгіти, енцефаліти, інфекційний гепатит, правець, поліомієліт, сказ, риккетсиозы, малярія, лептоспіроз, сепсис у дітей 1-го місяця життя, геморрагическая лихоманка, орнітоз і ін.).

У відношенні кожної з цих груп захворювань існує своя система збору й обробки даних.

Карантинні хвороби — це умовна назва групи інфекційних хвороб, що характеризуються високої контагиозностью і високою летальністю, до яких застосовуються міжнародні карантинні обмеження відповідно до міжнародних медико-санітарних правил. У випадку виявлення карантинних захворювань застосовуються міри екстреного протиепідемічного характеру, аж до створення надзвичайних протиепідемічних комісій (ЧПК).

У випадку виявлення захворювань 2 і 4 групи заповнюється "Екстрене повідомлення про інфекційне захворювання, харчовому, гострому професійному отруєнні, незвичайній реакції на щеплення (ф. 058/у). "Екстрене повідомлення" складається лікарями і середнім медичним персоналом лікувально-профілактичних установ усіх відомств, медичним персоналом шкіл, дитячих будинків, дитячих дошкільних установ у випадку виявлення інфекційного захворювання (підозри на нього), харчового гострого професійного отруєння, незвичайної реакції на щеплення незалежно від умови виявлення: при звертанніза лікуванням, профілактичному огляді, обстеженні в стаціонарі, на секції і т.д. Цей документ служить для інформації органів санепіднагляду по місцеві виявлення захворювання з метою вживання необхідних заходів.

Для -обліку і контролю руху повідомлень у лікувально-профілактичних установах і органах санепіднагляду маються спеціальні журнали (ф. 060/у), у яких ведеться запис відправлених і отриманих повідомлень.

Форма повідомлення і журнал містять тільки основну інформацію, необхідну для оперативного сигналу: діагноз, зведення про хворого, дату виникнення захворювання, зведення про госпіталізацію й інших проведених у вогнищі заходів.

Крім оперативних на підставі повідомлень і журналів органами санепіднагляду щомісяця складає звіт "Про рух інфекційних захворювань" (ф. 85-инф.), що є єдиним джерелом інформації для вищестоящих організацій про інфекційну захворюваність.

Про захворювання 3 групи органи санепіднагляду одержують інформацію з лікувально-профілактичних установ на підставі ф. 95 — грип. Ця форма містить лише сумарні зведення про число зареєстрованих захворювань ОРВИ і грип.

Для аналізу інфекційної захворюваності розраховується ряд показників:

Частота виявлення інфекційних

захворювань на даній території

Число виявлених

інфекційних захворювань = ---------------------------------------------х100000

Середня чисельність населення

на даній території

Аналогічно розраховуються показники частоти захворювань по окремим возрастно-половым групах, нозологическим формам:

Число госпіталізованих

інфекційних хворих

Частота госпіталізації

інфекційних хворих = -------------------------------------------------х100

Середня чисельність населення

Число госпіталізованих

інфекційних хворих

Охоплення інфекційних хворих

госпіталізацією =--------------------------------------------------х100

Число виявлених інфекційних

хворих

Число виявлених інфекційних

хворих даним захворюванням

Очаговість = ----------------------------------------------------------------

Число вогнищ даного захворювання

Крім того, для цілого ряду інфекційних захворювань доцільно розрахувати сезонність. В основу розробки сезонності беруться дані про число захворювань по місяцях, розглядаються динамічні криві по абсолютних даних і місячних показниках. Іноді може бути використаний розподіл річного числа захворювань по місяцях (у відсотках). Вірніше для вивчення сезонності використовувати показники сезонних коливань, що представляють відношення середньоденних місячних даних до середньорічних, і зображені у виді діаграми полярних координат.

ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НАЙВАЖЛИВІШИМИ НЕЕПІДЕМІЧНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ

Поряд з обов'язковим обліком інфекційної захворюваності проводиться спеціальний облік найважливіших неепідемічних хвороб, до яких відносяться: туберкульоз, венеричні захворювання, мікози, трахома, злоякісні новотвори, психічні хвороби й інші. Деякі з них враховуються і як інфекційні захворювання <по ф. 058/у), і як найважливіші неепідемічні хвороби. Організація спеціального обліку ряду захворювань зв'язана з тим, що як правило, ці захворювання вимагають раннього виявлення, всебічного обстеження хворих, узяття їхній на диспансерний облік, постійного спостереження за ними і спеціальним лікуванням, а в ряді випадків і виявлення контактів.

При виявленні даних захворювань заповнюється "Повідомлення про хворого з вперше в житті встановленим діагнозом активного туберкульозу, венеричної хвороби, трихофитии, мікроспорії, фавусу, корости, трахоми, психічного захворювання" (ф. 089/у) чи "Повідомлення про хворого з вперше в житті встановленим діагнозом чи рака іншого злоякісного новотвору" (ф. 090/у).

Ф. 089/у складається лікарями всіх лікувально-профілактичних установ системи МЗ і інших відомств, незалежно від їхньої спеціальності і місця роботи (у лікарнях, поліклініках, санаторіях і т.д.) і умов виявлення захворювань (при звертанні, при профілактичному огляді, обстеженні в стаціонарі і т.д.) на усіх хворих, у яких вперше в житті виявлене дане захворювання.

Середній медичний персонал складає повідомлення тільки на хворих коростою, при всіх інших захворюваннях хворої направляється до лікаря, що і складає повідомлення у випадку підтвердження діагнозу.

Повідомлення про хворих активному туберкульозом складаються також у випадку виявлення вперше в житті активного туберкульозного процесу в облич, що складаються під спостереженням протитуберкульозної установи в 0, III, IV" V — неактивної, VI і VII — групах диспансерного обліку, і у випадках виявлення туберкульозу при розкритті померлих, у яких захворювання активним туберкульозом не було диагностировано при житті.

Захворювання деякими венеричними і грибковими захворюваннями, коростою можуть виникати неодноразово протягом життя хворого. У 1-ом випадку кожне нове захворювання варто розглядати як уперше диагностированное і складати на нього повідомлення.

Складені повідомлення в триденний термін пересилаються в районний (міський) диспансер (кабінет ЦРБ чи при відсутності його безпосередньо в ЦРБ за місцем проживання хворого для використання в оперативних цілях.

По закінченні місяця шкірно-венерологічні і протитуберкульозні установи пересилають підучені повідомлення, складене в самих спеціалізованих диспансерах (кабінетах) в обласний диспансер, де вони використовуються.

Паралельно із системою оперативного обліку цієї групи захворювань мається взаємозалежна з нею система обліку контингентів, що складаються під спостереженням спеціалізованих служб.


 
 

Цікаве

Загрузка...