WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Амбулаторно-поліклінічна допомога населенню - Лекція

Амбулаторно-поліклінічна допомога населенню - Лекція

За кожним реєстратором закріплюється 9—10 визначених лікарських ділянок, що складає, як правило, одне терапевтичне відділення. Це дозволяє реєстратору краще знати відповідний розділ картотеки, що підвищує не тільки ефективність його праці, але також і відповідальність за свою ділянку роботи.

При відсутності самозапису чи комбінованому методі велике значення в правильній організації роботи реєстратури мають раціональний пристрій і організація робочого місця дільничного реєстратора. Над робочим місцем кожного дільничного реєстратора повинні бути поміщені написи з указівкою номера терапевтичного відділення і перерахуванням назви вулиць і номерів будинків, що обслуговуються реєстратором, а також із указівкою прізвищ дільничних лікарів відділень (бригади) і працюючих разом з ними хірургів, невропатологів, отоларингологів і окулістів. У деяких поліклініках докладний опис роботи лікарів усіх спеціальностей міститься окремо у вестибюлі поліклініки.

Якщо на території, що обслуговується поліклінікою, маються невеликі промислові підприємства, прикріплені до неї для обслуговування, то в реєстратурі організують спеціальні робочі місця для реєстратора, у веденні якого знаходяться цехові ділянки цих промислових підприємств.

Швидке обслуговування хворих, що звернулися в реєстратуру, залежить від раціонального розміщення в ній амбулаторних карт. Найбільше відповідає цим вимогам система розміщення амбулаторних карт у барабанах по ділянках, а усередині них — по вулицях, будинкам і квартирам. Багато в чому полегшує роботу - медичного реєстратора система маркірування амбулаторних карт, коли кожна терапевтична ділянка має своє колірне - маркірування. Добре зарекомендувала себе номерна, система, збереження медичних карт, при якій пошук однієї карти скорочується до декількох секунд. Для цього кожній ділянці призначається кількість номерів відповідно, числу облич, що проживають на даній території (як резерв варто додати приблизно 100 номерів з розрахунку можливого .росту населення).

У поліклініці доцільно організувати більш докладну, "німу довідку": розклад роботи лікарів усіх спеціальностей із указівкою годин прийому на всі дні тижня, номерів кабінетів, лікарських ділянок із увійшовшими в них вулицями і будинками і розподіл їх між бригадами. Чітка інформація повинна бути і про правила виклику лікарів на будинок, про порядок попереднього запису на прийом до лікарів з урахуванням системи самозапису.

У реєстратурі повинні бути табло, що дозволяють пацієнтам одержати вичерпні, данні про режим роботи всіх підрозділів поліклініки: час і місце прийому населення головним лікарем і його заступниками; адреси чергових поліклінік і стаціонарів району (міста), що роблять екстрену спеціалізовану допомогу населенню в тижні, поповерховий покажчик лікарських кабінетів, номера телефонів виклику лікарів, на будинок і виклику чергових лікарів у денний і вечірній час, годинник і обсяг роботи кабінетів доврачебного прийому, правилах підготовки до досліджень (рентгеноскопії, рентгенографії" аналізів крові і т.д.).

Для використання; медичної і загальної документації в практичній і науковій праці в поліклініці повинний бути створений медичний архів. У медичному архіві виробляються прийом, облік, класифікація, збереження і видача документальних матеріалів як персоналу поліклініки, так і хворим у випадку змін їхнього місця чи проживання запитів різних організацій. В архіві зберігається вся документація про роботу поліклініки, у тому числі накази по поліклініці, річні звіти, особисті справи звільнених, а також уся медична документація (в основному медичні карти амбулаторних хворих). Медичні карти амбулаторних хворих надходять в архів з реєстратури в тому випадку, якщо хворий протягом 3 років не звертався в поліклініку. Крім того, у діючий архів можна передавати "стовщені" і медичні карти, що прийняли недбалий вид, після того, як замість них будуть заведені нові з викопіюванням зі старих карт уточнених діагнозів і короткого эпикриза.

Значне місце в роботі реєстратури займає оформлення медичних документів: довідок, напрямків і ін. Реєстраторам надане право затримувати неправильно видані і невірно оформлені документи і передавати їх для з'ясування адміністрації. Разом з тим вони несуть відповідальність за документи, поряд з обличчями, що видали документ.

Особливої уваги вимагає оформлення листків непрацездатності (лікарняних аркушів). Бланки листків непрацездатності, видані лікарям із указівкою номерів, реєструються в "Книзі реєстрації листків непрацездатності".

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ВІДДІЛЕННЯ ПРОФІЛАКТИКИ

Основними задачами відділень профілактики є організаційне забезпечення диспансеризації населення; організація і проведення попередніх і періодичних оглядів; раннє виявлення захворювань і осіб, що має фактори ризику; підготовка і передача лікарям медичної документації на виявлення хворих і осіб, з підвищеним ризиком захворювання для дообстеження, диспансерного спостереження і проведення лікувально-оздоровчих заходів; санітарно-гігієнічне виховання і пропаганда здорового способу життя.

У складі відділення профілактики організується анамнестический кабінет. Кабінет забезпечує: збір анамнезу й анкетування проходячих профілактичних оглядів з виявленням наявних факторів ризику і ранньої симптоматики захворювань по анамнестичній карті.

Кабінет централізованого обліку диспансеризації організується в складі відділення профілактики і забезпечує: облік населення, що обслуговується територіальним поліклінічним відділенням, амбулаторією, установою; визначення осіб, що підлягають первинній диспансеризації в конкретних лікувально-профілактичних установах; облік контингентів, зайнятих у народному господарстві, прикріплених до даної територіальної лікувально-профілактичної установи для проведення профілактичних оглядів.

Кабінет функціональних (інструментальних) досліджень входить до складу відділення профілактики. Основною задачею кабінету є проведення на долі карському етапі диспансеризації антропометрії, динамометрії, виміру артеріального кров'яного тиску, тонометрии (особам після 40 років), дослідження гостроти зору, визначення гостроти слуху (мова на відстані, шепотная мова),ЕКГ (особам після 40 років).

Кабінет функціональних (інструментальних) досліджень забезпечується набором необхідного медичного устаткування й інструментарію.

Кабінет збору матеріалу для eкспресс-діагностики здійснює збір крові і сечі в проходячих огляд, відправлення отриманого матеріалу в лабораторію для аналізу крові (визначення ШОЕ, гемоглобіну, лейкоцитів) і дослідження сечі на цукор і білок. Кабінет працює в тісному контакті з клініко-діагностичною лабораторією амбулаторно-поліклінічної установи. Кабінет забезпечується необхідними реактивами, інструментарієм і устаткуванням. Для узяття матеріалу кабінет повинний мати туалет.

Оглядовий жіночий кабінет входить до складу відділення профілактики, а там де воно відсутнє діє як структурний підрозділ поліклініки. Роботу в оглядовому кабінеті здійснює акушерка. Задачами кабінету є здійснення профілактичного огляду жінок з 18 років з метою раннього виявлення гінекологічних захворювань, предопухолевых і ракових захворювань жіночих статевих органів і інших видимих локалізацій (шкіри, губ, молочних залоз, долікарське опитування.

Кабінет пропаганди здорового способу життя. Основою діяльності кабінету є організація і проведення комплексу заходів, спрямованих на санітарно-гігієнічне виховання і формування здорового способу життя населення; групова й індивідуальна пропаганда здорового способу життя серед минаючих профілактичні огляди; роз'яснення мети і задач диспансеризації населення; пропаганда боротьби з виникненням і розвитком факторів ризику різних захворювань (паління, алкоголь, гіподинамія й ін.); пропаганда активного відпочинку, туризму, занять спортом; роз'яснення принципів раціонального харчування; рекомендації зі створення, зміцненню і збереженню психологічного клімату на роботі, у навчанні і побуті; розширення і поглиблення санітарно-гігієнічних знань серед минаючих профілактичні огляди. Кабінет організує і контролює дану роботу в амбулаторно-поліклінічній установі.


 
 

Цікаве

Загрузка...