WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Організація стаціонарної допомоги дітям - Лекція

Організація стаціонарної допомоги дітям - Лекція

— профілактику гострих захворювань (ОРВИ, грипу й ін.) 1 за 1—2 місяці до надходження в дитячу установу з застосуванням засобів, спрямованих на підвищення неспецифічних механізмів імунітету, у тому числі проведення загальних і місцевих заходів, що гартують, введення елементів дихальної гімнастики у фізкультурні заняття (будинку), навчання дитини подиху через, ніс, призначення курсу УФО, препаратів аскорбінової кислоти, .вітамінів групи В, препаратів шипшини, інтерферону;

— оформлення документації відповідно до змісту роботи по підготовці дитини до надходження в дошкільну установу; запис у "Історії розвитку дитини" про початок і закінчення підготовки; про результати диспансеризації і проведене оздоровлення; складання виписного епікризу для дитячої установи за визначеною схемою з обов'язковими рекомендаціями дільничного лікаря-педіатра на період адаптації по режиму, харчуванню, фізичному вихованню, індивідуальному підходу, оздоровчо-лікувальним заходам для профілактики гострих захворювань, загострень хронічних вогнищ і фонових станів;

—забезпечення наступності в роботі дитячої міської поліклініки і дошкільної установи по підготовці і веденню дітей у період адаптації шляхом взаємного обміну інформацією.

У випадку гострого захворювання дитина може бути спрямований у дитячий колектив не раніше, ніж через двох тижнів після клінічного видужання.

Забороняється проведення профілактичних щеплень протягом місяця перед надходженням дитини в дошкільну установу.

Дозволяється надходження дитини а дитяча установа без профілактичних щеплень, перше профілактичне щеплення в дитячій установі призначається після закінчення періоду адаптації, але не раніш, ніж через один місяць.

У тих випадках, коли дитина вперше надходить у дитячу установу на 2 чи 3 році життя, дільничний лікар-педіатр продовжує асі заходу загальної і спеціальної підготовки, початі на першому році життя.

Питання про напрямок у дитячу установу дітей групи "ризику", а також дітей із хронічними захворюваннями й уродженими пороками розвитку зважується індивідуально, у залежності від стану кожної дитини, комісійно з залученням відповідних лікарів-фахівців.

Для зарахування дітей у дитячі дошкільні установи спеціального призначення необхідний висновок медико-педагогічної комісії.

Групи в дитячих дошкільних установах формуються по віковому принципі. Виділяють ясельні групи:

—перша група раннього віку (діти до 1 року);

—друга група раннього віку (діти від 1 року до 2 років);

— перша молодша група (діти від 2 до 3 років). Крім того, виділяють дошкільні групи:

— друга молодша група (діти від 3 до 4 років);

середня група (діти від 4 до 5 років);

— старша група (діти від 5 до 6 років);

підготовча до школи група (діти від 6 до 7 років). У першій групі раннього віку число дітей не повинне перевищувати 15, - у другій групі раннього віку і першої молодшій групі — 20 чоловік, у всіх дошкільних групах — 25 чоловік. Лікувально-профілактичну допомогу дітям у дитячих дошкільних установах організує дитяча поліклініка, для чого в її складі створюються спеціальні шкільно-дошкільні відділення, у яких донедавна працювали лікар і медичні сестри. Однак у даний час планується вивести лікарів з дошкільно-шкільних установ, порожниною замінивши їхній спеціально підготовленими середніми медичними працівниками. Медичний працівник дитячої дошкільної установи:

— проводить огляд усіх знову надійшли дітей і призначає комплекс медико-педагогічних заходів, спрямованих на зм'якшення періоду адаптації;

— проводить планові профілактичні огляди дітей, огляди дітей перед щепленнями, огляди дітей при підозрі на гострі захворювання, призначає необхідні діагностичні проби, лабораторні дослідження;

— здійснює спостереження за диспансерної, групою хворих;

— контролює санітарний стан приміщення і ділянки дитячої дошкільної установи, проводить визначення маси тіла, антропометричні виміри дітей, здійснює профілактичні щеплення; організує заходу щодо загартовування дітей, забезпечує організацію оздоровчих заходів і здійснює контроль за дотриманням режиму дня, .правильним проведенням ранкової гімнастики, фізкультурних занять і прогулянок дітей, заході щодо профілактики травматизму й отруєнні;

— проводить облік дітей, відсутніх через хворобу, ізолює захворілих дітей, організує відхід за дітьми, що знаходяться в ізоляторі, виконує медичні призначення і процедури;

—і здійснює ранковий прийом, термометрію й інші заходи у відношенні дітей, що прийшли після хвороби і були в контакті з інфекційними бальними, організує проведення поточної дезінфекції, контролює щоденний ранковий прийом дітей, проведений вихователями груп;

— здійснює постійний контроль за якістю продуктів, що доставляються, їх правильним збереженням і дотриманням термінів реалізації, за організацією літанія і якістю готування їжі, дотриманням натуральних норм продуктів, систематично проводить розрахунок хімічного складу і калорійності харчового раціону по накопичувальній відомості, разом із завгоспом (комірником) і кухарем бере участь у складанні меню-розкладки;

— готує заявки на медикаменти, бакпрепарати, дезинфекційні засоби, медичний інструмент і апаратуру;

— проводить санітарно-просвітню роботу серед працівників установи і батьків, здійснює контроль за своєчасним проходженням медичних оглядів працівниками дитячої дошкільної установи;

— веде відповідну медичну документацію, щомісяця разом з адміністрацією і профспілковим комітетом розглядає причини захворюваності дітей, що виховують у дитячій дошкільній установі, і вносить пропозиції по їх усуненню.

З дітьми, що відвідують дитячі дошкільні установи, у літню пору проводиться оздоровча робота, що є частиною всієї системи лікувально-профілактичних заходів дошкільної установи. У літню пору дитячі дошкільні установи, як правило, виїжджають за місто на літні дачі, де ця робота і здійснюється,

У підготовчий до виїзду, період органи охорони здоров'я на контрактній основі забезпечують дитячі дошкільні установи медичним персоналом, допомагають у підготовці персоналу, що виїжджає, по медико-санітарних і організаційно-методичних питаннях, беруть участь у проведенні батьківських збор.

Перед виїздом усі діти повинні бути оглянуті медичним працівником дитячої дошкільної установи, а діти, що мають характерну патологію - відповідним лікарем вузької спеціальності. Дані огляду, а також зведення про щеплення, результати аналізів, дані про відсутність епід. контактів у родині (квартирі) за останні 3 тижні заносяться в "Медичну карту дитини" (ф. 026/у). Медичний працівник на підставі отриманих даних робить висновок про стан здоров'я дитини, розробляє рекомендацій з індивідуального режиму дня й оздоровчих заходів.

Протягом літнього періоду медичний працівник: здійснює спостереження за станом здоров'я дітей, їх емоційним, функціональним станом, руховою активністю, контролює роботу з фізичного виховання, загартовуванню, дотриманню відповідного віку режиму дня, здійснює контроль за харчуванням дітей, санітарним станом дачі, два рази в день здійснює обхід усіх дітей, ізоляцію захворілих в ізолятор, їхнє чи лікування госпіталізацію, у нічний час здійснює чергування в ізоляторі для надання невідкладної допомоги.

По закінченні оздоровчого періоду і перших місяців адаптації (вересень-жовтень) медичний працівник на підставі індивідуальних характеристик стану здоров'я дитини, разом з педагогами проводить оцінку ефективності літнього відпочинку окремо кожної дитини, кожної групи і всього колективу в цілому.

При оцінці оздоровлення, воно вважається ефективні якщо 60 % дітей і більш поліпшили показники, було відзначу внутрішногрупове поліпшення стану здоров'я дітей, зниження захворюваності.

Школи, школи-інтернати, табори відпочинку.

Підготовку дітей у школу здійснює лікар дільничний педіатр дитячої поліклініки.

Комплексні заглиблені медичні оглянь за участю лікарів-фахівців (отоларинголог, офтальмолог, невропатолог, стоматолог, хірург, ортопед, а по показанням: фтизіатр, кардіоревматолог, ендокринолог, дерматовенеролог і т.д.) з метою максимального оздоровлення виявлених хворих вчасно надходження в школу проводяться дітям З-х і 5-ти років.

Перед оформленням у школу лікар-педіатр і інші 'лікарі-фахівці знову оглядають дітей, оцінюють ефективність проведеного лікування, стан дитини і його функціональну готовність до школи. Усім перевіреним дітям проводиться антропометрія, клінічний аналіз крові, сечі, аналіз калу на яйця глистів. Усі дані диспансерного спостереження за дітьми, що надходять у школу, з докладним анамнезом і висновком про стан здоров'я і рекомендаціями з подальшого спостереження за дитиною в умовах школи фіксуються в "Медичній карті дитини" (облікова форма № 026/у); яка передається в школу на початок навчального року.


 
 

Цікаве

Загрузка...