WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Організація стаціонарної допомоги дітям - Лекція

Організація стаціонарної допомоги дітям - Лекція

У відділенні для новонароджених дитячих лікарень направляють дітей, що народилися з масою не менш 2300 м і більш у неонатальному періоді.

У відділення для недонесених дітей дитячих лікарень, направляють немовляти з масою тіла менш 2300 р., що мають ознаки незрілості і захворілих у неонатальному періоді.

Переклад новонароджених і недонесених дітей з родильних будинків здійснюють за умови транспортабельності дитини й обов'язкового узгодження з завідувач спеціалізованим чи відділенням головним лікарем лікарні, куди переводиться дитина.

Транспортування новонароджених дітей виробляється в спеціально виділеній і обладнаній санітарній машині, оснащеної кувезом, у супроводі середнього медичного персоналу, підготовленого з питань фізіології і патології новонароджених дітей.

У відділення реанімації й інтенсивної терапії транспортування хворих новонароджених і Недонесених дітей виробляється за принципом "на себе" у спеціалізованій транспортній реанімаційній машині з чи реаніматологом лікарем-педіатром, добре підготовленим з питань фізіології, патології і реанімації новонароджених і недонесених дітей.

До талона на госпіталізацію дитини додається виписка з "Історії розвитку немовляти" дитини з вказівкою особливостей плину вагітності в його матері, плину пологів і післяпологового періоду" зведеннями про обстеження і лікування дитини в акушерському стаціонарі, контактах дитини з іншими хворими дітьми.

При прийомі немовляти (недонесеного) дитини черговий лікар відділення аналізує виписку з родильного чи будинку поліклініки, оглядає дитини, визначає вагу стану і характер захворювання, заповнює медичні документи.

Після огляду немовляти терміново направляють у чи палатубокс.

При необхідності термінового надання невідкладної допомоги хворого відразу поміщають у палату реанімації й інтенсивної терапії.

Персонал, що обслуговує хворих, повинний обов'язково мати спеціальну підготовку з питань реанімації й інтенсивної терапії новонароджених дітей.

Основним принципом організації роботи відділень новонароджених і недонесених дітей є створення оптимальних умов для лікування і виходжування захворілих дітей, підтримування вікового лікувального режиму дня, з дотриманням часу сну, пильнування, годівлі, купання і т.д.

Режим дня, при необхідності, індивідуалізують з урахуванням клінічного стану, ступеня зрілості дитини і характеру захворювання. Усі маніпуляції з метою обстеження і лікування немовляти проводять по можливості в ранковим годинник з дотриманням правил охоронного режиму. Особливе значення у виходжуванні дитини має максимальне обмеження болючих роздратувань, впровадження в практику лабораторних досліджень мікро методів, виключення одномоментного призначення складних і важких для дитини досліджень і методів лікування. Відділення новонароджених недонесених дітей великих лікарень є організаційно-методичними і консультативними центрами з питань організації медичної допомоги новонародженим і недонесеним дітям, що:

—узагальнюють, і аналізують діяльність лікувально-профілактичних установі;

— надають консультативну допомогу лікувально-профілактичним установам;

— здійснюють екстрені і планово-консультативні виїзди;

— беруть участь у підготовці пропозицій по розвитку й удосконалюванню організації медичної допомоги новонародженим дітям;

— організують і проводять, у встановленому порядку, семінари і науково-практичні конференції.

У роботі відділення для новонароджених і недонесених дітей дитячих лікарень повинна здійснюватися тісний взаємозв'язок і наступність з родильними будинками і дитячими поліклініками.

Останнім часом у країні розгортається мережа денних стаціонарів для дітей (табл. 26). Діяльність денних стаціонарів приводить до скорочення числа днів непрацездатності матерів по відходу за дітьми, більш раціональному використанню ліжкового фонду, створенню додаткових зручностей для населення.

Денні стаціонари організуються на базі дитячих чи поліклінік стаціонарів дитячих лікарень.

Денний стаціонар, організований на базі поліклініки, повинний мати окремий вхід для дітей з батьками, гардероб, велику кімната-хол для проведення годин відпочинку, їдальню, кухню для підігріву і роздачі їжі, мийну з проточною гарячою і холодною водою, із трьома мийками для обробки посуду, із шафками для її збереження, 2 туалети, умивальну кімнату, процедурний кабінет, кабінет для лікарів, приміщення для господарських нестатків, приміщення для збереження їдалень приналежностей і др.

Для дітей, що бідують у тривалому постільному режимі доцільно виділяти палати поблизу посади медичної сестри. Для школярів необхідно виділити навчальну кімнату, де вони могли б виконувати навчальні завдання.

У денному стаціонарі діти одержують лікування, наближене до стаціонару (по обсязі й інтенсивності) і знаходяться під спостереженням медперсоналу (тільки в денні годинник).

Тривалість роботи стаціонару повинна складати не менш 10 годин при 6-денному робочому тижні. Денний стаціонар у святкові і вихідні дні не працює.

Кількість ліжок у денному стаціонарі визначається матеріально-технічними умовами бази, а також потребою в даному профілі ліжок. Доцільна організація денних стаціонарів по тим чи іншим профілям патології: гастроентерологічні, нефрологічні, діагностичні і т.д. Тривалість лікування дитини залежить від профілю патології і складає в середньому 2—3 тижні.

Хворі в денному стаціонарі користаються 2-разовим харчуванням по діючим нормативах для стаціонарів і додатково за рахунок притягнутих засобів підприємств, суспільних фондів.

Готування їжі хворим здійснюється в харчоблоці лікувальної установи, у складі якого знаходиться денний стаціонар. Контроль за якістю їжі покладається на лікаря-дієтолога лікарні й органи санепіднагляду.

Лікарняні аркуші і довідки по відходу за хворими дітьми батькам на період лікування в денному стаціонарі не видаються, тому що відхід, годівля і лікування дітей бере на себе денний стаціонар.

Робота денного стаціонару проводиться в тісному контакті з амбулаторно-поліклінічною і стаціонарною службами лікувально-профілактичних установ.

Документація стаціонару дитячої лікарні, як і розрахунок кількісних і якісних показників діяльності принципово не відрізняються від таких у стаціонарі для дорослих.

2.3. ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНА ДОПОМОГА ДІТЯМ В ОРГАНІЗОВАНИХ КОЛЕКТИВАХ

Дитячі дошкільні установи

До дитячих дошкільних установ відносяться дитячі ясла, дитячі сади і дитячі сади-ясла. Крім того, виділяють дитячі дошкільні установи загального призначення санаторного типу і спеціального призначення (для дітей з порушенням зору, слуху, мови, інтелекту і т.д.); Дитячі дошкільні установи можуть працювати по 5-денному робочому тижні (9, 10,5, 12 час. у добу) і по 6-денному робочому тижні (9, 10, 12 час. у добу). Однак, незалежно від Тривалості, робота в дитячих дошкільних установах повинна починатися не раніше 7 час. ранку і закінчуватися не пізніше 20 годин (як виняток у зв'язку з виробничою необхідністю з 6 годину. 30 хв. до 20 година. 30 хв.).

Крім того, можуть створюватися дитячі дошкільні установи (групи) інтернатного типу (для дітей старше 1 року). Для дітей старше 3-х років можуть бути організовані чергові групи, що працюють як у будні, так і в недільні і святкові дні. Дитячі дошкільні установи спеціального призначення функціонують цілодобово, як установи інтернатного типу.

Підготовка дітей до надходження в дошкільні установи здійснюється дільничним лікарем-педіатром, дільничною медичною сестрою, чи фельдшером медичної кабінету здорової дитини і складається з двох основних розділів: загальної і спеціальної підготовки.

Загальна підготовка — це проведення загальноприйнятих мір прийнятті по систематичному, починаючи з періоду новонародженості, обслуговуванню дітей на педіатричної ділянці з метою забезпечення гармонійного, фізичного і нервово-психічного розвитку, оптимального стану здоров'я і сімейного виховання, що є запорукою правильної підготовки (дитини до надходження в дитячу дошкільну установу.

Спеціальна підготовка починається за 3 місяці до надходження в ДДУ і містить у собі наступні заходи:

— щомісячну санітарно-просвітню роботу з батьками шляхом тематичних бесід з питань правильного фізичного виховання і підготовки дітей до надходження в дошкільну установу;

— диспансеризація дітей за 2 — 3 місяці до надходження в дошкільну установу в дільничного лікаря-педіатра, інших лікарів-фахівців, проведення лабораторних досліджень;

— оздоровлення і лікування дітей у залежності від рівня їхнього здоров'я (по групах здоров'я) і результатів останньої диспансеризації;


 
 

Цікаве

Загрузка...