WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Організація стаціонарної допомоги дітям - Лекція

Організація стаціонарної допомоги дітям - Лекція

ЛЕКЦІЯ

Організація стаціонарної допомоги дітям

У країні розгорнута широка мережа лікувально-профілактичних; установ, що роблять стаціонарну допомогу дітям. У структурі ліжкового фонду переважають загально педіатричні ліжка (41,5%).

По системі організації роботи дитячі стаціонари можуть бути об'єднаними і не об'єднаними, по профілі — багато профільними і спеціалізованими, різної ліжкової потужності.

Організація роботи дитячого стаціонару дитячої лікарні має багато загального з організацією роботи стаціонару для дорослих, однак, маються і свої особливості, на яких варто зупинитися.

У коло задач стаціонару об'єднаної дитячої лікарні входять:

—надання дітям стаціонарної кваліфікованої лікувальної допомоги;

— впровадження в практику дитячої охорони здоров'я сучасних методів профілактики, діагностики і лікування хворих на основі досягнень медичної науки і техніки, а також передового досвіду роботи дитячих лікувально-профілактичних установ і елементів наукової організації праці;

— розвиток і удосконалювання організаційних форм і методів роботи установи, підвищення якості і культури лікувально-профілактичної допомоги дітям.

Категорія і профіль дитячої лікарні визначають її структуру. До складу стаціонару будь-якої дитячої лікарні повинні входити: прийомне відділення; відділення стаціонару; лікувально-діагностичне чи відділення відповідні кабінети і лабораторії; патологоанатомічне відділення; допоміжні підрозділи (аптека, харчоблок, кабінет медичної статистики, архів, АХЧ, бібліотека). У великих містах окремі лікарняні служби можуть бути централізовані. Так, наприклад, патологоанатомічне відділення, деякі види лабораторій, стерилізаційні можуть створюватися не при кожній лікарні, а при одній з них.

Штати стаціонару дитячої лікарні установлюються відповідно до діючого штатними нормативами.

Хворі діти надходять у стаціонар дитячої лікарні по напрямку лікарів дитячих поліклінік, станцій швидкої і невідкладної допомоги і дитячих установ.

Планова госпіталізація дитини здійснюється через дитячу поліклініку при наявності наступних документів:

1. Напрямок.

2. Докладна виписка з історії розвитку дитини про початок захворювання, лікуванні і проведених аналізах в умовах поліклініки. Крім того, повинні бути зведення про розвиток дитини про всіх перенесених соматичних і інфекційних захворювання.

3. Довідка про відсутність контакту дитини з інфекційними хворими будинку, у дитячих установах і в школі (термін дії — 24 години).

4. Довідка про проведені щеплення.

Прийомне відділення стаціонару дитячої лікарні повинне бути боксоване (бокси повинні складати 3 — 4 % від загального числа ліжок). Найбільш зручними для роботи є індивідуальні бокси Мельцера-Соколова, що містять у собі передбоксник, палату, санітарний вузол, шлюз для персоналу. У невеликих лікарнях при відсутності боксів для прийому дітей повинне бути передбачено не менш 2 — 3-х ізольованих оглядових кабінетів і одного-двох санпропускників.

Для надання невідкладної допомоги дитині в прийомному відділенні повинний бути постійний набір необхідних медикаментів і засобів першої допомоги. При прийомному відділенні організуються палати інтенсивної терапії і тимчасової ізоляції хворих.

Лікар прийомного відділення повинний зібрати ретельний анамнез, зробити огляд і лікарське дослідження хворого, установити попередній діагноз хворого, призначити і провести необхідне лікування, вирішити питання про тім, .у яке відділення направити хворого, а також про тім, чи можливий допуск матері до відходу за дитиною у відділенні. Усі дані повинні бути докладно внесені в карту стаціонарного хворого.

У випадку надходження дітей без ведена батьків останні негайно сповіщаються про це працівниками прийомного відділення. При відсутності такої можливості зведення про дитину заносяться в спеціальну книгу і повідомляються в міліцію.

Лікарі прийомного відділення працюють у тісному контакті з лікарями-фахівцями відділень лікарні. У прийомному відділенні ведеться журнал прийому дітей на госпіталізацію і журнал відмовлень у госпіталізації, є відомості від, старших сестер відділень про кількість вільних місць по відділеннях. При відсутності столу довідок через прийомне відділення батьки одержують зведення про стан здоров'я дитини. Направляючи дитини у відділення, персонал прийомного спокою попереджає палатну сестру про надходження дитини й інформує її про стан і поводження його під час прийому.

Відділення (палати) стаціонару формуються за віком і по характері захворювань. У залежності від віку виділяють наступні відділення палати); для недонесених, для немовлят, для дітей грудного віку, для дітей молодшого віку, для дітей старшого віку. По характері захворювань відділення (палати) можуть бути: педіатричні і загальні, хірургічні, інфекційні й інші вузько профільні відділення (палати).

Устаткування палат і оснащення відділень залежить від їхнього профілю і диктується специфікою роботи і необхідністю створення найбільш сприятливих умов для лікування дітей і виконання персоналом службових обов'язків. Діючими нормативами передбачається корисна площа у відділенні на 1 хворого 6 кв. м.

Неінфекційне відділення стаціонару звичайно організується на 40 — 60 ліжок з ізольованими секціями на 20—30 ліжок. Палати доцільно мати невеликими — на 3-4 ліжка, що дає можливість заповнювати їх з урахуванням віку і захворювання.

Організація відділення для дітей дошкільного і шкільного віків має ряд особливостей. У цих відділеннях палати повинні бути невеликі — з числом ліжок не понад 4. Доцільно мати засклені перегородки між палатами для того, щоб персонал міг стежити за станом дітей і їх поводженням.

Важливою особливістю організації роботи цих відділень є необхідність проведення там виховної роботи з дітьми. Для цієї мети в дитячих лікарнях установлюються спеціальні посади педагогів-вихователів. З хворими, що лікуються в стаціонарі тривалий час, проводиться також і навчальна робота. У відділенні повинні бути передбачені їдальні, ігрові, чи веранди прогулянкові кімнати, добре обладнана ділянка для прогулянок на території лікарні. Відділення повинні бути забезпечені іграшками, іграми, книгами, матеріалами для вирізання, малювання, ліплення, виготовлення саморобних іграшок. Організація дозвілля дітей у стаціонарі особливо важлива у вечірні годинник. Ручна праця, ліплення, малювання, читання вголос, проведені наприкінці лікарняного дня поліпшують настрій дітей і сприяють спокійному сну. Немаловажна роль у правильній організації дозвілля дітей належить палатним медичним сестрам. Необхідно передбачити можливість перебування в стаціонарі разом з дитиною матері.

У комплексі лікувальних заходів важливе значення має правильне, організоване харчування дітей. Для цього діти грудного віку госпіталізуються з чи матерями забезпечуються грудним донорським молоком. Всі інші продукти харчування діти першого року життя одержують з дитячої молочної кухні. Дітям старше .року харчування організується на харчоблоці лікарні відповідно віку і з дотриманням грошових і натуральних норм.

У дитячих лікарнях значно більше, ніж у лікарнях для дорослих, варто побоюватися внутрішньолікарняних інфекцій. Для запобігання замету інфекційних захворювань у стаціонар іграшки і книги для передачі дітям можна приймати тільки не колишні у вживанні. При виявленні дитини з гострим інфекційним захворюванням у відділенні встановлюється карантин на термін інкубаційного періоду для даного захворювання. Необхідно проводити облік дітей, що контактували з хворим, яких протягом інкубаційного періоду вже не можна переміщати в інші палати. У необхідних випадках, у залежності від виявленого гострого інфекційного захворювання, проводяться і спеціальні протиэпідеміологічні заходи (щеплення, дослідження на бактеріоносійство).

Очолює роботу дитячого відділення стаціонару завідувач. На посаду завідувача відділенням дитячої лікарні призначається кваліфікований лікар, що має досвід роботи з відповідного спеціальності. Завідувач відділенням підкоряється головному лікарю лікарні і заступнику головного лікаря по медичній частині. У повсякденній роботі він керується положенням про дитячій лікарні, про свої функціональні обов'язки й інші офіційні документи, а також вказівками і розпорядженнями вищих органів охорони здоров'я.

Завідувач відділенням здійснює безпосереднє керівництво діяльністю медичного персоналу відділення несе повну відповідальність за якість і культуру медичної допомоги хворим дітям Відповідно до задач дитячої лікарні завідувач відділенням стаціонару:

1. Організує і забезпечує своєчасне обстеження лікування хворих на рівні сучасних досягнень медичної науки і практики;


 
 

Цікаве

Загрузка...