WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Лікувальна робота - Лекція

Лікувальна робота - Лекція

При виявленні карантинних захворювань лікар, що виявив чи захворювання його підозра, зобов'язаний невідкладно по телефоні інформувати про це керівників місцевого відділу охорони здоров'я, а останні через вищестояще керівництво забезпечити передачу зведень аж до Міністерства охорони здоров'я.

При лікуванні вдома дитини з гострим інфекційним захворюванням дільничний педіатр знайомить усіх проживаючих у квартирі з необхідними мірами профілактики, періодично оглядає дітей, що контактують з інфекційним хворим. Лікування дитини проводиться вдома до повного видужання.

Діти, що перенесли інфекційні захворювання, беруться під диспансерне спостереження. Їм проводяться контрольні обстеження, при необхідності повторні курси лікування, оздоровчі заходи.

Знімуть з обліку дитини в порядку комісійного рішення дільничного педіатра й епідеміолога.

Величезну роль у зниженні інфекційної захворюваності зіграло впровадження засобів активної імунізації дитячого населення.

Терміни профілактичних щеплень затверджуються Міністерством охорони здоров'я, вони єдині на всій території країни і можуть бути змінені тільки з дозволу міністра охорони здоров'я.

У містах профілактичні щеплення проводяться дітям у прищеплювальних кабінетах при дитячих поліклініках, а в сільській місцевості у відповідних лікувально-профілактичних установах. Дітям, що відвідують дошкільні установи і школи, роблять щеплення в цих установах. Категорично забороняється робити щеплення вдома.

Про день проведення майбутніх профілактичних щеплень дітям, що відвідують дитячі дошкільні установи і школи, необхідно заздалегідь оповіщати батьків.

Усіх дітей, що підлягають щепленням, у день щеплення обстежують лікарі з обліком анамнестичних даних і термометрії. Усім дітям, що мають відносні протипоказання, щеплення повинні проводитися за індивідуальною схемою, відповідно до рекомендацій відповідних фахівців.

Після перенесених гострих захворювань щеплення проводять не раніше, ніж через місяць із дня повного видужання. Діти, що одержали щеплення проти однієї інфекції, можуть бути щеплені проти іншого захворювання тільки через 2 мес. Щеплення проти поліомієліту можна проводити одночасно (в один день) із щепленнями проти коклюшу, дифтерії, правця (АКДС). Щеплення варто проводити одноразовими шприцами.

Дільнична медична сестра наступного дня після проведення щеплення повинна відвідати дитини вдома для з'ясування характеру реакції на щеплення. Про результати цих відвідувань медична сестра повідомляє дільничному педіатру і фіксує дані про реакцію дитини на щеплення в "Історії розвитку".

Проведення обліку і контролю за профілактичними щепленнями здійснюється за допомогою "Карти обліку профілактичних щеплень" (облікова форма № 063/у). Форма 06З/у заповнюється на кожну новонароджену і кожну дитину знову прибулого в район діяльності дитячої поліклініки.

З "Карт обліку профілактичних щеплень" у дитячій поліклініці формується прищеплювальна картотека. Важливим розділом організації прищеплювальної роботи в поліклініці є повний і своєчасний облік дітей, що підлягають щепленням і проживаючим у районі діяльності дитячої поліклініки. З цією метою в жовтні-листопаду кожного року дільничними медичними сестрами шляхом подвірних обходів уточнюється число дітей на ділянці. .Списки, складені в результаті цієї роботи, завіряють у житлових конторах і вивіряють по історіях розвитку дітей і формі № 063/у.

IV. ГІГІЄНІЧНЕ НАВЧАННЯ І ВИХОВАННЯ ДИТИНИ

Задачами гігієнічного навчання і виховання в дитячій поліклініці є:

1. Поширення серед населення гігієнічних знань по охороні здоров'я дітей.

2. Прищеплювання батькам гігієнічних навичок, необхідних для створення оптимальних умов розвитку дітей і формування в них поводження, що відповідає здоровому способу життя.

3. Формування готовності населення до участі в профілактичних оглядах дітей, своєчасному звертанню за медичною допомогою, виконання лікарських призначень.

4. Санітарна освіта медичних працівників дитячих поліклінік, дошкільних установ і його вихованням.

Дільничний лікар-педіатр має справу в основному з двома типами аудиторії: з батьками, вік яких складає найчастіше 20—25 років і дітьми у віці до 15 років, що варто враховувати при проведенні роботи.

Гігієнічне виховання і навчання на ділянці повинне бути тісно зв'язане з лікувально-профілактичною роботою лікаря і медичної сестри і проводитися за планом.

Виходячи з загальних задач, викладених у річному плані, складається щомісячний конкретний план-графік, що містить тематику, виконавців, терміни заходів і місце проведення.

Педіатри і лікарі вузьких спеціальностей дитячої поліклініки проводять:

—індивідуальні бесіди з батьками;

— видачу батькам (на лікарському прийомі) санітарно-просвітніх матеріалів (брошур, пам'яток, буклетів, листівок і ін.) для закріплення інформації, а також для самостійного вивчення;

—групові лекції і бесіди на загальногігієнічні теми з батьками і з немедичним персоналом дитячих дошкільних установ і шкіл;

заняття з батьками в "школах матерів", "школах батьків", "клубах молодих батьків", на факультетах народних університетів здоров'я й інших, формах очно-заочного навчання;

— "вечора питань і відповідей", "вечора молодих батьків", зустрічі "за круглим столом" у поліклініці.

Прогресивною формою в системі гігієнічного виховання батьків є групові профілактичні прийоми дітей першого року життя. Профілактичний прийом повинний передбачати не тільки обстеження, але і ретельне опитування матерів щодо режиму життя дитини, вигодовування і відходу за ним.

В даний час у дитячих поліклініках для роботи з батьками, що мають дітей раннього віку, організуються спеціальні кабінети профілактичної роботи з дітьми - (кабінети здорової дитини) — див. вище.

Наявність спеціального приміщення з відповідним оформленням і устаткуванням створює більше зручності для ведення санітарно-просвітньої роботи і робить її більш ефективною.

З метою широкого залучення громадськості до участі в гігієнічному навчанні і вихованні населення кожен дільничний лікар-педіатр створює на ділянці суспільний санітарний актив. Облік усієї санітарно-просвітницької роботи виробляється в "Журналі обліку санітарно-просвітньої роботи" (ф. 039/у).

Безпосереднім помічником дільничного лікаря-педіатра є дільнична медична сестра. З урахуванням великого обсягу профілактичної роботи, роботи вдома, у дитячій поліклініці, у відмінності від інших амбулаторно-поліклінічних установ, на кожну педіатричну ділянку виділяється 1,5 посади медичної сестри.

В обов'язку дільничної медичної сестри входить:

— профілактична робота з розвитку і виховання здорової дитини;

надання медичної допомоги хворим дітям удома по призначенню лікаря;

— санітарно-просвітня робота з установленої форми;

підвищення своєї кваліфікації. Дільнична медична сестра:

— проводить дородові патронажі до вагітних жінок своєї територіальної ділянки, активно виявляє порушення самопочуття вагітної і вчасно сповіщає про це акушеру-гінекологу жіночої консультації і дільничному лікарю-педіатру;

—спільно з дільничним лікарем-педіатром відвідує немовляти в перші три дні після виписки з родильного будинку, звертаючи увагу на матеріально-побутові, культурно-гігієнічні умови життя родини, її психологічний клімат;

—забезпечує систематичність спостереження за здоровими і хворими дітьми;

— контролює виконання батьками лікувальних призначень;

  • проводить щомісячне планування профілактичних щеплень дітям, що не відвідують дошкільні установи, запрошує дітей на щеплення в поліклініку;

—веде роботу зі своєчасної організації лікарських оглядів дітей, що складаються на диспансерному обліку, відповідно до плану диспансеризації;

— виконує призначені лікарем лікувальні процедури вдома;

—робить допомога лікарю при проведенні медичних оглядів дітей (проводить антропометрію, виписує рецепти, довідки, напрямки, листки непрацездатності, виписки, стежить за черговістю прийому);

— проводить бесіди з батьками на ділянці й у поліклініці з питань розвитку і виховання здорової дитини і профілактики захворювань

— бере участь в організації санітарно-просвітніх виставок у поліклініці, куточків здоров'я;

—веде роботу по підготовці суспільного санітарного активу на ділянці, разом з яким здійснює заходу, спрямовані на профілактику травматизму дітей на ділянці; рейди по перевірці чистоти, організує зустрічі населення з лікарем.


 
 

Цікаве

Загрузка...