WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Лікувальна робота - Лекція

Лікувальна робота - Лекція

ЛЕКЦІЯ

Лікувальна робота

Лікувальна робота дільничного педіатра містить у собі:

— лікування вдома дітей з гострими захворюваннями і загостреннями хронічної патології до повного клінічного видужання, госпіталізація за показниками;

— прийом у дитячій поліклініці реконвалісцентів гострих захворювань, що не представляє небезпеки для навколишніх;

— активне виявлення хворих із хронічними формами захворювань на ранніх стадіях, постановка їх на облік, своєчасне лікування й оздоровлення;

— проведення комплексного этіопатогенетичного лікування захворювань з використанням засобів відбудовного лікування (фізіотерапевтичних методів, лікувальної фізкультури, водолікування);

—здійснення наступності в лікуванні хворих дітей з дитячими дошкільними установами, стаціонарами, санаторіями;

— експертиза тимчасової непрацездатності;

— організація госпіталізації.

Організація прийому дітей у Поліклініці повинна забезпечувати їм кваліфіковану медичну допомогу в можливо короткий термін. Основним способом запобігання перевантаження лікаря під час прийому є попередній запис, що проводиться як самим лікарем, так і реєстратурою.

Графік роботи дільничних лікарів і лікарів по спеціальностях складається таким чином, щоб матері з дітьми протягом тижня могли бути прийняті своїм дільничним лікарем у ранковий, денний і вечірній годинник (змінний графік). Особливість роботи дитячої поліклініки полягає в тім, що усі хворі діти з гострими захворюваннями спостерігаються дільничним лікарем удома. У поліклініці проводиться прийом, в основному, здорових дітей, а також страждаючими хронічними захворюваннями, повторних хворих з інфекційними захворюваннями без гострих явищ і реконвалісцентів після гострих захворювань.

Допомога вдома лікарі роблять у годинник, вільні від прийому до дитячій поліклініці. При денних і вечірніх прийомах, що починаються після 14 година., допомога удома виявляється до прийому. Дільничний лікар зобов'язаний відвідати захворілого дитини в день виклику.

Дільничний педіатр активно (без виклику) відвідує хворих дітей удома до повного чи видужання госпіталізації.

Кратність і інтервали відвідувань дітей регулюється дільничним педіатром і завідувач відділенням у залежності характеру і ваги захворювань, віку дитини. Як показують дані експертизи (И. И. Гребешева, 1987 р.), до хворих з гострими респіраторними захворюваннями, грипом, ангіною необхідно робити 2 активні відвідування, до хворих пневмонією — 6—8, дитячими інфекціями, крім коклюшу 4—6. аж до видужання у віці до 1 року з будь-яким захворюванням, залишеним для лікування вдома, повинне стати правилом роботи дитячих поліклінік. У середньому відношення активних відвідувань до первинних викликів складає 2:1.

У лікуванні дітей, особливо дітей раннього віку має виняткове значення своєчасний початок лікування. Дільничні лікарі-педіатри, виконуючи виклик до хворої дитини, повинні мати із собою набір необхідних медикаментів і, у випадку потреби надавати хворому допомогу вдома; відразу ж після встановлення діагнозу, навіть тоді, коли дитина відразу направляється в стаціонар.

При необхідності лікар повинний забезпечувати дитини медикаментами на один прийом.

Дільнична медична сестра виконує призначення лікаря по лікуванню хворої дитини вдома, контролює виконання батьками лікарських рекомендацій з лікування, харчуванню, режиму і відходу за хворою дитиною.

За заявкою лікуючого лікаря дитяча міська поліклініка забезпечує хворій дитині проведення вдома необхідних лабораторних, функціональних досліджень і консультацій лікарів вузьких спеціальностей.

Завідувачка відділенням дитячої міської поліклініки здійснює контроль за організацією лікування хворих дітей удома, у необхідних випадках надає консультативну допомогу.

Дільничний лікар у разі потреби організує госпіталізацію дитини і продовжує спостереження за його здоров'ям після виписки дитини зі стаціонару, приділяє особливу увагу нужденним у доліковуванні — систематичному спостереженні в домашній обстановці. При напрямку дитини в стаціонар лікуючий лікар докладно вказує діагноз захворювання; вага стану, тривалість і плин захворювання, проведений лікування й обстеження, індивідуальні особливості дитини, перенесені інфекційні захворювання, зведення про відсутність контакту дитини з інфекційними хворими будинку, у дитячих установах і в школі. При неможливості госпіталізувати дитини (відмовлення батьків, відсутність місця в стаціонарі, карантин і ін.) організується стаціонар удома. При цьому дитині забезпечується весь комплекс необхідних лікувальні і діагностичні заходи, лабораторних обстежень відповідно до ваги і характеру захворювання, посада медичної чи сестри її регулярне відвідування кілька разів у день. Уночі дитині робить допомога лікар-педіатр невідкладної чи швидкої допомоги. Дільничний лікар відвідує дитину щодня до повного видужання, Дитина повинна бути оглянута завідувач відділенням.

При виявленні хронічної патології в дитини його випливає:

поставити на диспансерний облік або в дільничного педіатра, або в лікаря відповідного профілю.

Кожному хворому, узятому на облік, повинне бути забезпечені ретельне спостереження й активне лікування, зміст диспансерної роботи повинний бути відбите в індивідуальних планах диспансерного спостереження, що розробляються лікарями конкретно для кожного хворого і вносяться в "Історію розвитку дитини".

Наприкінці року лікарі складають на кожного хворого, що складається на обліку, етапний епікриз, у якому дається оцінка стану здоров'я й ефективності проведення лікувально-профілактичних заходів. Критеріями оцінки результатів проведеної диспансеризації є: видужання, поліпшення, стан без змін, погіршення. Це загальна оцінка робиться на підставі даних записів "Історії розвитку", скарг, об'єктивного стану.

Якщо дитина не знімається з диспансерного обліку, то одночасно складається план лікувально-профілактичних заходів на наступний рік. Після оформлення епікризів на всіх дітей, узятих на диспансерне спостереження, дільничний педіатр проводить аналіз диспансеризації по окремим нозологічних групах за минулий рік, складає звіт і представляє завідувачеві відділенням, що складає зведений звіт про результати диспансерної роботи за минулий рік. Після аналізу проведеної роботи плануються заходи, спрямовані на підвищення якості диспансерного обслуговування дітей. Важливим елементом роботи дільничного педіатра варто вважати експертизу тимчасової непрацездатності члена сім`ї в зв'язку з захворюванням дитини. При видачі листків непрацездатності дільничний лікар керується діючими інструкціями.

III. ПРОТИЕПІДЕМІЧНА РОБОТА

Структура, організація роботи дитячої поліклініки передбачає протиепідемічні заходи. До елементів протиепідемічного режиму відносяться: надання допомоги вдома гостро захворілим, виділення днів для профілактичного прийому, поділ по поверхах кабінетів дільничних лікарів і лікарів вузьких спеціальностей.

Матері, що є з дитиною на прийом, попередньо у фільтрі повинні оглядатися сестрою з метою виявлення симптомів інфекційного чи іншого гострого захворювань. У випадку виявлення дитини з інфекційним чи підозрілим на нього захворюванням хворої повинний направлятися в бокс, що безпосередньо примикає до фільтра й окремий вхід, що має, де його приймає лікар.

Однак у даний час принцип прийому дітей у поліклініці через фільтр практично не здійснюється; більшість поліклінік обмежується виділенням входів для хворих і здорових дітей з окремим виходом з поліклініки.

У діяльності дільничних педіатрів боротьба з інфекційними захворюваннями, забезпечення епідеміологічного благополуччя також займає видне місце. Цей вид діяльності дільничних лікарів здійснюється під керівництвом і; контролем центра санепіднагляду. Основними задачами цієї роботи є: раннє виявлення і госпіталізація інфекційних хворих, спостереження за можливим вогнищем інфекційного захворювання, контактними обличчями, реконвалісцентами і бацилоносіями. Лікарі несуть відповідальність за санітарний стан на ділянці й організують профілактичні щеплення.

Дільничний лікар забезпечує ранню діагностику інфекційних захворювань, установлює спостереження за здоров'ям дітей, що були в контакті з захворілими. Для реєстрації інфекційних захворювань установлена спеціальна форма "Екстрене повідомлення..." ф. 058/у. Повідомлення передається в центр санепіднагляду негайно по телефоні, а повідомлення пересилається поштою. У поліклініці ведеться "Журнал реєстрації інфекційних захворювань" (у.ф. 060/у). Щомісяця в цілому по поліклініці складається звіт "Про рух інфекційних захворювань".

Обов'язкової госпіталізації підлягають діти з інфекційним гепатитом, епідемічним менінгітом, поліомієлітом, дифтерією, а також діти з гострими кишковими захворюваннями.


 
 

Цікаве

Загрузка...