WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Організація лікувально-профілактичної допомоги дітям - Лекція

Організація лікувально-профілактичної допомоги дітям - Лекція

ЛЕКЦІЯ
Організація лікувально-профілактичної допомоги дітям

Основи законодавства "Про охорону здоров'я громадян" визначають права неповнолітніх в інтересах охорони їхнього здоров'я. У відповідність із зазначеним документом неповнолітні мають право на:

—диспансерне спостереження і лікування в дитячої і підліткової службах;

— медико-соціальну допомогу і харчування на пільгових умовах за рахунок засобів бюджетів усіх рівнів;

— санітарно-гігієнічне утворення, на навчання і працю в умовах, що відповідають їхнім фізіологічним особливостям і стану здоров'я і виключаючих вплив на них несприятливих факторів;

—безкоштовну медичну консультацію за рахунок засобів бюджетів усіх рівнів при визначенні професійної придатності;

— одержання необхідної інформації про стан здоров'я в доступній для них формі.

Ці права забезпечуються широкою мережею лікувально-профілактичних установ для дітей, до яких відносяться: дитячі міські лікарні, дитячі лікарні на залізничному транспорті, дитячі обласні (крайові), окружні лікарні, спеціалізовані дитячі лікарні (інфекційні, психіатричні і т.д.), денні стаціонари, дитячі консультативно-діагностичні центри, центри перинатології, диспансери, дитячі міські поліклініки, дитячі стоматологічні поліклініки, будинку дитини, родильні будинки, дитячі бальнеологічні і грязелікарні, дитячі санаторій, спеціалізовані санаторні табори річної дії, дитячі відділення стаціонарів і поліклінік загального профілю, дитячі клініки НДІ, ВУЗів і ін.

Основний обсяг первинної лікувально-профілактичної допомоги дітей виконують дитячі міські поліклініки.

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ДИТЯЧОЇ ПОЛІКЛІНІКИ

Дитяча поліклініка — лікувально-профілактична установа, що є структурним підрозділом дитячої чи лікарні самостійною медичною установою, що забезпечує в районі діяльності нелікарняну допомогу дітям від народження до 14 років включно (14 років 11 мес. 29 днів), а учнем освітніх установ незалежно від віку.

Принципи і порядок роботи дитячої поліклініки багато в чому схожі з такими в поліклініці для дорослих, однак, маються і свої, характерні тільки для даної установи особливості.

Основними принципами роботи дитячої поліклініки є:

1. Принцип дільничності (800 дітей на одній територіальній ділянці).

2. Наступність у роботі лікарів, що роблять лікувально-профілактичну допомогу дітям.

3. Поверховість у лікуванні.

4. Безперервність активного динамічного спостереження за здоров'ям дитини, починаючи з антенатального періоду.

Дитяча поліклініка може входити до складу ТМО, працюючи в контакті з іншими лікувально-профілактичними установами міста, району, забезпечуючи в районі діяльності:

а) організацію і проведення комплексу профілактичних заходів серед дитячого населення шляхом:

— забезпечення динамічного медичного спостереження за здоровими дітьми;

— проведення профілактичних оглядів і диспансеризації дітей;

— проведення профілактичних щеплень;

— організації збору грудного молока і забезпечення безперебійної роботи вхідних у її склад молочних кухонь і молочно-роздавальних пунктів;

— проведення лекцій, бесід; конференцій для батьків, занять у школі матерів і т.п.

- б) лікувально-консультативну допомогу дітям вдома й у поліклініці, у тому числі кваліфіковану спеціалізовану медичну допомогу, напрямок дітей на лікування в стаціонари, лікарні на відбудовне лікування в санаторії, добір їх у спеціалізовані дитячі ясла-сади, лісові школи, піонерські табори й ін.

в) лікувально-профілактичну роботу в дитячих дошкільних установах і школах.

г) протиепідеміологічні заходи (разом з центрами санепіднагляду).

д) правовий захист дітей.

Поліклініка забезпечує проведення заходів щодо підвищення кваліфікації граків і середнього медичного персоналу шляхом напрямку фахівців на курси підвищення кваліфікації у встановленому порядку, залучення їх до роботи в стаціонарах, участь у роботі наукового суспільства Лікарів і ін.

У дитячій міській поліклініці доцільно організувати методична рада по вихованню здорової дитини, рада медичних сестер, що працюють відповідно до діючого положеннями.

Структура дитячої поліклініки будується відповідно до поставленого перед нею задачами і включає:

— фільтр з окремим входом і ізолятори з боксами;

—кабінети лікарів-педіатрів і лікарів вузьких спеціальностей;

— кабінет по профілактичній роботі з дітьми (кабінет здорової дитини);

— відділення відбудовного лікування;

— лікувально-діагностичні кабінети (рентгенівський, фізіотерапевтичний, лікувальної фізкультури, прищеплювальний і ін.);

— реєстратура, гардероб і інші допоміжні приміщення, холи для чекання;

—адміністративно-господарська частина (у самостійних поліклініках).

У сучасних умовах у містах організуються і будуються переважно великі дитячі поліклініки на 600—800 відвідувань у зміну, що мають всі умови для правильної організації лікувально-профілактичної роботи; необхідний набір приміщень для спеціалізованих кабінетів; зали лікувальної фізкультури, басейни для плавання, водо- і грязелікарні, кабінети для світло- і електролікування. Пересувні фізіотерапевтичні кабінети для дошкільних і шкільних установ.

Відповідно до діючого нормативів у дитячій поліклініці працюють:

1. Лікарський персонал (на 10 тисяч дітей);

— лікар-педіатр (дільничний) - 12,5 посади.

—лікарі вузьких спеціальностей — 4.64 посади

II. Лікарі дитячих установ:

—дитячі ясла — лікар-педіатр на 180-200 дітей;

— дитячий сад — лікар-педіатр на 600 дітей;

  • школа — лікар-педіатр на 2000 учнів.

  • III. Зав. педіатричним відділенням:

—при наявності в штаті відділення 6,5 посади лікарів — усього 0,5 посади

- при наявності більш 9 зазначених посад — одна ставка.

IV. Середній медичний персонал:

—посади дільничних медсестер — 1,5 посади на кожну посаду лікаря-педіатра;

—медсестри по профілактичній роботі зі здоровими дітьми;

—у поліклініці, що обслуговує до 10 тис. дітей, - 1 посада, понад 10 тис. дітей—2 посади.

На чолі самостійної дитячої поліклініки коштує головний лікар, на чолі поліклінічного відділення об'єднаної лікарні — завідувач відділенням;

На посаду головного лікаря дитячої міської поліклініки призначають лікаря, що має досвід лікувальної й організаційної роботи.

Головний лікар здійснює безпосереднє керівництво діяльністю поліклініки і несе відповідальність за якість і культуру лікувально-профілактичної допомоги дітям, а також адміністративно-господарська і фінансова діяльність поліклініки. Він розробляє план роботи поліклініки по наданню лікувально-профілактичної допомоги дітям у районі діяльності і забезпечує його виконання.

Головний лікар проводить підбор і укомплектування поліклініки медичним персоналом і адміністративно-господарськими кадрами і несе відповідальність за їхню роботу, здійснює розміщення кадрів у поліклініці, організує підвищення кваліфікації лікарів і іншого персоналу поліклініки, здійснює заходу, спрямовані на поліпшення матеріально-технічної бази поліклініки.

Права й обов'язки головного лікаря дитячої міської поліклініки регламентовані положенням про головного лікаря дитячої міської поліклініки.

Відповідальність за якість лікувально-профілактичної допомоги в дитячій міській поліклініці, культуру роботи персоналу несе також завідувач педіатричним відділенням.

На посаду завідувача педіатричним відділенням призначають лікаря-педіатра, що має досвід лікувальної й організаційної роботи в поліклініці. Він безпосередньо підкоряється головному лікарю установи.

Завідувач педіатричним відділенням здійснює безпосереднє керівництво і контроль за лікувально-профілактичною роботою лікарів; консультує хворих з важкими, складними для діагностики формами захворювань; контролює обґрунтованість видачі лікарняних аркушів по відходу за хворими дітьми вдома лікарями відділень; забезпечує своєчасну госпіталізацію хворих, яким необхідно стаціонарне лікування. Лікування дітей, що бідують у госпіталізації, але залишених за якимись причинами вдома, проводиться під постійним контролем завідувача відділенням. Завідувач відділенням забезпечує проведення заходів щодо підвищення кваліфікації лікарів-педіатрів і середнього медичного персоналу.


 
 

Цікаве

Загрузка...