WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Організація стаціонарної акушерсько-гінекологічної допомоги - Лекція

Організація стаціонарної акушерсько-гінекологічної допомоги - Лекція

Відділення патології вагітних організуються у великих родильних будинках з потужністю: 100 ліжок і більш.

У відділення патології вагітних госпіталізують: жінок з екстрагенітальними захворюваннями, ускладненнями вагітності (важкі токсикозу" погроза переривання і т.д.), з неправильним положенням плоду, з обтяженим акушерським анамнезом.

У даному відділенні працюють: акушери-гінекологи (1 посада на 15 ліжок), терапевт родильного будинку (1 посада в родильному будинку на 250 ліжок і додатково 0,25—0,5 посади на родильний будинок, що має 40-и більш ліжок для госпіталізації вагітних із серцево-судинними захворюваннями), акушерки (1 цілодобова посада на 20 ліжок) і інший медичний персонал.

Планування відділення патології вагітних повинні передбачати повну ізоляцію його від акушерських відділень, можливість транспортування вагітних у родове фізіологічне й обсерваційне відділення (минаючи інші відділення), а також вихід для вагітних з відділення на вулицю.

Палати бажано мати невеликі - на 1—2 жінки. У відділенні необхідно мати кабінет функціональної діагностики із сучасним устаткуванням (в основному кардіологічним), оглядову, малу операційну, кабінет фізио-психопрофілактиної підготовки до родів, криті чи веранди зали для прогулянок вагітних. Відділення повинне безвідмовно забезпечуватися киснем.

В останні роки стали організовувати відділення патології вагітних з підлоги санаторним режимом, що має тісний зв'язок із санаторіями для вагітних, де закріплюють результати лікування, отримані в родильному будинку.

З відділення патології вагітних жінок можуть перевести: у зв'язку з поліпшенням стану під спостереження жіночої чи консультації в санаторій для вагітних, для родів у фізіологічне чи акушерське відділення. Переклад жінок у родильне відділення здійснюється обов'язково через прийомне відділення, де їй проводять повну санітарну обробку. При наявності умов для санітарної обробки у відділенні патології вагітних її роблять безпосередньо у відділенні.

Гінекологічні відділення родильних будинків бувають трьох профілів:

1. Для госпіталізації хворих, що бідують в оперативному лікуванні.

2. Для хворих, що бідують у консервативному лікуванні.

3. Для переривання вагітності (абортне).

У структуру відділення повинне входити: своє прийомне відділення, перев'язна, маніпуляційна, мала і велика операційні, фізіотерапевтичний кабінет, кімната для виписки, палата інтенсивної терапії. Крім того, для діагностики і лікування гінекологічних хворих використовують інші підрозділи родильного будинку: клінічну лабораторію, рентгенівський кабінет і т.д.

У гінекологічному відділенні працюють лікарі акушери-гінекологи (1 посада на 15 ліжок), лікар-терапевт родильного будинку, у роботі відділення беруть участь анестезіолого-реанімаційна служба родильного будинку (1 посада лікаря на 100 ліжок). Організуються посади медичних сестер з розрахунку: 1 цілодобова посада на 30 ліжок, але не менш 1 посади при наявності в родильному будинку не менш 20 гінекологічних ліжок. У родильних будинках, де мається не менш 20 ліжок для гінекологічних хворих, що бідують у хірургічному втручанні, виділяються посада медичної сестри для роботи в перев'язній і т.д.

В останні роки відділення для переривання вагітності намагаються виводити з акушерських стаціонарів зі створенням самостійних відділень. Організуються самостійні гінекологічні лікарні, денні стаціонари. Відділення для онкологічних хворих, як правило, розміщаються у відповідних стаціонарах.

Основною особливістю родопомічних установ є постійне перебування в них високочутливих до інфекцій новонароджених дітей і жінок у післяпологовому періоді. Тому в родопомічній установі повинний бути організований і проводитися спеціальний комплекс санітарно-гігієнічних заходів. Цей комплекс включає своєчасне виявлення й ізоляцію породілей, породілей і немовлят із гнійно-септичними захворюваннями, своєчасне виявлення носіїв інфекції і їхня санація, застосування високоефективних методів знезаражування рук медичного персоналу і шкіри операційного полючи, перев'язного матеріалу, інструментів, шприців, використання методів і засобів дезінфекції для обробки різних об'єктів зовнішнього середовища (постільні приналежності, одяг, взуття, посуд і т.д.), що мають потенційне епідеміологічне значення в механізмі передачі внутрішньолікарняних інфекцій.

Відповідальність за проведення комплексу санітарно-гігієнічних заходів щодо боротьби з внутрішньоутробними інфекціями в родильному будинку покладається на головного лікаря.

Завідувачі відділеннями разом зі старшими акушерками (сестрами) відділень організують і контролюють цю роботу.

Старша акушерка (сестра) відділення проводить інструктаж середнього і молодшого персоналу по виконанню санітарно-гігієнічних заходів не рідше 1 рази на місяць. Персонал, що надходить на роботу в родильний будинок, проходить повний медичний огляд і інструктаж із проведення санітарно-гігієнічних заходів на дорученій ділянці роботи. Весь персонал родильного будинку повинний знаходитися під диспансерним спостереженням для своєчасного виявлення вогнищ інфекції.

Зав. відділенням один раз у квартал організує огляд і обстеження персоналу на носійство золотавого стафілокока. Персонал щодня перед виходом на зміну приймає гігієнічний душ і проходить лікарський огляд.Працівники родильного будинку забезпечуються індивідуальними шафками для одягу, індивідуальними рушниками. Санодяг змінюють щодня; при виникненні внутрішньолікарняних інфекцій і в обсерваційному відділенні 4-слойные маркіровані маски змінюють кожні 4 години. Акушерські стаціонари закривають для повної дезінфекції не рідше 1 рази в рік.

При виникненні в родильному будинку внутрішньолікарняних інфекцій прийом породілей у родильний будинок припиняється, епідеміолог ТЦ СЭН проводить детальне епідеміологічне обстеження і комплекс протиепідемічних заходів.

Близько 5% ліжок родильного будинку виділяють під ізолятори. У великих родильних будинках організують спеціальні септичні відділення.

Контроль за дотриманням протиепідемічного режиму в родильному будинку здійснює територіальний центр санепіднагляду (ТЦ СЭН).

Для аналізу діяльності стаціонару родильного будинку, крім загальноприйнятих для будь-якого стаціонару показників доцільно розраховувати:

1. Показання медичної допомоги в родах:

Частота застосування медикаментозного знеболювання при пологах:

число пологів, проведених з медикаментозним знеболюванням

----------------------------------------------------------------------------------- х 100 %

прийнято пологів усього

Аналогічно визначається частота застосування психопрофілактичної підготовки до родів, Частота пологів з медикаментозним знеболюванням і психопрофілактичною підготовкою, частота оперативних посібників при пологах (по усіх видах посібників — акушерські щипці, вакуум-екстрактор, ручне відділення посліду, ручне й інструментальне обстеження матки після пологів).

2. Показники стану здоров'я матерів

2.1. Частота ускладнень у родах (визначаються по кожнім виді ускладнення): наприклад, частота розривів промежини:

число породілей, що мають розрив промежини

---------------------------------------------------------------------

число прийнятих пологів + число жінок, що надійшли,

народивших поза родильним будинком

2.2.. Частота ускладнень у післяпологовому періоді (по видах ускладнень на 1000 що родили).

2.3. Окремому розгляду підлягає кожен випадок материнської, смертності.

3. Показники лікувально-профілактичної допомоги немовлям:

3.1. Частота мертвонародження (мертвонароджуваність):

народилося мертвими немовляти

---------------------------------------------------------------------х100

народилося усього (живі + мертві)

3.2. Частота недоношеності:

народилося недонесеними (живими і мертвими)

-----------------------------------------------------------------------х100

народилося усього (живими і мертвими)

3.3. Захворюваність немовлят (доношеною, недонесеною, доношеною даною хворобою, недонесених даною хворобою).

Наприклад: захворюваність недонесених:

народилося хворими і занедужало недонесених

------------------------------------------------------------------х100

народилося живими недонесених

3.4. Показники летальності немовлят (загальна, доношених, недонесених, від різних захворювань).

Наприклад: летальність доношених:

вмерло доношених

---------------------------------------------------------------------------х100

народилося живими доношеними (народилося живими

усього — народилося живими недонесеними)


 
 

Цікаве

Загрузка...