WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Охорона здоров'я жінок і дітей - Лекція

Охорона здоров'я жінок і дітей - Лекція

При нормальному плині вагітності здоровій жінці рекомендується відвідувати консультацію з всіма аналізами і висновками лікарів через 7—10 днів після першого звертання, а потім відвідувати лікаря в першу половину убеременности-1 раз на місяць, після 20 тижнів—2 рази на місяць, після 32 тижнів — 3—4 рази на місяць. За час вагітності жінка повинна відвідати консультацію приблизно 15 разів. При наявності захворювань частота оглядів і порядок обстеження визначаються індивідуально.

Крім того, кожна вагітна повинна бути оглянута терапевтом (2 раз-при першій явці й у 32 тижні вагітності), стоматологом, оторинолярингологом.

Після всебічного обстеження визначається приналежність вагітної до групи ризику.

3. Оформлення документації на вагітну. Усі дані опитування й обстеження жінки, а також ради і призначення повинні записуватися в "Індивідуальну карту вагітної і породіллі" (ф. 111/у) при кожнім відвідуванні і скріплюватися підписом лікаря. "Індивідуальні карти вагітних" зберігаються в кабінеті кожного лікаря в картотеці по датах призначеного наступного відвідування. У картотеці повинні бути ще 3 окремих ніши для карт: народжених; підлягаючих патронажу жінок; госпіталізованих вагітних. З метою інформації акушерського стаціонару про стан здоров'я жінки й особливостях плину вагітності лікар жіночої консультації видає на руки кожної вагітної при терміну вагітності 28 тижнів "Обмінну карту родильного будинку" (ф. 113/у). Дані наступних оглядів і досліджень заносяться в карту при кожнім відвідуванні вагітної лікаря жіночої консультації.

4. Організація дородового патронажу вагітних. Патронаж удома виробляється по призначенню лікаря. Для патронажу відбираються карти жінок, що з'явилися в призначений термін. Запису про результати патронажного відвідування заносяться акушеркою в "Індивідуальну карту вагітної і породіллі". У деяких випадках патронаж удома проводиться лікарем акушером-гінекологом.

5. Вивчення умов праці вагітних.

Лікар акушер-гінеколог жіночої консультації в разі потреби видає вагітним довідки про необхідність перекладу на легку і нешкідливу роботу (ф. 081/у). Такий переклад відповідно до лікарського висновку здійснюється при будь-якому терміну вагітності. Для рішення питання про працевлаштування вагітних повинні бути використані "Гігієнічні рекомендації до раціонального працевлаштування вагітних жінок"; у разі потреби лікар акушер-гінеколог видає листки непрацездатності відповідно до діючого інструкцією. Листки непрацездатності реєструються в "Книзі реєстрації листків непрацездатності" (ф. 036/у). Учнем для звільнення від занять видаються довідки.

6. Визначення терміну пологів і своєчасне надання вагітним дородової відпустки.

При першому визначенні терміну вагітності необхідно погодити його з терміном, передбачуваним самою жінкою. У випадку розбіжності питання про термін вагітності зважується консультативно з завідувач жіночою чи консультацією іншими лікарями. Правильне визначення терміну вагітності необхідно для своєчасного надання вагітної дородової відпустки.

7. Забезпечення своєчасного проведення кваліфікованого лікування.

Більш 1/4 вагітних мають потребу в дородовій госпіталізації. Однак у кожнім окремому випадку необхідний раціональний вибір стаціонару. При терміні вагітності до 20 тижнів і наявності екстрагенетичних захворювань жінки можуть бути госпіталізовані в профільні терапевтичні стаціонари. В всіх інших випадках дородова госпіталізація здійснюється,, як правило, у відділення патології вагітних родильного будинку.

8. Фізична і психопрофілактична підготовка вагітних до родів.

Навчання вагітних жінок правилам особистої гігієни, а також фізична, і психопрофілактична підготовка до родів починається з перших відвідувань жіночої консультації.

Фізична підготовка проводиться груповим методом. У консультації жінки освоюють спеціальний комплекс вправ, що рекомендується виконувати будинку протягом

визначеного часу. Групові заняття (не більш 8—10 чоловік у групі) по психопрофилактичній підготовці до родів доцільно починати з 32— 34 тижнів вагітності. Підготовка вагітних до родів проводиться лікарем ділянки, одним з лікарів консультації, спеціально підготовленою акушеркою.

9. Організація і проведення занять у "школах матерів".

Заняття з жінками, "школах матерів" починаються з 15—16 тижнів вагітності. Доцільно по деяких темах проводити заняття з майбутніми батьками (про режим вагітної жінки, про харчування під час вагітності, відході за дитиною й ін.). У деяких жіночих консультаціях організуються спеціальні "школи батьків".

II. Спостереження, оздоровлення і відбудовне лікування породілей.

Спостереження за жінкою після пологів рекомендується починати не пізніше, ніж через 10—12 днів поїли виписки з акушерського стаціонару. Необхідність відвідування консультації в цей термін варто роз'яснити жінці ще до настання пологів. При нормальному плині післяпологового періоду жінка спостерігається акушером-гінекологом 2 рази. Заключний огляд проводиться через 5 — 6 тижнів після пологів.

Зведення про роди, дані опитування, огляду і спеціальних обстежень породілей заносяться в "Індивідуальну карту вагітної і породіллі".

При визначених обставинах жінці післяпологового періоду проводиться патронаж. Патронажу підлягають породіллі: не з'явилися в консультацію через 10—12 днів після виписки з акушерського стаціонару; за вказівкою акушерського стаціонару (телефонне .чи письмове повідомлення); при ускладненому плині післяпологового періоду; не з'явилися повторно у встановлений термін у жіночу консультацію.

Основними лікувально-оздоровчими заходами при нормально протікає післяпологовому періоді є: дотримання жінкою особистої гігієни, відхід за молочними залозами, виконання спеціального комплексу фізкультурних вправ, дотримання режиму домашньої праці, відпочинку, раціонального харчування, вітамінізація, носіння бандажа. Відповідно до законодавства жінці оформляється післяпологова відпустка.

III. Гінекологічна допомога.

1. Активне виявлення гінекологічних хворих.

Виявлення гінекологічних хворих здійснюється: при прийомі жінок, що звернулися в консультацію, спрямованих іншими фахівцями; огляді жінок удома (по виклику); проведенні профілактичних оглядів жінок у консультації, на підприємствах, в установах, оглядових кабінетах поліклінік.

Профілактичним гінекологічним оглядам підлягають жінки, що проживають у районі діяльності консультації, що працюють на промислових підприємствах і в установах, розташованих у районі діяльності консультації. Кожна жінка повинна оглядатися акушером-гінекологом 1 раз у рік із застосуванням цитологічного і кольпоскопічного методів обстеження. На підметах профілактичному огляду складається "Список облич, що підлягають цільовому медичному огляду" (ф. 048/у), на оглянутих — "Карта профілактично оглянутого" (ф. 074/у).

2. Організація і проведення обстеження і лікування жінок з гінекологічними захворюваннями.

На кожну жінку, що первинно звернулася в жіночу консультацію, заводиться "Медична карта амбулаторного хворого" (ф. 025/у).

Лікування гінекологічних хворих здійснюється, в основному, у жіночій консультації, але може бути організоване і вдома (по призначенню лікаря). На здоровпунктах, у диспансерах, а також поліклініках. У жіночій консультації може бути організована мала операційна і кімната для тимчасового перебування хворих після операцій. Амбулаторно можуть проводитися окремі малі гінекологічні операції і маніпуляції. В окремих випадках медична допомога гінекологічної хворої може бути зроблена вдома.

У разі потреби жінка може бути спрямована на консультацію до фахівців інших ЛПУ. У великих, добре оснащених жіночих консультаціях можуть бути організовані спеціалізовані прийоми: по гінекологічній ендокринології; безплідності, не виношуванню вагітності й ін.

3. Своєчасна госпіталізація жінок, що бідують у стаціонарному лікуванні.

Хворий, призначуваної на стаціонарне лікування, видається напрямок на госпіталізацію. Акушерка ділянки перевіряє факт надходження хворий у стаціонар. У карті амбулаторного хворого робиться запис про напрямок у стаціонар і фактичної госпіталізації жінки. Після виписки хворої зі стаціонару в жіночій консультації може здійснюватися доліковування. Зведення стаціонару переносяться в карту амбулаторного хворого, виписка залишається в жінки.

4. Експертиза працездатності при гінекологічних захворюваннях.

Експертиза тимчасової і стійкої непрацездатності при гінекологічних захворюваннях здійснюється на загальних підставах.

5. Диспансерне спостереження за гінекологічними хворими.

На кожну жінку, що підлягає диспансерному спостереженню, заповнюється "Контрольна карта диспансерного спостереження" (ф. 030/у). Диспансеризація припиняється після, видужання чи хворої в зв'язку з виїздом її з району діяльності консультації.

IV. Профілактика абортів.

Відповідно до чинного законодавства кожна жінка має право самостійно вирішувати питання про материнство. Штучне переривання вагітності проводиться за бажанням жінки при терміну вагітності до Ц тижнів, за соціальними показниками — жінки при терміну вагітності до 22 тижнів, а при наявності медичних показань і згоди жінки незалежно від терміну вагітності.

Напрямок на операцію штучного переривання вагітності дає дільничний акушер-гінеколог, однак таке право надане і сімейному лікарю, а в сільській місцевості акушер-гінеколог районної чи дільничної лікарні. Дільничний акушер-гінеколог повинен установити відсутність медичних протипоказань, термін вагітності, забезпечити необхідне обслуговування жінки.


 
 

Цікаве

Загрузка...