WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Система охорони здоров´я в розвинутих країнах світу. Принципи організації медичної допомоги в економічно розвинутих країнах - Лекція

Система охорони здоров´я в розвинутих країнах світу. Принципи організації медичної допомоги в економічно розвинутих країнах - Лекція

Додаткову платню лікар отримує за обслуговування осіб старше 65 років, за роботу в неробочий час, за обслуговування тимчасово проживаючих на дільниці обслуговування, за нічні виклики, надання швидкої допомоги, обслуговування роділь, а також щеплень та масових обстежень.

Заробітна плата англійських лікарів дозволяє розглядати їх в числі 10% найбільш високооплачуваного населення: річна сума прибутку лікаря загальної практики складає в середньому 5700 - 6000 функтів. Майже у всіх спеціалістів є приватні пацієнти, котрі забезпечують їм річний прибуток від 2 до 8 тис.функтів стерлінгів. Законом 1946 року передбачалась організація 600 центів охорони здоров'я. В 1976 році кількість їх досягла 874. В середньому в кожному центрі працює 5 - 6 лікарів загальної практики, кожний центр обслуговує 10 - 20 тисяч населення, але є й більші центри.

Працюючи методом групової практики, лікарі здійснюють приватну спеціалізацію під час прийому хворих (хірургія, терапія та інш.). Тенденція будівництва центрів разом з лікарнями сприяє значному розширенню діагностичних можливостей центрів та забезпечує більше наступництво в лікуванні хворих.

3. Служба суспільної охорони здоров'я є третьою складовою частиною системи охорони здоров'я Великобританії. В задачі цієї служби входить проведення профілактичних щеплень, протиепідемічних заходів, надання медичної допомоги дітям та матерям, фельдшерської та акушерської допомоги вдома, допомоги психічно хворим, проведення санітарного навчання, обслуговування людей похилого віку та інвалідів. Робітники цієї служби базуються в центрах охорони здоров'я. У центрах є відділення планування сім'ї.

Служба патронажу включає акушерок, сестер та соціальних працівників.

Служба матері та дитини включає в себе окрім акушерської допомоги, надання профілактичної допомоги дітям та матерям в цетрах по охороні материнства та дитинства, прфілактичну тьа лікувальну допомогу школярам та допомогу дітям з фізичними та розумовими недоліками. В цих центрах проводяться профілактичні огляди дітей, контроль їх розвитку, підготовка батьків з питань догляду за дітьми.

Психіатрична допомога населенню надається в спеціальних психіатричних лікарнях, або в психіатричних відділеннях районних лікарень.

Політика Уряду направлена на скорочення ліжкового фондув психіатричних лікарнях та розширення амбулаторної допомоги цим хворим.

Служба швидкої допомоги здійснює виїзди на невідкладні виклики та перевозку хворих по заявкам лікарів загальної практики та лікарень. Бригада швиткої допомоги не укомплектована лікарями швидкої допомоги і складається з шофера та санітара, що навчені прийомам надання першої медичної допомоги. Санітарний нагляд в Великобританії є однією з функцій місцевих органів влади, для чого в складі муліципалітету є відділ санітарного нагляду, що контролює дотримання на об'єктах та території встановлених законом санітарних правел.

Безпосередньо контроль здійснюється сан. інспекціями, які розслідують спалах інфекційних захворювань, отруєнь, проводять роботу по нагляду у вогнещах, контролюють очищення населнних пунктів та інші заходи.

Літом 1973 року парламент затвердив Акт про реорганізацію Національної служби охорони здоров'я, який передбачає об'єднання всіх медичних закладів на регіональному та місцевому рівні під загальним керівництвом.

У відповідності з законом була введена іерархічна система управління, на чолі якої стоїть міністр, що відповідає за діяльність Національної служби організації охорони здоров'я.

Англія поділена на 14 регіонів, 90 областей та 205 районів.Службою охорони здоров'я района керує регіонарний відділ охорони здоров'я, області - обласний, районна - районний.

Вони відповідають за планування, організацію, підбір кадрів, керівництво фондами, що виділені на потреби охорони здоров'я та соціального забезпечення.

В Департаменті охорони здоров'я та соціального забезпечення створені відділи планування. стратегічніплани складаються на10/15 років на обласному та регіональному рівні. Короткострокові плани складаються на 3 роки та включають питання фінансування, підготовки кадрів, розподілу спеціалістів, розвитку мережі закладів тощо. Кожний рік короткострокові плани переглядаються і в них вноситься корективи в залежності від змін наявних ресурсів та змін черги наявних знань.

Процес планування починається на районному рівні, потім плани направляються в вишестоячіоргани охорони здоров'я. Відкоректовані на загальному рівні плани направляється в Департамент охорони здоров'я та соціального забезпечення, котрий відкоректовує їх відповідно з національними планами та повертає підлеглим відділам охорони здоров'я для виконання.

4. В сполучених Штатах існує загальна державна система медичної допомоги. Основна частина витрат держ. сектора на охорону здоров'я припадає на медичне обслуговування та найбільшу питому вагу серед цих витрат мають федеральні програми медичного страхування людей похилого віку "Медикер" та допомоги бідним. "Медикер", а також інші програми мед. допомоги, які включають допомогу ветеранам війни. Більше 2,5 млрд. доларів йде на медичні дослідження. Найменша частка (4%) витрат держ. сектора припадає на будівництво медичних закладів.

І. Можливість отримання та об'му мед. допомоги в США залежать від того, чи застрахована людина на випадок хвороби. Група осіб, що в найбільшій мірі потребують реабілітації, це особи похилого віку.

В 1967 році був створений Американський конгрес з реабілітаційної медицини (АКРМ), який ставить перед собою задачу розгорнути реабілітаційну службу паралейно з іноземною медичною, узгодити фінансові витрати на реабілітацію з федеральними програмами "Медикер" та "Медикейд". Організація лікувально-профілактичної допологи населеню та керівництво нею входять в комісію департаментів охорони здоров'я штатів, міст або районів країни. Департаменти охорони здоров'я штатів таінші органи охорони здоров'я здійснюють загальне керівництволікувальними закладами, які у відповідності з існуючим положеням діють як самочтійні заклади та проводять роботу на принципах, що найбільш підходять для цього закладу.

профілюЛікувальди в першу чергу лікарні, фінансуються частково за рахунок місцевого бюджету, але основне фінансування йде за рахунок коштів, отриманих від пацієнтів. Деякі види позалікарняної допомоги, обслуговування хворих на туберкульоз, психічно хворих та інфекційних хворих здійснюється через центри охорони здоров'я, котрі фінансуються за рахунок бюджета штатів.

Основні види позалікарняної допомоги здійснюють приватно практикуючі лікарі США мають технічно високообладнану мережу лікаренб закладів трьох типів:

1 - приватні лікарні, що утримуютьсяза рахунок різних релінійних організацій та благодійних закладів;

2 - лікарні,що належать одному власнику або групі осіб;

3 - державні лікарні. Біля 70% всіх лікарень складають приватні лікарні.

3. Санітарно-епідеміелогічна служба США має дкцентралізований характер. В загальнодержавному маштабі керівництво протиепідемічними заходами здійснюється службою суспільної охорони здоров'я. Сфера її діяльності відмежонується рядом санітарних питань (карантинна служба, контроль за якістю харчових продуктівЮ лікарських засобів), а також керівництвом деякими заходами з гігієнічного нагляду за якістю води, молочних продуктів.

Відповідальність за санітарно-протиепідемічну роботу несуть департаменти охорони здоров'я штатів, великих міст, місцева адміністрація.

Медичне обслуговування в США небудоване на принцепах приватного підприємництва. Безкоштовна медична допомога за рахунок коштів федерального уряду надається лише державним службовцям, ветеранам війни, торгового флоту та аборигенам, що проживають у резерваціях. З 1993 рокуурядом призедента Клінтона постановлено перед питанняпро сплату витрат на медичне амбулаторне-поліклінічне обслуговування населення за рахунок коштів, зекономлених на скороченні стратегічних озброень (ОСВ- інш.).


 
 

Цікаве

Загрузка...