WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Лікування методами народної медицини. - Реферат

Лікування методами народної медицини. - Реферат

ліновище дуже скоро стягує і гоїть рану. Дуже прикрим є те, коли людина зломить ногу, особливо у старшому віці. Кістка у старих людей дуже не хоче зростатися. Щоб швидко зросталися кістки дуже добре діє овече масло і купіль у лелечі. Лелеч - це повзуча рослина подібна до сосни, але набагато менша, десь до 1 м висоти. В наших краях вона росте на полонині Хом'як.
Заготовляють лелеч до Івана Купала. Лелеч настоюють на спирту і роблять ванни на хворі місця. Настоюють лелеч у теплій воді 2, 3 дні. Вона не повинна варитися, а має стояти збоку на кухні. На третій день робимо купіль. Ту воду не виливаємо, а повторюємо купіль по декілька разів. Також робимо купіль з теплого свіжого молока, але ні в якому разі не варити, а підігріти до бажаної температури. Тримати у молоці руку чи ногу. Також добре лікує і омела. З неї добре робити ванни. Омела росте на деревах у вигляді кущика. Їх переносять і насівають птахи.
Неприємним є для людей, коли руки покриті бородавками. Щоб їх позбутися, слід руки мити там, де кури п'ють воду і казати: "Курочки, з'їжте мої бородавки". Щоб позбутися бородавок, треба піти на швидкій воді, де на річці утворюється піна, слід змастити цією піною бородавки і сказати: "Як цю піну більше не зможу позбирати, так щоб більше у мене не було бородавок".
Великим клопотом як для дорослих, так і для дітей є розлад кишечника, коли виникає понос. Його відразу слід лікувати. Лікувати понос можна дуже багатьма способами за допомогою народної медицини. Дуже добре, коли є у людини зелений горіх, настояний на горілці і цукрі. Цей горіх повинен бути також обірваний до Івана. Даємо випити 5 грамів цієї настойки. А також варимо чай із звіробою, полину. П'ємо переварену воду з марганцем, але коли цедоросла людина, то найкраще випити сто грамів горілки, пів чайної ложки перцю, пів чайної ложки масла, одну чайну ложку меду. Це добре перемішати все разом і випити на голодний шлунок, тоді поносу якби і не було.
Неприємним є і глисти. В домашніх умовах їх виганяють так: варимо полин з частином і п'ємо по одній столовій ложці на день, зілля центурії варимо і п'ємо по одній столовій ложці 3 рази в день.
Старих людей часто болять руки і ноги. Для лікування треба робити купіль з кропиви і після купелі ногу чи руку обмотати вовною. Таку процедуру повторювати по декілька разів. Або на болюче місце прикладати бджоли, але слід пам'ятати, що не всі люди переносять укуси бджіл. Добре лікує біль у суглобах чиста нафта. Для цього спочатку руку чи ногу натираємо овечим маслом, а зверху натираємо нафтою і обв'язуємо руку чи ногу вовняною тканиною. Можна на болючі місця прикладати шкірочку молодого ягняти чи кролика, а також натерти ноги чи руки у тій воді, де варилася картопля в мундирах.
Лікує добре відвар з жита і вівса. У цьому відварі слід купати руку чи ногу. При різних кровотечах дуже лікує чай з деревію, чай з нього, чи настоювання декілька днів на воді. При болях у шлунку дуже добре пити чай з льону чи прополісу або настойку з арніки на домашній горілці. Не можна не згадати і про лишаї та методи їх лікування. Лишай переважно буває у тварин, в області шиї, і з тварин часто набираються люди. Він може бути на руках і обличчі. Лишає є мокрий і сухий. Але який би він не був, найкраще його лікує мед, а осушують його настойкою з арніки.
Так само великого клопоту завдає людям екзема. Вона прикидається на руках від різних хімікатів. Екзему лікуємо так: спалюємо качани кукурудзи і попіл змішуємо з солодкою сметанкою.
Як лікувати хворобу коросту? Її треба лікувати сіркою перемішаною з курячим смальцем.
Але чи не найбільшою бідою є пухлини, як доброякісні так і злоякісні.
Спочатку поговоримо про доброякісні. Доброякісна пухлина - це звичайний наріст, тобто гуля. Доброякісні пухлини бувають поверхневі, тобто на голові, шиї, плечах, руках і внутрішні пухлини, які знаходяться усередині організму.
Це переважно на жовчі, шлунку, легенях. Ці пухлини швидко ростуть. Для того, щоб вони не росли і зникли, слід взяти старий цвях, який довго пролежав у воді, землі і розпечи до червоно кольору і занурити у мед. Цим нальотом змащуємо пухлину.
Але чи не найважчою хворобою для людини є пухлина злоякісна, або як в народі називають раком. Але і цю хворобу на початку можна вилікувати. Для цього слід літом піти до лісу, і знайти мурашину купину.
Набрати у стакан червоних мурашок разом з яєчками, принести додому і висипати у велику банку і робимо так: один стакан мурашок, один стакан цукру, один стакан домашньої горілки, бажано з фруктів, міцністю не менше 40о. Все це добре перемішати і настоювати 40 днів. Потім цю настойку перецідити крізь марлю і вживати по одній столовій ложці 3 рази в день, потім дозу збільшити.
Значить, мурашки виділяють мурашину кислоту, яка добре допомагає при пухлинах, особливо шлунка.
Цією настойкою можна натирати і зовнішні пухлини. І ще один спосіб: беремо червоний мухомор, дрібно нарізаємо і заливаємо спиртом. Настоюємо в теплому місці 21 день, потім вживати по одній столовій ложці на день.
Ліновище гадюки настояне на спирту до повного його розчинення можна вживати по одній ложці на день, або натирати зовнішні пухлини. А хіба не хоче кожна жінка чи дівчина бути красивою? Для цього слід кожен вечір натирати обличчя солодкою сметаною.
Але найнеприємніше для жінки є жовті плями, які залишаються після родів. Для цього слід помити обличчя у першому купелі, у якому купали дитину. А також до свіжого молока додавати 2-3 краплі нашатирного спирту і цим натирати обличчя.
До кислого молока додати 50 г. перекису водню і цим на ніч натирати обличчя.
Ще багато можна перелічувати різних хворіб і як їх лікувати, але я зупинилася на найпоширеніших з них, від яких найчастіше страждають люди. Недаром кажуть, що сільські лікарі називаються знахарями тому, що вони знають стародавні методи лікування людей.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. О.П.Попов - "Лікарські рослини в народній медицині", 1971 р.
2. М.А.Носаль - "Лекарственные растения и способы их применения в народе", 1959 р.
3. Газета "Порадниця". - №30.

 
 

Цікаве

Загрузка...