WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Організація стоматологічної допомоги населенню - Лекція

Організація стоматологічної допомоги населенню - Лекція

запломбовано зубів

-----------------------------

видалено зубів

Зразкове співвідношення в даний час 5:1. Використовуються також наступні показники:

— середнє число відвідуванні на 1 санацію;

— середнє число відвідувань на 1 пломбу;

— % пульпітів, вилікуваних у 1 сеанс;

— % післяопераційних ускладнень.

Показники діяльності ортопедичного відділення:

  • середнє число хворих, прийнятих одним лікарем за 1 день;

—середнє число відвідувань на один хворого отримавшого протези;

— число повторних відвідувань на одне первинне відвідування;

—середні терміни виготовлення протезів;

- виконання фінансового плану в %%;

- вартість протезів на одного хворого.

Планування стоматологічної допомоги

При плануванні позалікарняної допомоги спочатку розраховують необхідні кадри лікарів, а потім формують мережу установ. За основу нормативу при визначенні потреби населення у всіх видах амбулаторної допомоги прийняте число відвідувань поліклініки на один жителя в рік. По стоматології на один міського жителя планується в рік 2—2,2 відвідування.

Щоб визначити необхідна кількість лікарських посад треба зіставити загальну потребу населення у відвідуваннях до стоматологів з можливою кількістю хворих, який може обслужити один лікар протягом року, тобто з функцією лікарської посади.

Функції навантаження лікаря число робітників число робітників

лікарської = на годину прийому (чіл.) х годин у день х днів у році

посади

Середнє число робочих днів у році в лікаря-стоматолога, що веде тільки амбулаторний прийом приблизно 285—287 днів. Тривалість робочого дня лікаря, зайнятого тільки на безупинному прийомі амбулаторних хворих встановлене в 5,5 годин. Якщо ж лікарі-стоматологи не зайняті безупинним амбулаторним прийомом, а ведуть також інші види робіт (диспансеризація, санітарно-просвітня діяльність і т.д.), то для них установлений робітник день у 6,5 годин.

Навантаження на годину роботи для стоматолога, що веде терапевтичний прийом — 3 відвідування в годину, хірургічна — 5, змішаний — 3,2, лікар-протезист приймає 2 хворих у годину.

Потреба населення у відвідуваннях

Необхідна кількість до стоматологів

лікарських посад = --------------------------------------------------------------

Функції лікарської посади

Таблиця

Навантаження лікаря-стоматолога по різних видах прийому

Прийом

Число відвідувань днів

Накладення пломб

Видалення зубів

Число санації на місяць

Виконання трудових одиниць

терапевтичний

16

7

-

25

16

змішаний

18

6

5

20

16

хірургічний

25

-

22

-

16

Тому що за одне відвідування в лікаря-стоматолога може бути зроблений дуже різний обсяг роботи, то в стоматології навантаження лікаря прийнято виражати не тільки у відвідуваннях у чи годину а день, але й у "трудових" одиницях. За трудову одиницю приймається накладення пломби при поверхневому і середньому карієсі з витратою часу в 20 хвилин.

Штатні нормативи стоматологічних поліклінік

1. Лікарів-стоматологів і лікарів-стоматологів-хірургів сумарно — 4 на 10000 дорослого населення.

2. Лікарів-стоматологів, лікарів-стоматологів-хірургів і лікарів-стоматологов-ортодонтів — 0,45 на 1000 дитячого населення.

3. Завідувачів стоматологічним відділенням —і 1 на 12 посад лікарів-стоматологів і лікарів-стоматологів-хірургів, але не більш 3 посад на поліклініку:

4. Медичних сестер лікарських кабінетів:

1 на 1 посаду лікаря-стоматолога-хірурга;

2 на 2 посаді лікарів-стоматологів •

5. Медичних реєстраторів 1 на 6 посад лікарів-стоматологів усіх найменувань.

6. Санітарок: 1 на 1 посаду лікаря-стоматолога-хірурга;

1 на 3 посаді лікарів-стоматологів

Посади, що містяться на господарському розрахунку чи за рахунок спеціальних засобів (у зубопротезному відділенні) встановлюються індивідуально.

Штатні нормативи стоматологічної допомоги в інших медичних установах

1. У жіночих консультаціях посада стоматолога встановлюється з розрахунку — 1 посада на 100000 (0,5 посади на 50.000) міського населення, але не більш 1 посади на консультацію;

2. У школах— 1 посада на 800 учнів.

3. У лікарнях з розрахунку 1 посада на 400 ліжок.

  1. У туберкульозних лікарнях з розрахунку 0,5 посади на кожні 250 ліжок, але не менш 0,5 посади в лікарнях на 75 ліжок.

СТОМАТОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ЖИТЕЛЯМ СІЛЬСЬКОЇ МІСЦЕВОСТІ

Організаційною особливістю забезпечення медичної допомоги сільських жителів є її етапність.

На сільській лікарській ділянці, (1 етап) невідкладна зуболікарська допомога може бути зроблена на Фапі фельдшером, для чого він має необхідний набір зуболікарських інструментів. Сільські лікарські амбулаторії і сільські дільничні лікарні мають стоматологічні чи зуболікарські кабінети. У них виявляється невідкладна і планова лікувально-профілактична допомога при хворобах зубів і органів порожнини рота. У складних випадках, а також для протезування, хворі направляються в центральну районну лікарню (ЦРБ). У ЦРБ (II етап) хворої може одержати не тільки амбулаторну, але і стаціонарну стоматологічну допомогу.

В обласний чи крайовій, республіканській лікарні (III етап) стоматологічна амбулаторна і стаціонарна допомога виявляється жителям області по усіх видах: терапевтична, хірургічна, ортопедична, ортодонтична (як дорослим, так і дітям).

Одним з важливих розділів діяльності всіх стоматологічних установ сільської місцевості, як верб місті, є планова санація органів порожнини рота і зубів. Обов'язкової санації підлягають: діти дошкільного і шкільного віку, підлітки, вагітні жінки, провідні спеціалісти сільськогосподарського виробництва, колгоспники і робітники радгоспів і промислових підприємств) умови праці яких можуть сприяти розвитку стоматологічних захворювань. Огляди з цією метою частіше проводяться на місці, для чого при обласній чи лікарні ЦРБ організовуються пересувні стоматологічні кабінети.

Для консультативної й організаційної методичної допомоги по стоматології в штатах поліклініки обласного, крайового, республіканського. підпорядкування встановлюється 0,2 посади лікаря-стоматолога на 100.000 населення.

Треба мати на увазі, що більшість стоматологічних поліклінік знаходяться на бюджеті і допомога хворих у них виявляється безкоштовно, хромі зубного протезування — воно здійснюється за рахунок засобів хворих. Зубопротезна допомога за медичними показниками, пенсіонерам по старості, інвалідам Великої Вітчизняної війни й інвалідам праці I і II груп виявляється безкоштовно.

У великих містах у даний час відкриваються госпрозрахункові стоматологічні поліклініки, у яких усі види медичної допомоги виявляються за рахунок засобів хворого.


 
 

Цікаве

Загрузка...