WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Кесареве січення - Дипломна робота

Кесареве січення - Дипломна робота

зниження питомої ваги повторного абдоминального родоразрешения і профілактики післяопераційних ускладнень є:
-комплексний підхід до діагностики функціональної повноцінності матки з використанням більш інформативних методів діагностики, що дозволяють объективизировать діагноз "неспроможність рубця на матці"
-застосування більш інформативних методів, що дозволяють оцінити внутрішньоутробний стан плоду в т.ч. внутрішньоутробну масу плоду.
-заходи, спрямовані на профілактику післяопераційних гнійно-септичних ускладнень повинні включати до операційну санацію осередків інфекції, интраоперационное обеспечение-адекватное
відшкодування крововтрати з урахуванням вихідних показників червоної крові, интраоперационная антибактериальная терапія з використанням антибіотиків широкого спектра дії в терапевтичних дозах, раціональневедення хворих у післяопераційному періоді.
На думку В.И. Грищенко, В.В. Лазуренко (1998), найбільшу інформативність і практичну значимість в оцінці стани рубця на матці має ультразвуковое дослідження, проведене починаючи з 35 тижнів вагітності.
%. З метою удосконалення методів діагностики стана рубця на матці, а також більш об'єктивної характеристики внутрішньоутробного стана плоду, проведене дослідження п=60 вагітних, що включає визначення біофізичного профілю, оцінка стана рубця і нижнього маткового сегмента.
У Комплекс обстеження вагітних із рубцем на матці, що у наслідок були родоразрешены повторой операцією КС (п=18), ми включили: старанно зібраний анамнез із докладними даними про зроблений у минулому кесаревом перетині, кількістю вагітностей, що имели місце між кесаревым перетином і дійсною вагітністю, і їхній вихід (аборти, викидні, ускладнення), плин дійсної вагітності. Ретельне клінічне обстеження беременной включає вимір розмірів таза і гаданої маси плоду; оцінку стана пологових шляхів і готовність організму до роод, пальпаторное обстеження рубця на матці, визначення біофізичного профілю, кардиотокограмму плоду, ступінь зрілості плаценти. УЗС діагностика стана нижнього маткового сегмента і рубця на матці.
Крім того, проведене патогистологическо& дослідження
плаценти, пуповины, плодових оболонок, рубцевої і біля рубцевої тканини з метою оцінки впливу попередньої операційної травми на
стан плацентарного комплексу і функціональний стан миометрия.
Плацентарная недостатність як одна з головних причин перинатальной патології супроводжує більшість ускладнень вагітності і розглядається як клінічний синдром, що відображає патологічний стан материнського організму. Незважаючи на багатофакторну причину плацентарной недостатності наявність рубця на матці після попереднього абдоминального родоразрешения варто розглядати як найбільше істотний чинник ризику при даній вагітності.
За даними А.В. Жарких і Д.С. Барковський (1998), до терміна родів клінічні ознаки фетоплацентарной недостатності в жінок із рубцем на матці зустрічається з частотою до 50,0% випадків. Під дією рубця на матці і змін у структурі миометрия виникають порушення морфо-функционального стана фетоплацентарного комплексу і розвиток затримки внутрішньоутробного плоду.
Рубець на матці після дредыдушего КС змінює стан миометрия й обумовлює розвиток у ньому дегенеративних процесів, що негативно впливають на стан фетоплацентарного комплексу. У зв'язку з цим виникає необхідність вивчення функціонального стана плоду в залежності від наявності рубця на матці для удосконалення методів доклинической діагностики патології ФПК із метою оптимізації ведення вагітності і родів.
Доцільно використання біофізичного профілю і моніторингу серцевої діяльності плоду при затримці його розвитки з метою адекватного вибору часу й атравматического методу родоразрешения для зменшення перинатальной заболеваемояти і смертності (В.А.Никитюк, Н.М. Рожковська, 1998).
Той факт, що рубець на матці робить негативний вплив на внутрішньоутробний стан плоду не викликає сумніву. При аналізі клініко-фізіологічних і функціональних параметрів новорожденнных після повторного кесарева перетину виявлено, що гипоксическое стан при народжень виявляється частіше, процеси ранньої адаптації протікають із великим напяжением , показники захворюваності і смертності вище, чим у дітей витягнутих шляхом першого кесарева перетину (О.Г. Сулима і ставши.,1998).
Особлива увага заслуговує той фак., що при повторному абдоминальном родоразрешений синдром дихальних розладів у доношених дітей зустрічається в 10 разів частіше, ніж при першому кесаревом перетинів, що вказує на визначальну роль рубця на матці як чинника ризику розвитку ускладнень із боку плоду (О.Г. Сулима і сшв.,1998).
Для вивчення діагностичної і прогностичної значимості антенатального біофізичного моніторингу під час вагітності жінок із рубцем на матці обстежено 60 вагітних у термінах гестации від 28 до 40 тижнів. Біофізичний профіль включав оцінку дихальних прямуванні плоду, рухової активності, м'язовий тонус стан околоплодных вод, эхографическая структура плаценти, КТГ-НСТ.
Нами встановлено, що має місце збільшення частоти рухової активності в 1,5 разів у порівнянні з контрольною групою. На нашу думку на показники рухової активності плоду в досліджуваній групі впливає збільшення частоти передчасного дозрівання плацент, а також наявність маловодия.
На основі аналізу отриманих даних ми виявили кореляційну залежність збільшення частоти маловодия зі збільшенням терміна вагітності в жінок із рубцем на матці, що, безумовно, впливає на функціональний стан плоду. Так, частота наявності маловодия в термінах гестации 28-32 тижнів спостерігалася в 24,6%, 33-37 недель-32,3% і 37-40-47,3% відповідно.
За даними З.М. Дубоссарской і соавт. (1998), при рубці на матці після попереднього абдоминального родоразрешения в 13,2% випадках діагностується асиметрична форма синдрому ретардации плоду. Порушення маточно-плацентарного кровообігу, особливо в плацентарном ланкі, пояснюється, крім патології вагітності, органічними змінами судинної структури передньої стінки матки в результаті проведеного кесарева перетину. Наші дані узгодяться з даними літератури.
Результати ультразвуковой фетометрии виявили, що в 15,6% (9) випадках мало місце ЗВУР. В усіх випадках виявлена симетрична форма ЗВУР плоду й останні по биометрическим параметрах відставали на 2-3 тижні.
Причому, виявлена залежність частоти гипотрофии плоду від терміна гестации. Так, у терміні 28-32 тижнів вона спостерігалася з частотою 10,5%, у терміні 33-36-14,3%, у терміні 37-40-21% відповідно.
На нашу думку подані дані вказують про негативний вплив морфофункционального стана миометрия на фетоплацентарный комплекс.
На основі аналізу даних ультразвуковой плацентометрии нами виявлено, що в 35% (21) випадків у вагітних плацента локалізувалася по передней стінці матки і у усіх випадках перекривала рубець на матці, низьке розташування плаценти відзначене в 28,3% (17)

 
 

Цікаве

Загрузка...