WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Порядок забезпечення населення лікарськими засобами безкоштовно та на пільгових засадах - Курсова робота

Порядок забезпечення населення лікарськими засобами безкоштовно та на пільгових засадах - Курсова робота

Курсова робота

на тему

Порядок забезпечення населення лікарськими засобами безкоштовно та на пільгових засадах

План

1. Категорії хворих, яким показано безоплатний і пільговий відпуск ліків.

2. Порядок виписування і відпуск ліків на безоплатних і пільгових засадах.

3. Особливості виписування і відпуску лікарських засобів хронічним хворим.

4. Виписування і відпуск інших лікарських засобів.

5. Перелік лікарських засобів (за міжнародними непатентованими назвами), на які не дозволяється виписувати рецепти.

6. Дослідження аспектів забезпечення лікарськими засобами пільгових категорій населення на рівні промислового регіону.

7. Фармакоекономічний стандарт витрат на лікування пільгової категорії населення.

8. Створення єдиної системи пільгового забезпечення населення лікарськими засобами на основі технологій старт-карток.

Івано-Франківськ Для амбулаторного обслуговування певних груп населення Постановою КМ України від 17.08.1998 р. № 1303 передбачений пільговий і безоплатний відпуск лікарських засобів і виробів медичного призначення за рецептами лікарів.

Категорії хворих, яким показано безоплатний і пільговий відпуск ліків.

Право на безоплатне отримання ліків мають:

а)групи населення у разі амбулаторного лікування:

1. особи, яким передбачено безоплатний відпуск лікарських засобів згідно з Законом України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту":

1.1. Інваліди Великої Вітчизняної війни, інваліди, прирівняні до них.

1.2. Учасники Великої Вітчизняної війни.

1.3. Колишні неповнолітні в'язні фашистських концтаборів у віці до 16 років на час визволення.

1.4. Громадяни з числа колишніх військово службовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані та інших країнах.

1.5. Батьки і дружини військовослужбовців, які загинули внаслідок поранення, контузії, отриманих при захисті країни або при виконанні інших обов'язків військової служби чи внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті.

2. Особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною відповідно до Закону України „Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку України".

3. Особи, яким передбачений безоплатний відпуск лікарських засобів згідно із Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

4. Пенсіонери з числа колгоспників, робітників, службовців, які одержують пенсію за віком, по інвалідності та у разі, втрати годувальника-в мінімальних розмірах (за винятком осіб, які одержують пенсію на дітей у разі втрати годувальника);

5. Діти віком до 3-х років.

6. Діти-інваліди віком до 16 років.

7. Діти віком до 18 років, які у 1988 році перенесли хімічну інтоксикаційну алопецію у Чернівцях.

8. Дівчата підлітки і жінки з протипоказанням вагітності, а також жінки, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, забезпечують безоплатно засобами контрацепції.

б) категорії захворювань у разі амбулаторного лікування: онкологічні і гематологічні хвороби, діабет (цукровий і нецукровий), ревматизм, ревматоїдний артрит, пухирчатка, системний гострий вовчак, системні, хронічні і тяжкі захворювання шкіри, сифіліс, лепра, туберкульоз, Аддісонова хвороба, гепатоцеребральна дистрофія, фенілкетонурія, шизофренія та епілепсія, психічні хвороби (інваліди І та ІІ групи, а також хворі, які працюють в лікувально-виробничих майстернях психоневрологічних і психіатричних закладів), стан після операції протезування клапанів серця, гостра переміжна порфирія, муковісцидоз, тяжкі форми бруцельозу, дизентерія, гіпофізарний нанізм, стан після пересадки органів і тканин, бронхіальна астма, хвороба Бетхєрєва, міастенія, міопатія, мозочкові атаксія Марі, хвороба Паркінсона, інфаркт міокарда (перші шість місяців), дитячий церебральний параліч, СНІД, ВІЧ - інфекція, післяопераційний гіпертиреоз (у тому числі з приводу раку щитовидної залози), гіпопаратиреоз, вроджена дисфункція кори наднирників.

Право на пільгове отримання ліків при амбулаторному лікуванні, тобто з оплатою 50% їх вартості, мають такі групи хворих:

  1. Інваліди І та ІІ груп внаслідок трудового каліцтва, професійного або загального захворювання.

  2. Інваліди з дитинства І та ІІ групи віком після 16 років.

  3. Діти віком від трьох до шести років.

  4. Реабілітовані громадяни, які внаслідок репресій стали інвалідами або є пенсіонерами.

  5. Особи, нагороджені знаком „Почесний донор України" та „Почесний донор СРСР".

Порядок виписування і відпуск ліків на безоплатних і пільгових засадах

Рецепти для відпуску ліків безоплатно або на пільгових умовах (крім тих, що підлягають предметно-кількісному обліку) виписуються на рецептурних бланках №1 в одному екземплярі. Вони дійсні протягом десяти днів з дня виписки, залишаються і зберігаються в аптеці протягом трьох років не враховуючи поточного.

Рецепти на лікарські засоби, які підлягають предметно-кількісному обліку, крім наркотичних(психотропних)лікарських засобів в чистому вигляді або в суміші з індиферентними речовинами та трамадолу, відпускаються безоплатно чи на пільгових засадах за умови, що вони виписані у двох примірниках на рецептурному бланку форми №1.

У випадку виписування безоплатно чи на пільгових засадах наркотичних(психотропних)лікарських засобів і трамадолу поряд з виписуванням рецепта на спеціальному бланку форми №1.

Слід зазначити, що пацієнтам, які мають право на безоплатне отримання ліків, для проведення ін'єкцій поза межами лікувально-профілактичних закладів дозволяється виписувати безоплатно до 100 грамів етилового спирту на місяць.

Відпуск лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах у разі амбулаторного лікування провадиться за рецептами, виписаними лікарями лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання цих осіб. При цьому відпускатися можуть тільки ліки, зазначені у переліку лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, затвердженому постановою КМУ від 1 вересня 1996 року № 1071, з урахуванням щорічних змін, які вносяться МОЗ України за погодженням Мінфіном України.

Безоплатний відпуск ліків дітям-інвалідам віком до 16 років провадиться за рецептами лікарів незалежно від місця проживання цих дітей, але в межах АК Крим, конкретної області, міст Києва і Севастополя.

У разі необхідності (відрядження, відпустка тощо) пацієнту, який має право на безоплатне чи пільгове забезпечення, дозволяється виписувати на одному рецептурному бланку лікарські засоби в кількості, необхідній не більш ніж для трьохмісячного курсу лікування з вираховуванням норм відпуску конкретних ліків.

При виписуванні вищезгаданих рецептів лікар повинен зробити вказівку „Хронічному хворому", вказати термін дії рецептів, додатково завірити своїм підписом та особистою печаткою.

Особливості виписування і відпуску лікарських засобів хронічним хворим

В особливих випадках (неможливість хворому регулярно відвідувати аптеку у зв'язку з відрядженням, відпусткою тощо) пацієнту дозволяється виписувати на одному рецептурному бланку лікарські засоби в кількості, передбаченій для тримісячного курсу лікування, ураховуючи норми відпуску лікарських засобів. При виписуванні таких рецептів лікар повинен зробити вказівку „Хронічному хворому", завірити її своїм підписом і особистою печаткою.

У разі необхідності, відповідно до дозового режиму, дозволяється виписувати рецепт на лікарський засіб в кількості, необхідній для продовження чи повторення курсу лікування, шляхом зазначення кратності видачі ліків, за винятком лікарських засобів, для яких встановлені норми відпуску.

При відпуску ліків за рецептами довготривалої дії рецепт повертається хворому. На звороті рецепта проставляється кількість, дата відпуску та підпис особи, яка відпустила. При черговому відвідуванні хворим аптеки враховується попереднє отримання ліків.

Виписування і відпуск інших лікарських засобів

Рецепти на всі інші рецептурні ліки, не згадані вище, виписуються на рецептурних бланках форми №1 без додаткових реквізитів. Термін дії таких рецептів десять днів з дня виписки. Лікарські засоби відпускаються за таким рецептом у вказаній у ньому кількості. При цьому на рецептах проставляється штамп „Відпущено" і вони повертаються хворому. Відпуск ліків за рецептами „Відпущено" заборонено.

Рецепт, що виписано з порушенням вимог у дозі, яка перевищує вищий одноразовий прийом без відповідного оформлення, або який містить несумісні лікарські засоби, вважається недійсним. На ньому проставляється штамп „Рецепт недійсний" і повертається хворому.


 
 

Цікаве

Загрузка...