WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Правила роботи та обов’язки медичного персоналу в інфекційному відділенні - Реферат

Правила роботи та обов’язки медичного персоналу в інфекційному відділенні - Реферат

Реферат на тему:

"Правила роботи та обов'язки медичного персоналу в інфекційному відділенні"

ПЛАН

1. Правила та обов'язки медичного персоналу інфекційного відділення

2. Запобіжні заходи при роботі з дезинфекційними препаратами

Список використаної літератури

1. Правила та обов'язки медичного персоналу інфекційного відділення

Персонал, що обслуговує інфекційних хворих, зобов'язаний:

- приходячи на роботу, знімати особистий одяг і взуття і надягати спецодяг і санодяг, спецвзуття і запобіжні пристосування, передбачені нормами;

- по закінченні роботи пройти обробку в санітарному пропускнику (прийняти душ);

- вішати домашній одяг і спецодяг обов'язково в різних шафах;

- періодично знезаражувати свої індивідуальні шафи в гардеробній;

- під час догляду за хворими стежити за чистотою рук (нігті рук повинні бути коротко підстрижені) і спецодягу, після кожної маніпуляції з хворими, зіткнення з ними чи виділеннями забрудненою білизною і посудом, проведення дезінфекції, а також перед прийомом їжі і по закінченні роботи обов'язково мити і дезінфікувати руки; використані щітки для миття рук знезаражувати ;

- При знезаражуванні рук розчином хлораміну наприкінці роботи їх протирають ватяним тампоном, змоченому 1% розчином гіпосульфіту натрію для нейтралізації залишків препарату і змазують кремом для рук.

- при наявності на руках порізів, саден і інших шкірних ушкоджень, а також при роботі, пов'язаній з можливістю забруднення рук мокротинням або іншими виділеннями хворого (перенесення плювальниць, суден і горщиків з виділеннями, готування змивів і мазків, розбирання інфекційної білизни і т.д.), обов'язково надягати гумові рукавички; після роботи рукавички підлягають знезаражуванню;

- при мийці посуду столового, медичного, аптечного, а також посуду з-під виділень надягати прогумований фартух;

- при вході в палати для хворих краплинними інфекціями, у період неблагополуччя по захворюваності грипом, а також при заправлянні постелі і розбиранню інфікованої білизни обов'язково надягати марлеві респіратори;

- волосся цілком закривати ковпаком або косинкою, манжети рукавів халата зав'язувати;

- банщиці під час купання хворих зобов'язані надягати прогумований фартух і під час прибирання ванної кімнати - калоші;

- про кожнім підозрілому на інфекцію випадку захворювання в родині медичного персоналу, який працює в інфекційній лікарні, негайно повідомляти головному лікарю, завідувачеві відділенням, старшій сестрі;

- піддаватися всім установленим для медичного й обслуговуючого персоналу щепленнями і дослідженням.

При супроводі хворого, перекладного з одного відділення в інше, працівник (санітарка, медсестра) повинен поверх свого халата надягти другий халат, який після переведення хворого потрібно здати для дезінфекції.

Дезінфектори під час перебування в завантажувальній половині приміщення дезинфекційної чи камери приміщення, де вони роблять знезаражування виділень і інших предметів, повинні надягати халат, косинку, прогумований фартух, рукавички, респіратори, гумові чоботи, окуляри. По закінченні роботи дезінфектори повинні залишати на брудній половині дезинфекційної чи камери приміщення, де вироблялося знезаражування, зазначену спецодяг, ретельно вимити і продезинфікувати руки, після чого переходити в чисте відділення, де надягати інший халат.

Зміна халатів, ковпаків (косинок) повинна відбуватися не рідше 2 разів у тиждень, костюмів (платтів) - 2 рази на місяць. При забрудненні виділеннями хворих спецодяг міняється негайно.

Обслуговуючому персоналу забороняється:

- сідати на ліжко хворих;

- з'являтися в чи відділенні на робочому місці без спецодягу;

- виходити в спецодязі за межі інфекційного чи відділення надягати верхній одяг на спецодяг, а також виносити спецодяг додому для будь-яких цілей;

- з'являтися в чи їдальні буфеті в спецодязі;

- користатися вбиральні, призначеної для хворих, посудом і іншими речами, що знаходяться в користуванні хворих;

- приймати їжу в палатах, коридорах і лабораторіях;

- курити в палатах, коридорах і лабораторіях;

- переходити з одного відділення в інше чи входити в бокси і палати без особою на те потреби.

Господарський персонал (завгосп, слюсар, опалювач, столяр і ін.), входячи у відділення, повинний надягати санітарний халат і, ідучи, залишати його у відділенні.

2. Запобіжні заходи при роботі з дезинфекційними препаратами

Хімічні препарати, які використовуються для знезаражування, передстерилізаційної обробки, стерилізації і дезинсекції володіють у різній степені місцевою і загальною токсичною дією.

До роботи з дезинфекційними препаратами допускаються особи не молодші 18 років, які пройшли відповідний інструктаж з обов'язків, техніці безпеки, запобіжним заходам і профілактиці випадкових отруєнь, викладеним у "Правилах по охороні праці працівників дезинфекційної справи і по змісту дезинфекційних станцій, дезинфекційних відділів, відділень профілактичної дезінфекції санітарно-епідеміологічних станцій, окремих дезинфекційних установок", затверджених Міністерством охорони здоров'я СРСР 9 лютого 1979 р. N 1963-79.

Відповідальним за інструктаж є головний лікар установи або спеціально призначена особа.

Особи з підвищеною чутливістю до застосовуваних хімічних засобів від роботи з ними відстороняються.

Замочування білизни, посуду й інших предметів у розчинах дезинфікуючих засобів, передстерилізаційну обробку і стерилізацію виробів медичного призначення хімічними засобами, обробку хворих і їхніх речей інсектицидами проводять у спеціальних приміщеннях, обладнаних приточно-витяжною вентиляцією.

Готування робочих розчинів дезинфекційних засобів проводять у добре провітрюваних приміщеннях. Зберігають розчини і витримують у них оброблювані об'єкти в щільно закриваються ємностях. Запаси препаратів зберігають у місцях, недоступних для загального користування, у темному посуді, у сухому, темному і прохолодному приміщенні. Усі дезинфекційні засоби і розчини повинні мати етикетки з указівкою назви, концентрації, дати виготовлення і терміну придатності.

У відділеннях дезинфекційні засоби і їхні розчини зберігають під замком у місцях, недоступних для дітей і облич, що не займаються дезінфекцією, окремо від лікувальних препаратів.

Строго дотримують послідовності і точно виконують всі етапи мийки і знезаражування, що забезпечують максимальне видалення з оброблюваних об'єктів залишків миючих і дезинфікуючих засобів.

Усю роботу з дезинфікуючими, що стерилізують хімічними засобами й інсектицидами проводять у добре провітрюваних приміщеннях, у спецодязі, у гумових рукавичках, герметичних окулярах (ПО-2, ПО-3) і в 4-шаровій марлевій чи масці в противопильових чи універсальних респіраторах (РУ-60М и ін.).

Після закінчення роботи руки миють і змазують зм'якшуючим кремом.

Список використаної літератури

  1. Інфекційні хвороби. – К., 2004.

  2. Лобзин Ю. В., Казанцев А. П. (Ред.) Руководство по инфекционным болезням. – СПб.: Комета, 1996. – 720 с.

  3. Правила выполнения медицинским и обслуживающим персоналом санитарно-противоэпидемического режима и требований безопасности труда. – К., 1998.


 
 

Цікаве

Загрузка...