WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Постобтураційний біль при ендодонтичному лікуванні - Реферат

Постобтураційний біль при ендодонтичному лікуванні - Реферат

 • швидке розширення кореневого каналу;

 • повне видалення некротичного дентину і "змазаного шару" кореневого каналу;

 • дезинфекція кореневого каналу і посилення бактерицидної дії промиваючих рідин за рахунок їх нагрівання;

 • видалення уламків інструментів з кореневих каналів;

 • полегшення процесу распломбіровки кореневих каналів;

 • підготовка кореневого каналу до обтурації;

 • забезпечення правильного формування апікального упору.

Для проведення хімічної обробки кореневого каналу ви можете використовувати наступні розчини: гипохлоріт натрію, етілендіамінтетрауксусную кислоту, лимонну кислоту, трипроцентний водень, дистилюючу воду. Оскільки прилад повністю автономний, розчини можна заливати в контейнер із спеціальним байонетним клапаном, що запобігає витоку рідини. З наконечником 401 системи використовуються файли розміром з 15 по 35 по ISO.

Фахівцю з ендодонтії буде цікава також система 406 для ендодонтічес-кой ретро-мікрохирургиі з насадкою 120 градусів і комплектом файлів Берутті з алмазним покриттям, кінчик яких зігнутий під кутом 90° для роботи з апікальной структурою зуба.

Нові насадки, представлені в 2002 році фірмою EMS, призначені для пошуку

і розкриття просвіту каналу - RT1 з алмазним напиленням на кінчику, що має конічну форму; полегшення доступу до фрагментів зламаних інструментів - RT2 спеціальної циліндрової форми; і витяганню уламків інструментів – файли RT3 з нитрид-титановим покриттям, що використовуються з прямим ендочаком 180°.

Всі ультразвукові насадки EMS адаптовані до всіх різновидів апаратів серії Пьезон і підходять у тому числі і до наконечників апарату Пьезон-майстер 600.

Ендодонтічеськіє матеріали(нові розробки)

ЕНДОГЕЛЬ

Стоматологічний набір "ЕндоГель" для хіміко-механічного розширення, очищення, формування і антисептичної обробки труднопрохідних і розгалужених кореневих каналів зубів. Набір "ЕндоГель" складається з гелю № 1 (на основі ЕДТА) і гелю № 2 (що містить ЕДТА і пероксид).

Гель з пероксидом (10%) і в сумісному застосуванні з розчином гипохлоріта натрію сприяє піноутворенню в каналі (активне виділення атомарного кисню), видаленню живої і некротизованої, а також інфікованій тканині пульпи, дентінних тирса, полегшує проходження інструментів при формуванні каналів зубів, покращує колір і блиск зубів шляхом вибілювання.

ПУПЬПЕВІТ

Ендодонтічеській набір рідин для лікування пульпітів і періодонтіту. Рідина № 1 забезпечує болезаспокійливу і антисептичну дію, не викликає роздратувань, і лише трохи муміфікує нервові волокна. Містить лідокаїна гидрохлорід, евгенол, хлорфенол.

Препарат можна використовувати як компрес тривалої дії для "купірування" пульпіту у випадках неможливості продовжити лікування. Рідина № 2 забезпечує антисептичну дію і глибоку муміфікацію, а також стерилізацію кореневих каналів зубів (зокрема, після кісти, абсцесу, свища). Містить формальдегід, фенол, евгенол. Рідина № 3 (формокре-зол) залежно від тривалості дії, приводить до часткової або повної муміфікації пульпи молочного зуба.

ДЕВІТ-АРС

Стоматологічна паста для швидкої і безболісної девіталізациі пульпи на основі миш'яковистого ангідриду (30 %). Швидкий і неагресивний некроз пульпо-вих волокон робить процес девіталізациі безболісним, знижуючи чутливість тканин. Кількість миш'яковистого ангідриду забезпечує ефективну дію на пульпу і безпечне для пацієнтів. Для зручності застосування паста випускається в шприцах по 3 г і унідозах по 4 міліграм(100шт.).

Яскравий синій колір матеріалу добре помітний на фоні тканин зуба.

Точне дозування зводить до мінімуму ризик передозування і розвитку миш'яковистого періодонтіту.

ВІЕДЕНТ

"Віедент" - двокомпонентний (порошок-рідина або паста-паста) стоматологічний рентгеноконтрастний матеріал на основі амінополімера для пломбування кореневих каналів зубів. Не надає яких-небудь токсичних дій. Після отвержденія біологічно інертний до тканин зуба. Володіє бактерицидними властивостями. Має високі прочностниє характеристики, низький ступінь усадки і розчинності. Забезпечує достатню герметизацію каналу. Може бути використаний з гутаперчевими, срібними і титановими штифтами (одноштифтовий метод і всі види техніки конденсації).

СІЛДЕНТ

Матеріал на силіконовій основі для пломбування каналів однокореневих і багатокореневих зубів з складною конфігурацією кістки у області апекса. Форма випуску (біла і жовта пасти) забезпечує індикацію гомогенності одержаної при змішуванні маси. Основу матеріалу "Силдент" складають синтетичний каучук, гидроксиапатіт, стимулюючий остеогенез кістковій тканині, йодоформ, антисептика тривалої дії, рентгено-контрастна добавка. Мікродисперсність наповнювачів дозволяє застосовувати "Силдент" з гутаперчевими штифтами.

КУПРОДЕНТ Комплект стоматологічний для:

 • обробки і пломбування кореневих каналів зубів;

 • обробки труднопрохідних каналів зубів методом електро-депо-фореза гидро-ксидом міді-кальцію;

 • непрямої ізоляції пульпи гидроксидом міді-кальцію; прямого покриття пульпи гидроксидом кальцію;

 • обробки каналів постійних зубів з анатомічними особливостями методом депофореза або без нього;

 • лікування каналів молочних зубів і зубів з несформованим корінням;

 • пломбування кореневих каналів зубів після будь-якого виду лікування, зокрема депофореза;

 • лікування пародонтітов, гингивітов.

Система з високоактивним гидроксокупратом, бактерицидним по відношенню до всіх видів мікроорганізмів. Висока щелочность гидроксида кальцію забезпечує стерильність в каналах і стимулює утворення кісткової тканини.

Логічним етапом лікування інфікованих каналів після депофореза гідроокису міді-кальцію є пломбування каналу цементом "Купродент".

ШПОР-ТІСТА №4

Рідина для виявлення гирла каналів складної морфології, ськлерозірованних каналів, а також у випадках поганої прохідності каналів і кальцифікації.

Містить як діагностичний індикатор фарбник фуксин, здатний офарблювати демінералізованний і іррегулярний дентин. Надійний візуальний контроль гирла каналів

АПЕКСДЕНТ

Матеріал випускається у вигляді готової до застосування рентгеноконтрастної пасти в двох формах:

 • на основі гідроокису кальцію З ЙОДОФОРМОМ для пломбування кореневих каналів після депульпірованія і лікування інфікованих каналів зубів при хронічному періодонтиті з розсмоктуванням гранулем. Відноситься ктіпудолготвердеющих, відповідає вимогам ГОСТ Р51059-97;

 • на основі гідроокису кальцію БЕЗ ЙОДОФОРМУ, для апексофікації зубів з незавершеним зростанням коріння і з широким апексальним отвором, а також при консервативному лікуванні всіх форм хронічного періодонтіту постійних зубів з сформованим корінням.

Гідроокис кальцію індукує утворення кісткової тканини і завдяки високому рівню рН (вище 12) надає асептичну пролонговану дію в кореневому каналі.

Утворення верхівкового отвору коріння відбувається протягом 3-6 місяців.

Література

 1. Клінічна стоматологія. – 2000 №1. – С.46-48.

 2. Стоматолог. – 2000 №2. С.50-51.

 3. Стоматолог. – 2004 №9. С.10-20.

 4. Стоматолог (Москва). – 2004 №4. С.63-64.

2


 
 

Цікаве

Загрузка...