WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Iсторiя хвороби: аденома передміхурової залози - Реферат

Iсторiя хвороби: аденома передміхурової залози - Реферат

6. Нервова й ендокринна системи

Свідомість ясна. Обличчя симетричне, міміка жива. В позі Ромберга стійкий. Реакція зіниць на світло пряма, одночасна. Чутливість шкіри збережена. Рухи в кінцівках наявні в повному обсязі. Сухожильні рефлекси збережені, D=S. Патологічних рефлексів немає.

Хворий іде на контакт із медичним персоналом і пацієнтами, орієнтується на місці, у часі, конкретній ситуації. Відношення до навколишніх доброзичливе.

Щитовидна залоза не пальпується, патології з боку залоз внутрішньої секреції не виявлено

Попередній діагноз

На основі вище перечислених скарг, анамнезу захворювання, обєктивного обстеження можна подумати, що хворий страждає аденомою передміхурової залози.

План обстеження

  1. ЗАК, група крові , резус приналежність

  2. ЗАС

  3. Аналіз крові на р-цію Вассермана , СНІД

  4. Цукор крові

  5. Кал на яйце глист і стронгілоідоз

  6. Коагулограма ( фібриноген , протромбінів час , протромбінів індекс , час рекальцифікаціі)

  7. УЗД передміхурової залози

  8. Лакунарна уроцистографія по Кнайзе і Шоберу

Результати лабораторних та інструментальних методів обстеження

1.Загальний аналіз крові:

A (II) Rh +

Еритроцити – 4 1012 /л

Гемоглобін - 120 г/л

Лейкоцити - 10,5 109 /л

ШОЄ - 20 мм/год

2.Загальний аналіз сечі:

Кількість - 100 мл

Питома вага - 1010

Колір – слабо рожевий

Прозора

Реакція - кисла

Білок – (-)

Цукор – (-)

Мікроскопія осаду:

Епітелій - плоский, Еритроцит 5-8 у п/зору

Лейкоцити – 1-2 у п/зору

Слиз – (-)

3. Реакція Вассермана, СНІД - від'ємна

4. Цукор крові 5,36 мгмоль/л

5. Кал на яйце глист і стронгілоідоз - не виявлено

6.Коагулограма

Фібриноген Б (-)

Протромбіновий індекс 80%Протромбіновий час 28"

Час рекальцифікаціі 60 сек

7.УЗД передміхурової залози

Виявлено збільшення залози в розмірі (4,5 см), форма – куляста.

8.Лакунарна уроцистографія по Кнайзе і Шоберу

Заключення: виявлено симптом "берета", подовження сечовипускного каналу, "клинок шаблі", припідняте дно.

Диференційний діагноз

Отриманні данні дозволяють запідозрити аденому передміхурової залози. Диф. Діагностику потрібно проводити з раком, гострим простатитом, тубуркульозом, а також виключити захворювання, порушують відтік сечі: запальну або травматичну стріктуру сечовипускного каналу, обтурацією його каменями, пухлиною шийки сечового міхура. Порушенням акту сечовипускання можуть бути захворювання ЦНС; при останніх відсутні або зменьшуються позови до сечовипускання при переповненому сечовому міхурі. Також слід памятати про можливсіть аденгоми передміхурової залози у хворих з неврогенним ураженням сечового міхура.

Клінічний діагноз

Попередній діагноз підтверджують результати ЗАС, УЗД, лакунарної уроцистографія по Кнайзе і Шоберу. На основі вище перечисленого виставлено заключний діагноз – аденома передміхурової залази.

План лікування

  1. Хірургічне: одномоментна простатоектомія.

  2. Тенрапевтичне: постопераційне промивання сечового міхура антисепчичним розчином з метою запобігання утворення згусків крові в сечовому міхурі. Катетер забирають через 4 дні. Для профілактики змін у зсіданні крові даєм пацієнту вітамін К, вікасол.

Операція

Премедикація. Наркоз – ввідний кетамін в/в, потім інгаляційний наркоз (фторотан + закис азоту)

Нижньо серединним розрізом від пупка до лобка розтинають шкіру, підшкірну основу й апоневроз. Прямі мязи живота тупим шляхом розшаровують і розводять гачками в боки. При наявності надлобкової нориці її вирізують разом із рубцями в межах здорових тканини. Передміхурову ффасцію розсікають упоперечному напрямку і тупфером зміщують складку очеревини вгору. Оголену передню стінку сечового міхура ближче до верхівки прошивають 2-ма лігатурами, розрізують її між ними і рану розтягують у поперечному нвпрямку. Ревізують сечовий міхур, шийку внутрішньго отвіру і аденоми. Слизову оболонку в ділянці переходу шийки сечового міхура в сечівник і хірургічну капсулу розсікають куперівськими ножницями (або скалпелем) циркулярним розрізом.

Вказівним пальцем правої руки, введеним у шар між аденомою і хірургічною капсулою, тупим шляхом вилущують і видаляють аденгоматозні вузли (часто одним блоком). Тільки при утрудненні виділення аденоми в пряму кишку вводять вказівний палець лівої руки й подають передміхурову залозувгору в порожнину сечового міхура. На ложе видаленої аденоми й край розсіченої шийки сечового міхура накладають кетгутові шви.

Сечовий міхур ушивають наглухо. Дренування сечового міхура здійснюється за допомогою катетера уведеному в сечівник.

Видалена залоза відправлено на гістологію.

Гістологія Збільшена передміхурова залоза,змішана форма АПЗ, аденоматозні вузли складаються з тісно розташованих залоз, утворюючих багаточисельні крипти і сосочкові вирости. В просвіті залози – секрет, амілоїдні тільця, скупчення лейкоцитів. Диагноз – аденома передміхурової залази.

Щоденник

7.10.01

Загальний стан задовільний . Скарги на незначні болі внизу живота . Язик вологий рожевий . Шкіра і видимі слизові блідо-рожевого кольору. Дихання везикулярне . Тони серця звучні ,ритмічні . Живіт при пальпаціі м'кий ,болючий внизу.С-ми Пастернацького (-) з обох боків. Випорожнення оформленні раз на день

T – 36,7 Лікування згідно призначень

Ps – 62 / хв.

АТ – 110 / 70 мм рт ст.

10.10.01

Загальний стан задовільний

Скарги немає . Язик вологий рожевий . Шкіра і видимі слизові блідо-рожевого кольору. Дихання везикулярне . Тони серця звучні ,ритмічні . Живіт при пальпаціі м'кий неболючий .С-ми Пастернацького (-) з обох боків. Діурез достатній . Випорожнення оформленні 1 раз на день

T – 36,6 Лікування згідно призначень

Ps – 70 / хв.

АТ – 110 / 70 мм рт ст

13.10.01

Загальний стан задовільний

Скарги немає. Шкіра і видимі слизові блідо-рожевого кольору. Дихання везикулярне . Тони серця звучні ,ритмічні . Живіт при пальпаціі м'кий, неболючий ..С-ми Пастернацького (-) з обох боків. Діурез достатній . Випорожнення оформленні 1 раз на день

T – 36,6 Лікування згідно призначень

Ps – 73 / хв.

АТ – 110 / 70 мм рт ст

Епікриз

Ку рація хворого Поліновського Казиміра Олександровича 1945р. н. ,яка проживає в м Львові почата 5.10.2001. На початку курації хворий скаржився на порушення сечовипускання (почастішання, ніктурія.); зміни характеру струменя (тонкий, падає прямо, під кінець сечовипускання переривається). Під час опитування зясовано, що вважає себе хворим на протязі останніх 2-3 років. Початок захворювання чітко ні з чим не повязує. Обстежувався у V-тій міській лікарні м.Львова, де і на УЗД було діагностовано аденому передміхурової залози. Від госпіталізації відмовився. Потім звернувся в урологічне відділення ЛКЛШД, де й був госпіталізований. Данні фізичного обстеження : при ректальному обстеженні виявлено збільшення розмірів дольок рівномірно, консистенція залози мягко-залозиста, слизова оболонка прямої кишкм рухома (що дає нам можливість подумати що утвір не є рак!), при пальпації пацієнт скаржиться на болючість. У процесі проведення додаткових досліджень встановлено: УЗД передміхурової залоз - виявлено збільшення залози в розмірі (4,5 см), форма – куляста; лакунарна уроцистографія по Кнайзе і Шоберу - заключення: виявлено симптом "берета", подовження сечовипускного каналу, "клинок шаблі", припідняте дно. На підставі скарг хворого , даних анамнезу та фізичного обстеження, результатів додаткових обстежень було встановлено діагноз: аденома передміхурової залози. Під час курації оперативне лікування (одномоментна аденомоектомія) і постопераційне лікування згідно листка призначення. Гістологічний висновок - аденома передміхурової залази.

Ку рація закінчена 20.10.01 р.

За час кураціі стан хворого покращився .

Рекомендується : більше відпочивати ,

тривало перебувати на свіжому повітрі ,

повноцінне харчування ,

через місяць після проведеного лікування -- бальнеотнрапія

Прогноз для життя сприятливий.

Працездатність відновлена .


 
 

Цікаве

Загрузка...