WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія фізіологічних пологів - Реферат

Історія фізіологічних пологів - Реферат

Піхвове дослідження при виписці 13.10.98 р. 14:20.

Завнішні статеві органи розвинуті правильно, оволосіння за жіночим типом. Огляд піхвової частини матки та слизової оболонки піхви у дзеркалах: слизова оболонка піхви рожевого кольору. Складчастість виражена помірно, шийка матки циліндричної форми, без видимих патологічних змін, зовнішні вічко цервікального каналу щілеподібної форми.

При бімануальному дослідженні: піхва жінки, що народжувала: шийка матки циліндричної форми, м'яко-еластичної консистенції, сформована, відхилена до заду. Безболісна при зміщенні. Цервікальний канал пропускає пропускає один палець. Матка в anteflexio збільшена до 8 – 10 тижнів вагітности, еластична, рухома, безболісна при пальпації та зміщенні. Придатки з обох сторін не пальпуються. Склепіння глибоке, параметрій не інфільтрований. Лохії серозні, помірні. Піхва санована до і після дослідження р-ном фурациліну 1:5000.

Діагноз: Післяпологовий період 4 доба.

Заключення: породіллю дозволено випустити додому під нагляд дільничого лікаря жіночої консультації.

VII. Епікриз.

Пологи строкові, фізіологічні. Народилась 09.10.98 р. у 03:20, дівчинка, голівкою.

Перший період почався вдома, 08.10.98 біля 21 години, коли з'явився схваткоподібний біль внизу живота. З часом тривалість та інтенсивність перейм збільшувалась, з 10-15 секунд до 80-85 секунд, а інтервал між ними зменшувався від 15 хвилин до 2-3 хвилин. Поступила до пологового будинку у 22:05. При цьому відкриття шийки матки - 5 см, плідний міхур - цілий. Навколоплідні води не підтікають. Тривалість першого періоду - 5 годин 45 хвилин.

Другий період почался у 03:00. Повне відкриття - 10 см. На висоті однієї з перейм відбулось відходження навколоплідних вод. Потуги по 1 хвилині через кожні 3 хвилини. Тривалість другого періоду - 20 хвилин. 09.10.98 р. у 03:20 народилась одна жива дитина, жіночої статі, голівкою, вага 3.400 г., зріст 54 см.

Третій період. Тривалість - 25 хвилин. Виділення посліду відбулось у 03:35. Плацента та оболонки цілі. Загальна крововтрата під час пологів становить біля 250 мл. Розривів шийки матки та піхви немає.

Ранній післяпологовий період протікав нормально, у пізньому післяпологовому періоді при динамічному обстеженні патологій не виявлено.

13.10.98 р. виписана додому. Рекомендовано на протязі 2-х тижнів звернутися у жіночу консультацію до дільничого акушера-гінеколога.

Особливі стани новонароджених.

Фізіологічне зниження маси тіла.

У перші дні життя у новонароджених маса тіла знижується на 3 - 10% порівняно з масою, що була під час народження. Завдяки доброму догляду та раціональному вигодовуванню вдається запобігти значному зниженню маси тіла. Найбільш корисним є раннє прикладання (через 2 години після народження) дитини до грудей матері. Здорову доношену новонароджену дитину (яка не має протипоказань за станом здоров'я матері і резус-несумісності) можна прикладати до грудей відразу ж після народження і відшарування плаценти, безпосередньо у пологовому залі.

Родова пухлина.

Вона виникає на передлежачій частині плоду, яка першою проходить через пологові шляхи. Родова пухлина - це набряк тканин передлежачої частини, вона зникає протягом 2-3 діб після народження. Іноді виникає кефалогематома, яка є крововиливом під окістя однієї тім'яної кістки, рідше - обох кісток. На відміну від родової пухлини, що має розпливчасті межі, кефалогематома не переходить за лінії пограничних швів і тім'ячка.

Якщо родова пухлина велика, показаний холод (пузир зі льдом на відстані 20 см від голівки дитини) у перші дві години після пологів і протигеморрагічна терапія (всередину по 5 мл 5% розчину калію хлориду 4 рази на добу і по 0,002 грами вікасолу двічі на день, протягом трьох діб). Кефалогематома зникає повільніше, ніж родова пухлина, а іноді тримається близько місяця. Лікування може бути консервативним або хірургічним (пункція на третю - четверту добу життя дитини).

Фізіологічна жовтяниця.

На друту-третю добу після народження у більшості новонароджених з'являється жовтушне забарвлення шкіри і склер. Фізіологічна жовтяниця пояснюється функціональною незрілістю печінки новонародженого і триває 1-2 тижні. У недоношених дітей жовтуха розвивається значно частіше і триває довше, ніж у доношених. При дуже вираженій жовтусі слід визначити, вміст білірубіну (прямого і непрямого) в сироватці крові.

Для лікування внутрішньовенне вводять 20% розчин глюкози і плазми, а також реополіглюкін (10 мл на 1 кг маси тіла). Крім того, призначають фенобарбітал натрію 0,001 г на кг маси тіла на добу.

Статеві кризи новонародженних.

Можуть бути в дітей обох статей після народження, через зниження рівня материнських гормонів. Найчастіша форма статевих кризів - набухання молочних залоз протягом перших трьох - чотирьох діб життя, яке супроводиться виділенням секрету, що нагадує молозиво. З лікувальною метою застосовують комреси з оліею або камфорним маслом і як відволікаючий засіб - очисні клізми.

Іноді в дівчаток на 3-7 добу після народження з'являються помірні кров'янисті виділення з статевих шляхів, які тривають 1-2 доби і припиняються без лікування.

Токсична еритема.

На 4-5 добу після народження в новонароджених на шкірі з'являється висип з маленьких червонуватих плям і дрібних везікул, щоне позначається на загальному стані дитини. Для лікування рекомендують дімедрол (по 0,002 г).

VIII. Щоденник розвитку новонародженого.

09.10.98 р.

Ps 146 уд./хв. маса 3.400 г.

Первинний огляд новонародженого педіатром у пологовому залі. Оцінка по шкалі Апгар на першій хвилини 8 балів (22121), на п'ятій хвилині – 10 балів (22222), окружність голівки - 36 см, окружність грудей – 35 см.

10.10.98 р.

Ps 146 уд./хв. Маса 3.250 г.

Загальний стан задовільний, шкіра рожевого кольору, залишок пуповини добре усихає, патологічних виділень з нього немає, сечовипускання 4 рази на добу, стул - меконій, дитина активна, смокче активно. Серце: тони звучні, ритмічні, шумів немає. Легені: ясне везикулярне дихання.

11.10.98 р.

Ps 146 уд./хв. маса 3.300 г.

Загальний стан задовільний, шкіра рожевого кольору, залишок пуповини добре усихає, патологічних виділень з нього немає, сечовипускання 4 рази на добу, стул - меконій, дитина активна, смокче активно. Серце: тони звучні, ритмічні, шумів немає. Легені: ясне везикулярне дихання. З'явилась фізіологічна жовтяниця.

Призначення: ввести вакцини БЦЖ, 2ТЕ.

13.10.98 р.

Ps 144 уд./хв. Маса 3.400 г.

Загальний стан задовільний, шкіра рожевого кольору, сечовипускання 8 разів на добу, стул меконій, дитина активна, смокче активно. Серце: тони звучні, ритмічні, шумів немає. Легені: ясне везикулярне дихання. Пуповина відпала.

Заключення: Виписати додому під нагляд дільничого педіатра.

IX. Епікриз новонародженого.

09.10.98 р. в 03:20 народилась одна жива дитина жіночої статі, голівкою, вагою 3.400 г., зріст 54 см, окружність голівки - 36 см, окружність грудей - 35 см, оцінка по шкалі Апгар на першій хвилині - 8 балів (22121), на 5 хвилині - 10 балів (22222). Відразу після народження був відсмоктаний слиз з носу та роту, проведена двохмоментна обробка пуповини, проведена профілактика гонобленореї 30% р-н альбуциду, приклали до грудей чераз 2 години після народження.

Фізіологічна втрата ваги складає 150 г. що відновилась через 4 доби.

Фізіологічна жовтяниця з'явилась на 3 добу життя дитини (11.10.98), на момент виписки вона майже зникла.

Залишок пуповини добре усихав, 13.10.98 - відпав.

11.10.98 введена вакцина БЦЖ, 2ТЕ.

13.10.98 виписана разом з матір'ю до дому під нагляд дільничого педіатра.


 
 

Цікаве

Загрузка...