WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Питання, які вирішуються при дослідженні крові, волосся, сперми, слини та інших виділень організму людини - Реферат

Питання, які вирішуються при дослідженні крові, волосся, сперми, слини та інших виділень організму людини - Реферат

бути відсутня, на кореневій частині таких волосин виявляються залишки влагалищних оболонок.
6. Чи є ушкодження та зміни волосся?
Характер предмета, який скоїв ушкодження волосся, і спосіб відділення волосся визначають за особливостями пошкодженої ділянки. Безпосередньо після стрижки краї зрізу бувають гострими, з нерівностями, які від розчісування і тертя об одяг з часом загладжуються, що певною мірою вказує на давність стрижки. Придії тупим предметом волосся часто має розширені чи роздавлені кінці. Якщо волосина обірвана швидким рухом, то її обірваний кінець абсолютно рівний. Волосина, обірвана повільно, буває із ступенеподібним кінцем. Під впливом високої температури волосся змінює свій колір (світлішає, а потім рижіє), в ньому з'являються міхурці повітря, воно скручується. При температурі 260-300 °С волосся обвуглюється. При пострілах з близької відстані волосся навколо рани скручується, змінює колір, на ньому відкладаються кіптява і порошинки. Штучне пофарбування розпізнається при мікроскопічному дослідженні волосся (фарба розміщується нерівномірно на поверхні волосся, кіркова частина не фарбується). За результатами емісійного спектрального дослідження часто можна встановити не тільки те, що волосся фарбувалось, але й який фарбник був застосований, оскільки у великій кількості наявний якийсь певний елемент, що відсутній або є в незначній кількості в непофарбованих волосинах. Відрізнити знебарвлене волосся від природного світлого не завжди можливо. Вирішенню цього питання допомагає діазореакція: знебарвлене волосся фарбується діазореактивом у червоний колір, що не спостерігається при природному світлому волоссі. Гниття змінює колір волосся: темне стає червоно-каштановим, а світле - світло-каштановим.
7. Чи можливо встановити походження волосся від конкретної особи?
Схожість і можливе походження волосся, яке представлене як речові докази, від різних осіб, які проходять у справі, є найважливішим питанням для слідчих і судових органів. Для вирішення цього питання проводиться порівняння волосся, доставленого як речові докази, і зразків волосся, взятих у осіб, які проходять у справі. Оскільки порівняти можна волосся тільки з однакових частин тіла, відразу встановлюють регіональне походження волосся - речових доказів, а потім беруть зразки з відповідних ділянок тіла в осіб, які проходять у справі. При вирішенні питання про можливість походження волосся від конкретної особи досліджуються такі ознаки, як його колір, форма, довжина, товщина, присутність і характер серцевини, особливості периферійних і кореневих кінців, наявність пігменту, його колір, характер та ін., а також визначення групової (за системою АВО) і в деяких випадках статевої належності.
Сучасні можливості визначення групової належності волосся великі. Спеціально розроблені для такого визначення високочутливі методи абсорбції-елюції та змішаної аглютинації дозволяють виявити групові антигени в одній волосині чи навіть у її частині довжиною в 2-3 см.
Вміст групових антигенів системи АВО у волоссі не залежить від категорії чи ступеня видільництва. Однак сила вираженості антигенів у волоссі людей різна. Вона відповідає силі вираженості групових антигенів у крові даної особи. Тому завжди оцінка результатів визначення групової належності досліджуваного волосся для вирішення питання про можливість його походження від конкретної особи проводиться з урахуванням вираженості його групових антигенів як у волоссі цієї людини, так і в крові даної особи. Тому завжди оцінка результатів визначення про можливість його походження від конкретної особи проводиться з урахуванням вираженості його групових антигенів як у волоссі цієї людини, так і в його крові.
Проводячи порівняльне дослідження, на основі сумарних характеристик установлюють схлжість чи несхожість волосся, а не тотожність, оскільки волосини з голови однієї людини можуть розрізнятись між собою, а волосся різних людей - мати однакові ознаки.
Якщо волосся, доставлене як речові докази, не схоже з волоссям конкретної особи, то експерт у своїх висновках вправі зазначити, що дане волосся не належать цій особі. У випадках протилежного результату дослідження експерт зазначає про можливість належності волосся конкретній особі.
Із виділень людського організму як речові докази найчастіше досліджуються плями сперми, слини, поту і сечі. При судово-медичній експертизі зазначених виділень вирішуються два питання:
1. Чи являє собою досліджений об'єкт шукане (тобто сперму, слину, піт, сечу)?
2. Чи може виявлений об'єкт бути залишений конкретною особою (тобто визначення групової належності об'єкта)?
Виявлення плям сперми встановлюється за зовнішнім виглядом (про що говорилось раніше), дослідженням в ультрафіолетових променях (плями світяться голубувато-білим кольором), проведенням мікрокристалічних реакцій (реакції Флоранса - отримання кристалів йодхоліну) чи реакції з картопляним соком.
Остаточно питання про наявність сперми вирішується мікроскопічним дослідженням і виявленням цілих сперматозоїдів, які мають характерну анатомічну будову (головку, шийку і хвостик). Виявлення в полі зору хоча б одного сперматозоїда свідчить про спермальне походження плями. Для полегшення виявлення сперматозоїдів застосовують люмінісцентну мікроскопію.
У випадках азооспермії, коли встановити присутність сперми в плямі на основі виявлення сперматозоїдів неможливо, застосовуються інші методи досліджень, наприклад, дослідження ферментів лактатдегідрагенази чи кислої фосфатази, виявлення особливих білків - холіну і сперміну -хроматографічним методом, виявлення відповідних мікроелементів (цинку) емісійно-спектральним дослідженням.
Якщо буде встановлено, що пляма утворена спермою, то необхідно визначити, чи не залишена сперма підозрюваним. Для цього потрібно встановити групу сперми за ізосерологічною системою АВО. Слід мати на увазі, що група сперми у чоловіків збігається з групою їх крові. Однак визначення групи сперми ще не дозволяє встановити індивідуальну належність сперми, оскільки багато чоловіків мають однакову групу сперми. Незбігання групи сперми, виявленої на місці події, з групою крові підозрюваного дозволяє експерту зробити висновок, що досліджувана сперма не належить цій особі.
При міркуванні про можливість походження сперми від конкретної особи слід мати на увазі ще одне явище - "видільництво". У більшості людей (80-85 %) антигени, які містяться в крові і визначають її групу, присутні також у виділеннях (сперма, слина, піт). Ці люди належать до категорії "видільників". Однак зустрічаються особи, у виділеннях яких відсутні чи містяться у невеликій кількості антигени, які присутні в них у крові, такі особи належать до категорії "невидільників" (15-20 %). Тому для вирішення питання про можливість походження сперми від конкретної особи потрібно встановити і категорію

 
 

Цікаве

Загрузка...