WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Фізіологія вагітності. Перинатальна охорона плода. Методи обстеження вагітних. Акушерська термінологія - Реферат

Фізіологія вагітності. Перинатальна охорона плода. Методи обстеження вагітних. Акушерська термінологія - Реферат

плоду свідчить відсутність рухів плода та його серцебиття, припинення росту матки. Фоно-електрокардіограма засвідчує відсутність тонів і серцевих комплексів;на кардіограмі - відсутність запису серцевої діяльності плоду.
УЗД ознаки внутрішньоутробної загибелі плоду:
- серцебиття плода відсутнє;
- розширені камери серця;
- при тривалому перебуванні мертвого плода в матці змінюється структура мозку, кістки черепа деформуються, є ознаки аутолізу внутрішніх органів, маловоддя.
Діагностика ранніх строків вагітності.
Ознаки вагітності
Ознаки вагітності розподіляються на 3 групи.
Сумнівні ознаки - це різного роду суб'єктивні відчуття, а також об'єктивно визначені зміни в організмі; крім змін у внутрішніх статевих органах
o суб'єктивні явища - нудота, блювота, втрата чи посилення апетиту, смакові
примхи (пристрасть до солоної чи кислої їжі, до крейди і т.п.), зміни нюхових
відчуттів (огида до запаху м'ясної їжі, тютюнового диму
тощо), легка стомлюваність, сонливість.
o об'єктивні явища - пігментація шкіри обличчя, білрї лінії живота, зовнішніх ста
тевих органів, посилення пігментації сосків та навколо них.
Імовірні ознаки - це об'єктивні ознаки, які визначаються з боку статевих органів, молочних залоз, а також за допомогою імунологічних реакцій на вагітність. Вони характерні для вагітності, хоча іноді можуть виникати і з інших причин. Це такі ознаки як припинення менструацій у дітородному віці жінки, збільшення молочних залоз і виділення з сосків молозива чи молока.
До імовірних ознак також відносять дані гінекологічного обстеження: огляду зовнішніх статевих органів, огляду шийки матки в дзеркалах, бімануального гінекологічного обстеження. При цьому можна спостерігати розпушення і ціаноз присінку вагіни, самої вагіни і шийки матки; збільшення і розм'якшення матки, зміну її форми; підвищення скоротливої здатності матки (короткочасне ущільнення розм'якшеної матки).
із ознак, які спостерігаються при дослідженні вагітної матки, найважливішими є такі.
Ознака Гентера: при вагінальному дослідженні у ранні строки вагітності на передній поверхні матки, точно по середній лінії її, знаходять гребенястий виступ, який не поширюється ні на дно, ні на задню поверхню матки, ні, на шийку.
Ознака Горвіца-Гегара: при вагінальному дослідженні виявляється розм'якшення в ділянці перешийка, внаслідок чого тут легко сходяться пальці внутрішньої і зовнішньої руки. Шийка відчувається як більш щільне тіло.
Ознака Піскачека: при вагінальному дослідженні контури дна матки і ділянки її кутів виявляються неправильними. Той кут, який відповідає місцю імплантації яйця, виступає значно більше за протилежний. Вся матка виявляється несиметричною.
Ознака Снєгірьова: при вагінальному дослідженні вагітної матки вона внаслідок механічного подразнення починає під пальцями скорочуватися і стає більш щільною.
До імовірних ознак вагітності належать імунологічні реакції на вагітність, які базуються на визначенні в сечі чи в плазмі крові хоріонічного гонадотропіну (ХГЛ), ХГЛ виділяється трофобластом, потім хоріоном, плацентою. Виділення починається з 7-8 дня після запліднення, тому лабораторна діагностика можлива після цього строку. Для дослідження треба брати ранкову сечу, в якій спостерігається найбільша концентрація гормону, оскільки метод має поріг чутливості. Визначення бета-ХГЛ в плазмі є більш достовірним. Треба підкреслити, що хоча ХГЛ продукується трофобластом, реакція належить лише до імовірних ознак, тому що при такому патологічному стані, як хоріонепітеліома, також спостерігається позитивні реакції на ХГЛ. Крім того, після переривання вагітності реакції залишаються позитивними протягом 7-10 днів, а при патологічних станах (хвороби трофобласту) - 2-4 місяці. Нижня межа чутливості методу - 5 МЕ/л.
Вірогідні ознаки є переконливим доказом наявності вагітності в обстежуваної жінки. Всі ознаки цієї групи мають тільки об'єктивний характер і походять тільки від плода.
До них належать ознаки, що виявляються при інтравагінальному ультразвуковому дослідженні, інші вірогідні ознаки виявляються з 20 тижнів вагітності і не належать до ознак вагітності раннього строку. Це такі ознаки:
o ворушіння плода, які визначаються рукою чи при вислуховуванні (а не такі, що відчуває сама вагітна);
o вислуховування серцевих тонів плода;
промацування частин плода (голівки, ніжок, сідниць, ручок)
" визначення серцебиття плода за допомогою кардіотокографїї.
Необхідно звернути увагу на те, що застосування кольорового імпульсного Допле-ра забороненГдо за1нчУення критичного періода органогенезу. Це пов'язане а тим що ви-шоистання новітніх доплеровських технологій при трансвагінальних ехографіях у строки важності до °^тижнїмає потенційну загрозу тератогенного термічного ефекту внаслідок нагрівання ембріона.
В теперішній час стандартом діагностики вагітності в ранні строки є поєднання двох методів:
. визначення бета-ХГЛ в сечі або в плазмі крові;
. трансвагінальне ультразвукове дослідження.
Розмір матки протягом перших 3 місяців вагітності, коли вона перебуває ще в порожнині малого таза, визначається при дворучному гінекологічному дослідженні, надалі при пальпації живота - за висотою стояння дна матки.
При встановленні строку вагітності точність залежить від раннього звертання жінки до жіночої консультації. Рекомендується при первинному огляді обстежувати "нку двом спец!алістам-акуУшерам. Зважаючи на труднощі визначення строку^ппщнення, д,агноз вагітності встановлюється з інтервалом в тиждень (наприклад, вагітність 8-9 ™жн.в)_ К™ достовірно строк вагітності визначається на підстав, вимірювання параметрів ембріона і плода методом ультразвукового дослідження.
Література.
Основна література.
1. Акушерство за ред. В.І. Грищенка -Харьків, Основа 1996.-608с.
2. Бодяжина В.И., Жмакин К.Н., Кирющенков А.П. Акушерство.- М.:Медицина, 1986. - 496 с.
3. Запорожан В.М., Цегельський М.Р., Рожковська Н.М. Акушерство і гінекологія. Підручник : у 2-х томах. Т.1. - Одеса.Одес.держ.мед.ун-т,2005.-472с.
4. Наказ МОЗ України № 503.
Додаткова література.
1. 1.Справочник по акушерству и гинекологии. /Под ред. Г.К. Степанковской. - К: Здоров'я, 1997.
2. 2.Дуда И.В., Дуда В.И. Клиническое акушерство. - Минск: Вышэйшая школа, 1997.
3. 3.Бодяжина В.И. Акушерская помощь в женской консультации. - М., 1983.
4. 4.Сольский Я.П., Степанковская Г.К. Организация акушерско-гинекологической помощи. - Киев, 1980.
5. 5.Справочник врача женской консультации, /Г.И. Герасимович,
6. И.В. Дуда, А.А. Завирович и др. - Минск., 1983.
7. Організація генетичного моніторингу (методичні рекомендації) / Тимченко О.І., Гойда Н.Г., Турос О.І., Омельченко Е.М., Акопян Г.Р., Галаган В.О., Єлагін В.В. - Київ, 2001.- 35с.
8. Клінічна генетика: навчальний посібник / Під ред. д.мед.н. Т.В. Сорокман, І.В. Ластівка - Чернівці: БДМА, 2002.- 320с.

 
 

Цікаве

Загрузка...