WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Фізіологія вагітності. Перинатальна охорона плода. Методи обстеження вагітних. Акушерська термінологія - Реферат

Фізіологія вагітності. Перинатальна охорона плода. Методи обстеження вагітних. Акушерська термінологія - Реферат

цією рукою вправо і вліво. При головному передлежанні визначається щільна, куляста частина, що має чіткі контури. Якщо голівка плода ще не вставилася в площину входу до малого таза, вона легко переміщується ("балотує") між великим і рештою пальців. При тазовому передлежанні визначається об'ємна, м'якувата частина, вона не кругла за формою і не здатна "балотувати".
Четвертий прийом. Мета - визначити рівень стояння передлеглої частини (зокрема голівки) щодо площини входу в малий таз, і ступінь ії вставлення. Лікар стає праворуч, обличчям до нижніх кінцівок вагітної, обидві руки кладе долонями вниз на бічні відділи нижнього сегмента матки і пальпує доступні ділянки передлежачої частини плода, намагаючись проникнути кінчиками пальців між передлежачою частиною і бічними відділами входу в малий таз.
Методом зовнішньрго дослідження IV прийомом Леопольда отримують такі дані:
o Голівка рухома над входом в малий таз - якщо пальці рук можна підвести під голівку
o Голівка притиснена до входу в малий таз - кінці пальців рук не сходяться під голівкою, проте потилиця і вся лицева частина пальпується над входом в малий таз.
o Голівка малим сегментом у вході в малий таз - потилична частина голівки виступає над входом в малий таз на два пальці, а лицева частина - повністю.
o Голівка великим сегментом у вході в малий таз - потилична частина голівки не пальпується над входом у малий таз, а лицева виступає на два-три пальці
o Голівка у порожнині таза - пропальповується лише підборіддя або зовсім не визначається частини голівки плода.
До зовнішніх методів дослідження належить вимірювання зовнішніх розмірів тазу. Проводиться при першому огляді вагітної в жіночій консультації і в пологовому будинку. При необхідності вимірювання тазу повторюють в пологах.
Ю-й иерцсшгиль 50-й перценхиль РО-й пєрцентяь
20 21 2І 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32. 33 34 35 36 З7 38 39 40 41
Термін вагітності (тижніРис. 1 Гравідограма
Ультразвукове дослідження.
Перше ультразвукове дослідження проводиться в терміні вагітності 9-11 тижнів з обов'язковим визначенням розміру шийної складки, куприко-тім'ячкового розміру (КТР), стану внутрішнього вічка (додат.
Друге ультразвукове дослідження проводиться в терміні вагітності 16-21 тижнів.
У терміні 32-36 тижнів проводиться ІІІ ультразвукове дослідження за наступними показаннями: синдром затримки розвитку плода, хронічна фетоплацентарна недостатність, патологічні зміни на кардіограмі (КТГ), тяжка акушерська та екстрагенітальна патологія з метою визначення біофізичного профілю плода.
АКУШЕРСЬКА ТЕРМІНОЛОГІЯ.
Розташування плода в порожнині матки.
Положення плода - відношення поздовжньої осі плода до поздовжньої осі матки. Розрізняють такі положення плода:
o поздовжнє - поздовжня ось плода і поздовжня ось матки збігаються;
o поперечне - поздовжня ось плода перетинає поздовжню ось матки під прямим
кутом:
o косе - поздовжня,ось плода перетинає поздовжню ось матки під гострим кутом:
Позиція плода - відношення спинки плода до правої і лівої сторін матки. Розрізняють дві позиції:
o перша - спинка плода повернена ліворуч;
o друга - спинка плода повернена праворуч.
При поперечному і косому положенні плода позиція визначається за місцезнаходженням голівки: голівка зліва від середньої лінії живота матері - перша позиція, справа - друга позиція.
Вид позиції - відношення спинки плода до передньої або задньої стінки матки. Розрізняють два види:
o передній - спинка плода повернена наперед;
o задній - спинка плода повернена назад.
Передлежання - відношення великої частини плода (голівки або таза) до входу в малий таз. Розрізняють головне і тазове передлежання.
Передлежачою частиною називають ту частину плода, що знаходиться ближче до входу в малий таз і першою проходить пологовими шляхами. При зігнутій голівці плода найнижче розташованою її частиною є потилиця. Таке передлежання називається потиличним і трапляється найчастіше.
Значно рідше голівка буває розігнутою. При цьому, залежно від ступеня розгинання, передлежачою частиною може бути тім'я (передньоголовне передлежання), лоб (лобне передлежання), обличчя (лицеве передлежання).
При тазовому передлежанні найнижче розташованою частиною можуть бути сіднички (сідничне передлежання), ніжки (ножне передлежання). Великий сегмент голівки плода. Під великим сегментом голівки умовно, мають на увазі окружність найбільшого розміру голівки, яким вона проходить через площини малого таза при даному її вставлені. При потиличному передлежанні, коли голівка вставляється в таз у зігнутому положенні, найбільшою окружністю буде та, котра відповідає окружності малого косого розміру. При розгинальному вставленні голівки великий сегмент буде іншим (в залежності від ступеня розгинання).
Малий сегмент голівки плода. Під малим сегментом голівки умовно мають на увазі меншу за великий сегмент частину голівки, якою вона проходить через площини малого тазу.
ВИЗНАЧЕННЯ ДОПОЛОГОВОЇ ВІДПУСКИ І ДАТИ ПОЛОГІВ.
При оформленні відпустки у зв'язку із вагітністю та пологами лікар-акушер-гінеколог керується "Порядком видачі листка непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами" (Наказ МОЗ України від 13.11.2001 року № 455 "Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян").
Лікарняний листок за вагітністю і пологами видається на строк 126 календарних днів з 30 тижнів вагітності (70 днів до пологів і 56 днів після пологів).
У випадку ускладнення пологів або народження двох і більше дітей видається додатково лікарняний лист на 14 календарних днів [1, стор 109].
ВИЗНАЧЕННЯ ДАТИ ПОЛОГІВ.
За формулою НЕГЕЛЯ: від першого дня останньої менструації відраховують 3 місяці назад і додають до отриманої дати 7 днів.
За овуляцією: від першого дня менструації, яка очікувалась, але не настала, відраховують назад 14-16 днів і до одержаної дати додають 273-274 дні.
За першим ворушінням плода:
- у першовагітної до дати першого руху додають 5 акушерських місяців і одержують дату пологів;
- у повторновагітної до дати першого руху додають 5,5 акушерських місяців і одержуютьдату пологів.
Визначення гестаційного віку плода за даними УЗД - не достатньо точний критерій у прогнозуванні дати пологів.
ВИЗНАЧЕННЯ ЖИТТЯ І СМЕРТІ ПЛОДА.
В ранні строки вагітності це питання вирішується шліхом спостереження за розмірами матки:
Якщо розміри матки відповідають строку гестації і при динамічному спостереженні (кожні 10-12 днів) визначається її зростання, то клінічно це свідчить, що плід живий і розвививається.
При відставанні росту матки від строку гестації робиться висновок про можливість вагітності, яка не розвивається.
Додаткові дані, що свідчать про прогресування вагітності:
" цифри хор іонічного гонадотропіну, естріолу;
" дані УЗД - візуалізація ембріона, серцебиття, відповідність розмірів матки та ембріона строку вагітності.
В другій половині вагітності про смерть

 
 

Цікаве

Загрузка...