WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Фізіологія вагітності. Перинатальна охорона плода. Методи обстеження вагітних. Акушерська термінологія - Реферат

Фізіологія вагітності. Перинатальна охорона плода. Методи обстеження вагітних. Акушерська термінологія - Реферат

групу крові та резус-належність,а також наявність шкідливих чинників, пов'язаних із професією та шкідливими звичками в подружжя.
За наявності шкідливих або тяжких умов праці жінки, при першому зверненні їй видається довідка про необхідність звільнення від шкідливих та тяжких умов проці.
1.5. Перенесені захворювання.
1.6. Менструальна функція.
1.7.Секреторна функція.
1.8. Статева функція.
1.9. Дітородна функція.
1.10. Перебіг існуючої вагітності.
2. Об'єктивне обстеження.
" Вимірювання температури, пульсу, визначення АТ на обох руках;
" Огляд шкіри та слизових оболонок;
" Обстеження органів та систем: проводять аускультацію серця, легень; пальпоральне дослідження щитоподібної та молочних залоз із метою діагностики патологічних змін, оцінюють форму сосків молочних залоз.
" Вимірювання маси тіла жінки.
3. Спеціальне акушерське обстеження:
Зовнішнє акушерське обстеження - здійснюється шляхом огляду, вимірювання, пальпації та аускультації.
Огляд вагітної.
Звертають увагу на: зріст, статуру, повноту, стан шкірного покриву та молочних залоз, живіт.
Обстеження внутрішніх органів.
Обстеження таза - здійснюють шляхом огляду, пальпації та вимірювання.
Оцінювання характеру крижового ромба.
Визначають поперечні розміри таза:
Distantia spinarum - відстань між передньо-верхніми остями тазових кісток - дорівнює 25-26 см;
Distantia cristarum - відстань між найбільш віддалиними точками гребенів клубових кісток - дорівнює 28-28 см;
Distantia trochanterica - відстань між найбільш віддалиними точками великих вертелів стегнових кісток - дорівнює 30-31 см;
Cоnjugata externa - відстань між серединою верхньо - зовнішнього лобкового зчленування та над крижовою ямкою, дорівнює 20-21 см;
Cоnjugata vera - віднявши від значення соnjugata externa 9 см, одержуємо орієнтовний розмір справжньої кон'югати, що дорівнює 11см.
Cоnjugata diagonalis - відстань від нижнього краю симфізу до точки мису крижів, яка найбільш виступає - дорівнює 12,5-13 см.
За умови зменшення хоча б одного з основних розмірів таза на 1,5 - 2 см необхідно виміряти допоміжні розміри та уточнити форму і ступінь звуження таза.
Поперечний розмір виходу таза - відстань між внутрішніми поверхнями сідничних горбів - до одержаних даних 9-9,5 см додають 1.5 - 2 см Поперечний розмір виходу нормального таза дорівнює 11 см..
Прямий розмір виходу таза - відстань між серединою нижнього краю лобкового зчленування та верхівкою куприка. Від одержаних даних 11 см віднімають 1.5см Прямий розмір виходу нормального таза дорівнює 9,5 см..
Косі розміри таза вимірюють, коли є підозра на косозміщений чи косозвужений таз.
Вимірювання кута нахилу таза - кута між площиною входу в таз і площиною горизонту, в положення жінки стоячи 45-55 °.
Дослідження лобкового кута - при нормальних розмірах таза він дорівнює 90-100°.
Уяву про товщину кісток таза дає можливість отримати індекс Соловйова - довжина кола в ділянці променевозап'ястного суглоба (14 см).
Вагінальне дослідження. При вагінальному дослідженні обов'язковим є огляд шийки матки і стінок піхви в дзеркалах. У жінок із фізіологічним перебігом вагітності та за відсутності змін у ділянці шийки матки і піхви внутрішнє акушерське дослідження здійснюється 2 рази (при взятті на облік та в терміні вагітності 30 тижнів). Частоту наступних внутрішніх акушерських обстежень визначають за показаннями.
В різні терміни вагітності розміри матки в середньому відповідають:
4 тижні - розміри курячого яйця;
8 тижнів - розмір жіночого кулака;
12 тижнів - 3 см вище лона (величина з голівку новонародженого);
16 тижнів - 12 см вище лона (на середині відстані між пупком та лоном);
20 тижнів - 16 см вище лона (на 2 поперечних пальці нижче пупка);
24 тижня - 20 см вище лона (на рівні пупка);
28 тижнів - 24 см вище лона (на 2-2,5 поперечних пальці вище пупка);
32 тижні - 28 см вище лона (на середині відстані між пупком та мечевидним відростком);
36 тижнів - 32 см вище лона (на рівні реберної дуги)
40 тижнів - 32=34 см (на середині між пупком та мечевидним відростком).
Першочерговий комплекс лабораторного дослідження вагітної включає аналіз крові, загальний аналіз сечі, визначення групи крові і резус-фактору, аналіз крові на сифіліс, ВІЛ (за згодою), бактеріоскопічне дослідження мазків з піхви, цервікального каналу, уретри (рубрика В). Дільничним лікарем-акушером-гінекологом проводиться до - та післятестове консультування вагітної щодо дослідження на ВІЛ.
За даними анамнезу та акушерського дослідження, заповнюється медична документація, визначається обсяг лабораторного дослідження, за згодою вагітна самостійно заповнює анкету.
При першому зверненні лікарем-акушером-гінекологом заповнюється "Індивідуальна карта вагітної і породіллі" (форма 111/о) та обмінна карта (форма 113/о). Обмінна карта видається вагітній із моменту взаття її на облік з приводу вагітності.
Оптимальна кількість відвідувань лікаря вагітною за період спостереження на допологовому етапі становить у середньому 10 - 12 разів.
При подальшому спостереженні і за умови неускладненого перебігу вагітності частота відвідувань жіночої консультації в терміні до 30 тижнів становить, - 1 раз на місяць, а після 30 тижнів - 1 раз у два тижні.
4. Вимірювання живота.
Вимірювання обводу живота та висоти стояння дна матки.
Обвід живота (ОЖ) вимірюють сантиметровою стрічкою, що проходить спереду через пупок, ззаду - через середину поперекової ділянки.
Висота стояння дна матки (ВЦМ) вимірюють сантиметровою стрічкою від верхнього краю симфізу до найбільш виступаючою точки дна матки. Результати вимірювання ВДМ порівнюють з стандартною гравідрграмою (рис. 1) (в нормі до ЗО тижня приріст ВДМ складає 0,7 - 1,9 см на тиждень; в ЗО - 36 тиж. - 0,6 - 1,2 ом на тиж.; 36 і більше -0,1 - 0,4 см. Відставання розмірів на 2 см або відсутність приросту протягом 2-3 тиж. при динамічному спостереженні дає підставу запідозрити затримку росту плода).
5. Пальпація живота з використанням прийомів зовнішнього акушерського обстеження Леопольда.
Прийоми зовнішнього акушерського обстеження, (прийоми Леопольда)
Перший прийом. Мета - визначення висоти стояння дна матки та частини плода, яка знаходиться в дніматки. Для цього лікар стає праворуч від вагітної, обличчям до неї, долоні обох рук кладе на дно матки, визначає висоту її стояння над лоном та частину плода, розташовану в дні матки.
Другий прийом. Мета - визначення позиції і виду позиції плода. Обидві долоні переміщують з дна матки і почергово, то правою, то лівою рукою пальпують частини плода, звернені до бічних стінок матки. При цьому знаходять спинку плода, дрібні частини. При неправильному положенні до однієї з бокових стінок матки прилежить голівка.
Третій прийом. Мета - визначити характер передлеглої частини плода (передлежання). Однією рукою, звичайно правою, що лежить трохи вище від лобка, охоплюють пе-редлежачу частину плода, після чого обережно роблять рухи

 
 

Цікаве

Загрузка...