WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ізоантигенна несумісність крові матері та плода. Патологія періоду новонародженості. Асфіксія новонародженого. Токсико-септичні захворювання новонарод - Реферат

Ізоантигенна несумісність крові матері та плода. Патологія періоду новонародженості. Асфіксія новонародженого. Токсико-септичні захворювання новонарод - Реферат

у 20 тижнів, в подальшому - кожні 4 тижні.
У разі наявності у вагітної 0(І) групи крові визначають групу крові чоловіка для виявлення групи ризику немовляти по АВО-конфлікту.
Наетапі акушерського стаціонару:
Розродження вагітної з Rh-негативним типом крові за умови наявності ізоімунізації проводиться достроково в залежності від рівня титру Ат у крові вагітної.
Показання до дострокового розродження при Rh-конфлікті:
- Титр Ат дорівнює чи перевищує 1:64 (критичний рівень);
- Наростання титру при повторному аналізі у 4 рази;
- ОЩНВ 0,35-0,70 і вище, концентрація білірубіну в амніотичній рідини 4,7 - 9,5 мг/л;
- УЗ ознаки ГХ у плода;
- Мертвонародження та народження дітей із ГХ в анамнезі.
Одразу після народження дитини пуповину перетискають та відтинають з метою уникненні попадання Rh-Ат у кровоток немовляти, плацентарний кінець пуповини не перетискають (для зниження ризику та об'єму фетоматеринської трансфузії). При кесаревому розтині плаценту рукою не відокремлюють.
Профілактика Rh-імунізації:
Профілактика під час вагітності при відсутності імунізації вагітної проводиться шляхом в/м введення 1 дози (300 мкг) анти- Rh (Д) імуноглобуліну, який дозволено використовувати під час вагітності:
- у термін вагітності 28-32 тижні;
- у разі появи симптомів загрози переривання вагітності до 28 тижнів;
- після амніоцентезу чи біопсії хоріону;
- після видалення міхурового заносу;
- після позаматкової вагітності;
- після переривання вагітності (не пізніше 48 годин після аборту);
- після випадкової трансфузії Rh-позитивної крові Rh-негативній жінці;
- після переливання тромбоцитарної маси;
- у клінічних ситуаціях, що супроводжуються попаданням клітин плода в кровоток матері;
- відшарування плаценти, чи маткова кровотеча (неясної етіології);
- травма матері (наприклад, автомобільна катастрофа).
У терміні вагітності до 13 тижнів доза анти- Rh (Д) імуноглобуліну складає 75 мкг, при терміні вагітності більше 13 тижнів - 300 мкг.
Профілактика після пологів при народженні Rh-позитивної дитини: впродовж 72 годин в/м 1 доза (300 мкг) анти- Rh (Д) імуноглобуліну.
Протипоказання до введення анти- Rh (Д) імуноглобуліну - відомі анафілактичні чи тяжкі системні реакції до глобуліну людини.
Профілактика ГХ за системою АВО під час вагітності не проводиться.
Неспецифічна медикаментозна профілактика та лікування Rh-конфліктної вагітної не проводиться.
Неонатальна жовтяниця (жовтяниця новонароджених) - поява видимого жовтого забарвлення шкіри, склер та / або слизових оболонок дитини внаслідок підвищення рівня білірубіну в крові новонародженого.
Клінічно доцільно класифікувати жовтяницю новонародженого за часом її появи:
" Рання жовтяниця, яка з'являється до 36 годин життя дитини. Жовтяниця, яка з'явилася в перші 24 години - це завжди ознака патології.
" "Фізіологічна" жовтяниця, що проявляться після 36 годин життя дитини та характеризується підвищенням рівня загального білірубіну сироватки крові не вище 205 мкмоль/л.
" Ускладнена "фізіологічна" жовтяниця - це фізіологічна жовтяниця, перебіг якої може супроводжуватись зміною стану дитини.
" Пролонгована (затяжна) жовтяниця, що визначається після 14 дня життя у доношеного новонародженого та після 21 дня життя у недоношеної дитини.
" Пізня жовтяниця, яка з'являється після 7 дня життя новонародженого. Ця жовтяниця завжди вимагає ретельного обстеження.
В рідких випадках перебіг неонатальної жовтяниці може ускладнитися розвитком білірубінової енцефалопатії, яка проявляється гострим ураженням центральної нервової системи. Це може призвести до незворотного хронічного ураження центральної нервової системи, яке називається ядерна жовтяниця.
Методика клінічного обстеження та оцінки жовтяниці
Колір шкіри: Огляд на наявність жовтяничного забарвлення шкіри слід проводити, коли дитина повністю роздягнена, за умови достатнього (оптимально денного) освітлення. Для цього здійснюється легке натискання на шкіру дитини до рівня підшкірної основи.
Поширеність жовтяничного забарвлення шкіри: Для оцінки етапності появи жовтяниці та кореляції з рівнем білірубіну в сироватці крові доцільно використовувати модифіковану шкалу Крамера. Альтернативою використанню візуальної оцінки за шкалою Крамера може бути визначення рівня білірубіну шкіри методом транскутанної білірубінометрії (ТКБ).
Час появи жовтяниці та її важкість: Жовтяниця, яка з'явилася в перші 24 години життя дитини, завжди є ознакою патології, тому цим новонародженим слід негайно розпочати фототерапію та одночасно визначити рівень білірубіну сироватки крові. Також серйозними ознаками небезпеки є поширення жовтяничного забарвлення на зону 4 на другу добу життя дитини та на зону 5 після 48 години.
Вік дитини (годин) Локалізація жовтяниці Висновок
24 Будь-яка
24 - 48 Кінцівки "небезпечна жовтяниця"
>48 Ступні, п'ясти рук
При появі симптомів "небезпечної" жовтяниці необхідно негайно розпочати проведення фототерапії, не дочікуючись отримання результату загального білірубіну сироватки крові.
Клінічний стан новонародженого
" При появі жовтяниці слід оцінювати клінічний стан дитини:
o Ступінь адекватності дитини, активність рефлексів.
o Адекватність грудного вигодовування, яке повинне відбуватися не рідше 8 разів на добу.
o Стан тургору шкіри та вологість слизових оболонок.
o Розміри печінки та селезінки.
o Частоту сечовипускання та характер сечі.
" У новонароджених із жовтяницею вкрай важливо слідкувати за появою симптомів, що свідчать про гостре ураження центральної нервової системи (білірубінова енцефалопатія):
o Поява загальмованості, сонливість, в'ялість та пригнічення смоктального рефлексу на ранніх стадіях ураження центральної нервової системи.
o Підвищена дратівливість, м'язова гіпертонія, крик високої тональності, можливе підвищення температури в більш пізньому періоді.
o На незворотніх стадіях у дитини відмічається опістотонус, судоми, апное, монотонний пронизливий крик, глибокий ступор або кома.
Фактори ризику, що впливають на рівень білірубіну та важкість жовтяниці
" При оцінці новонародженого з жовтяницею необхідно брати до уваги різні фактори, які можуть вплинути на підвищення рівня білірубіна в сироватці крові:
- Недоношеність.
- Крововиливи (кефалогематома, геморагії шкіри).
- Недостатнє харчування, часте блювання.
- Різке зниження маси тіла дитини.
- Наявність генералізованої інфекції.
- Несумісність крові матері та дитини за групою та резус фактором.
- Спадкова гемолітична анемія або гемолітична хвороба.
" Важливо також оцінювати фактори ризику розвитку гострого ураження

 
 

Цікаве

Загрузка...