WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ізоантигенна несумісність крові матері та плода. Патологія періоду новонародженості. Асфіксія новонародженого. Токсико-септичні захворювання новонарод - Реферат

Ізоантигенна несумісність крові матері та плода. Патологія періоду новонародженості. Асфіксія новонародженого. Токсико-септичні захворювання новонарод - Реферат

артеріальна гіпотензія, стійка брадикардія).
Системи СДППТ
1) Класичні напіввідкриті системи з постійним потоком газової суміші і клапаном видиху (посудина з водою, механічний клапан апарата ШВЛ), за допомогою якого можна регулювати величину тиску наприкінці видиху.
2) Відкриті системи, які забезпечують постійний тиск у дихальних шляхах за допомогою спеціального пристрою, в якому змінний потік повітряно-кисневої суміші створює опір видиху дитини.
Ефективні сучасні методи застосовування СДППТ
1) За допомогою носових канюль для СДППТ або назальної ендотрахеальної трубки, кінець якої знаходиться в носоглотці або в носовому ході - найбільш прийнятний універсальний метод застосовування СДППТ
" Носові канюлі або трубку фіксують в обох або в одній ніздрі дитини і приєднують до пристрою, призначеного для створення постійного позитивного тиску у ДШ, або до апарата ШВЛ.
" Короткі подвійні носові канюлі ефективніші порівняно з довгою назальною трубкою (4 - 4,5 см). Може використовуватись також коротка труба (1,5 см), яка створює менший опір газовому потоку і краще підтримує тиск у ДШ порівняно з довгою трубою.
2) За допомогою спеціальної носової маски
" Ефективний сучасний засіб для створення позитивного тиску наприкінці видиху, однак використання такої маски передбачає герметичну фіксацію, якої не завжди легко досягнути.
Постійно позитивний тиск у ДШ новонароджених не можна створювати за допомогою ендотрахеальної трубки, яка знаходиться у трахеї, оскільки це значно збільшує роботу дихання дитини і погіршує кінцеві результати лікування (А).
" Техніка застосування СДППТ
1. Кожна новонароджена дитина з ДР має специфічні проблеми, а тому рівень необхідного позитивного тиску треба визначати і змінювати індивідуально.
2. Якщо у немовляти знижені податливість легень або ДО, підвищення постійного тиску в ДШ поліпшить оксигинацію. Окремі новонароджені з важким ураженням легень можуть вимагати більшого тиску. Водночас, створення надто високого тиску може супроводжуватись перерозтягненням легень і зменшенням показників оксигенації. Рівень безпечного максимального тиску невідомий, однак існують підставивважати, що це принаймні 10 см водн. ст. у випадку різко зниженої податливості легень.
3. Підвищення постійного тиску в ДШ може збільшити PaCO2 і спричинити небажані гемодинамічні ефекти, якщо тиск буде надто високим у випадку задовільної податливості легень.
4. У дитини із захворюванням легень і клінічними ознаками зниженого ДО початковий тиск 4-5 см водн. ст. поступово збільшують до 10 см водн. ст, якщо потрібно поліпшити оксигенацію і стабілізувати грудну клітку. Водночас, підтримують адекватний газообмін (pH > 7,25 і PaCO2 < 60 мм рт. ст). У разі необхідності паралельно збільшують FiO2 до 60%.
Визначення адекватності рівня позитивного тиску під час СДППТ
Доцільно збільшити позитивний тиск наприкінці видиху, якщо не зважаючи на застосування СДППТ у новонародженого:
- наявні ретракції, експіраторний стогін або тахіпное;
- визначаються рентгенологічні ознаки зменшеного ДО, консолідації легеневої тканини, ателектазів або набрякових змін у легенях;
- основною проблемою залишається недостатня оксигенація крові.
Слід передбачити необхідність зменшити тиск, якщо:
- основною проблемою у дитини є гіперкапнія (однак, спочатку потрібно оцінити рентгенологічні дані);
- виявляється стійка гіпоксемія, що не коригується збільшенням тиску у ДШ (така ситуація може бути наслідком перерозтягнення легень, якщо використовується надто високий тиск).
Можливі причини неефективності СДППТ
- Недостатній тиск у ДШ.
- Недостатня величина газового потоку.
- Невідповідний розмір носових канюль або неправильне їх використання.
- Обструкція ДШ.
- Відкритий рот дитини.
Використання СДППТ після ШВЛ
1) Порівняно з проведенням звичайної кисневої терапії застосування СДППТ через носові канюлі є ефективнішим методом профілактики повторної інтубації недоношених новонароджених, яких попередньо лікували за допомогою ШВЛ з приводу захворювання легень [А].
2) СДППТ через ендотрахеальну трубку довше кількох хвилин перед екстубцією трахеї недоношених новонароджених погіршує клінічні результати їх лікування і не повинно застосовуватись [А].
Показання до інтубації і початку ШВЛ у дитини, яка перебуває на СДППТ
1. Рецидивні апное, що вимагають ШВЛ мішком і маскою (можна використати неінвазійну вентиляцію)
2. SрО2 60-65 мм рт.ст. або рН 60 %.
Відміна СДППТ
а) Нормальні показники життєвих функцій, відсутність епізодів апное і брадикардії, які вимагають додаткових втручань, тиск < 5 см водн. ст. і FіО2 < 40% визначають можливість відміни СДППТ.
б) Дітям з ДММТ, які мають періодичні апное, рекомендується продовжувати застосовувати СДППТ з тиском < 5 см водн. ст. до зменшення FiO2 до 30-21 %.
НЕІНВАЗІЙНА ВЕНТИЛЯЦІЯ ЛЕГЕНЬ:
? Режим допоміжної (назальної) вентиляції легень, що забезпечує створення позитивного тиску у ДШ упродовж дихального циклу з додатковим фазовим (періодичним) збільшенням тиску без використання ендотрахеальної трубки.
? Додаткове фазове (періодичне) збільшення тиску у ДШ може бути синхронізованим із самостійним диханням дитини або асинхронним залежно від системи неінвазійної вентиляції (НВ), що використовується.
? НВ забезпечує СДППТ з додатковими штучними вдихами під позитивним тиском, що може бути особливо важливим для новонароджених з рецидивними апное.
? Порівняно із СДППТ НВ забезпечує створення більшого ДО, підвищуючи внутрішньолегеневий тиск під час штучних вдихів і стимулюючи фізіологічні рефлекси, спрямовані на досягнення цього ефекту.
Показання до НВ
1. Дихальна підтримка після екстубації. Синхронізована НВ є ефективнішою порівняно зі звичайним СДППТ у профілактиці повторної інтубації недоношених новонароджених, яких попередньо лікували за допомогою ШВЛ з приводу захворювання легень (А).
2. Апное недоношених (А).
3. Початковий режим ШВЛ у недоношених новонароджених з РДС (С). Існують здебільшого теоретичні передумови для такої рекомендації. Клінічні докази ефективності такого втручання, отримані у рандомізованих дослідженнях, поки що відсутні.
Техніка застосовування НВ
1. НВ застосовують за допомогою носових канюль, трубок (кінець яких може розташовуватися у носі або носоглотці) або назальних масок, які використовують для СДППТ.
2. НВ може застосовуватись у синхронізованому і асинхронному режимах. Останній з них забезпечується будь-яким вентилятором для новонароджених. Для використання синхронізованої вентиляції потрібні спеціальні тригерні пристрої (абдомінальна капсула тиску або спеціальний датчик потоку, що може працювати за наявності значного

 
 

Цікаве

Загрузка...