WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Фізіологія пологів. Знеболювання пологів - Реферат

Фізіологія пологів. Знеболювання пологів - Реферат

значення має вплив статевих гормонів на різноманітні утворенняцентральної і периферичної нервової системи. Центральна нервова система здійснює вищу і тонку регуляцію пологового акта. Значне зростання електричної активності головного мозку наступає за 1-1,5 тиж до настання пологів.
Велике значення для виникнення пологової діяльності і правильного її протікання має підготовленість жіночого організму, готовність матки, а також чутливість міометрію до впливу контрактильних речовин.
Передвісники і початок пологів
Про наближення пологів свідчать так звані передвісники:
1. Наприкінці вагітності (звичайно за 2-3 тиж до пологів) дно матки опускається.
2. Передлегла частина плода опускається. У першовагітних голівка щільно притискається до входу в таз або навіть виступає в нього малим сегментом. Напередодні пологів добре виражені ознаки зрілості шийки матки: вона лежить по осі таза, розм'якшена, трохи вкорочена, у жінок, що народжують повторно, - канал шийки матки пропускає палець. Наступне вкорочення і згладжування шийки матки (та розкриття зіва) настає під час пологів.
Перед пологами нерідко визначають виділення з піхви тягучого слизистого секрету залоз шийки матки.
Наприкінці вагітності багато жінок починають відчувати скорочення матки. Перед пологами вони набувають характеру тупого болю у ділянці крижів та нижній частині живота. Перейми, що є передвісниками, відрізняються від пологових перейм: вони слабші, коротші, нерегулярні, не призводять до згладжування шийки матки, розкриття зіва.
Маса тіла вагітної дещо зменшується. Це пояснюється посиленим виведенням води з організму.
Найвиразливішими передвісниками пологів є нерегулярні скорочення матки і виділення з піхви шийкового слизу (слизової пробки) (прелімінарний період).
Про початок пологів свідчать: а) поява регулярних скорочень м'язів матки (перейми); з самого початку пологів перейми чергуються через 10-15хв, згодом стають частішими і сильнішими; б) поступове згладжування шийки матки і розширення маткового зіва; в) відходження слизу.
З моменту виникнення пологової діяльності і до закінчення пологів жінку називають роділлею (parturiens).
Починаючи вивчення біомеханізму пологів слід відзначити наступні
особливості у положення голівки плода при потиличному передлежанні:
- положення голівки до початку пологів злегка зігнуте, потилиця та мале тім'ячко знаходяться нижче, ніж велике;
- сагітальний шов знаходиться у злегка косому розмірі у вході в малий таз, поперечний розміру входу в малий таз виходить низько до крижів і м'язи дещо зменшують задньо-бокові відділи тазу.
Біомеханізм пологів - це комплекс обертаючих, згинаючих та розгинаючих рухів, які виконує плід, проходячи по родовому каналу. Біомеханізм пологів при передньому виді потиличного передлежання складається з 4 моментів:
I момент - згинання голівки та вставлення її у площину входу у малий таз. Це повертання голівки навколо своєї поперечної осі. Внаслідок згинання голівки мале тім'ячко розміщується на нижньому полюсі передлежачої голівки, наближаючись до провідної осі тазу і стає провідною точкою. Внаслідок згинання голівка проходить через таз найменшою окружністю, яка відповідає малому косому розміру і дорівнює 32 см.
II момент - внутрішній поворот голівки: здійснюється при переході її з широкої у вузьку частину малого тазу. Голівка повільно повертається навколо своєї осі так, що потилиця повертається до симфізу, а обличчя - до криж. При цьому сагітальний шов поступово змінює своє положення, переходячи з поперечного розміру у косий, а потім з косого - у прямий розмір виходу з тазу. При першій позиції сагітальний шов проходить через правий, а при другій - через лівий косий розмір. Внутрішній поворот голівки є наслідком пристосування найменших її розмірів до найбільших розмірів тазу, а також за рахунок опору поступальним рухам голівки з боку м'язового апарату тазу.
III момент - розгинання голівки в площині виходу. Сагітальний шов співпадає з прямим розміром виходу з тазу. Точка фіксації утворюється між серединою нижнього краю лонного зчленування та підпотиличною ямкою. Навколо цієї точки проходить розгинання голівки, а клінічно це супроводжується народженням лоба, обличчя, підборіддя. Під час врізування та прорізування голівки тулуб просувається у малий таз, причому поперечний розмір плечиків вступає в один з косих розмірів площини входу.
На тазовому дні плечики здійснюють внутрішній поворот, епентичний з поворотом голівки плоду. Закінчуючи поворот, плечики встановлюються прямим розміром у прямому розмірі площини виходу з тазу. Цей поворот плечиків передається голівці, яка народилась, що відповідає ІV моменту біомеханізму пологів.
IV момент - внутрішній поворот плечиків та зовнішній поворот голівки. Голівка при цьому повертається обличчям до стегна матері: при першій позиції - до правого стегна, при другій - до лівого. Починається народження плечиків. Переднє плече вступає під лонну дугу та фіксується біля нижнього краю симфіза. Точка фіксації - місце прикріплення дельтовидного м'язу до плечової кістки з одного боку та середина нижнього краю симфізу з другого. Навколо утвореної точки фіксації відбувається згинання тулуба і першим народжується заднє плече, задня ручка. Після народження плечового поясу відбувається вигнання рештичастин плода.
Біомеханізм пологів при задньому виді потиличного передлежання
I момент - згинання та опускання голівки плоду (нічим не відрізняється від попереднього при передньому виді потиличного перед лежання).
II момент - внутрішній поворот голівки плода: голівка повертається потилицею дозаду, до крижової впадини, а обличчям - допереду, до симфізу. Слідом за потилицею повертається дозаду спинка плода. Таким чином, мале тім'ячко направляється у бік криж, а велике - до симфізу. Сагітальний шов через однойменний з потилицею косий розмір переходить у прямий розмір виходу тазу.
III момент - додаткове згинання голівки. Згинання голівки - голівки фіксується біля нижнього краю симфізу областю переднього краю великого тім'ячка, утворюється перша точка фіксації, навколо якої відбувається додаткове згинання, яке продовжується до тих пір, доки не утвориться друга точка фіксації (підпотилична ямка та верхівка куприка).
IV момент - розгинання голівки. Подальше прорізування голівки відбувається внаслідок утворення нової, другої точки фіксації, між потиличною ямкою та верхівкою куприка. Таким чином, голівка народжується обличчям з-під лона. Вона прорізується дещо більшою окружністю, ніж окружність малого косого розміру, яка відповідає середньому косому розміру.
V момент - нічим не відрізняється від ІV моменту перед виді потиличного передлежання.
Конфігурація голівки при задньому виді потиличного передлежання доліхоцефалічна.
Особливості клініки перебігу пологів при потиличному передлежанні заднього виду: більша тривалість пологового акту, ніж при передньому

 
 

Цікаве

Загрузка...