WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Об’єм надання допомоги новонародженим у родопомічному закладі I,II,III-го рівнів перинатальної допомоги - Реферат

Об’єм надання допомоги новонародженим у родопомічному закладі I,II,III-го рівнів перинатальної допомоги - Реферат

м2. В оптимальному варіанті слід мати ще 11 м2 площі на кожне реанімаційне місце для збереження апаратури та матеріалу.
Основою лікувального місця є інкубатор. Комплект лікувальної апаратури но кожне місце:
-респіратор для штучної вентиляції легенів;
-відсмоктувач для аспірації слизу;
-2 інфузійних насоси;
-лампа для фототерапії;
-набори для реанімації;
-набори для дренування плевральної порожнини;
-набори для ОЗПК;
-катетери (шлункові, пупкові);
-набори голок-"метеликів";
-набори підключичних катетерів.
Крім того, у відділенні повинен бути реанімаційний стіл із джерелом променевого тепла та сервоконтролем, компресори для забезпечення повітрям та кисневі установки.
В комплекс діагностичної апаратури на кожне робоче місце входять:
-монітор ЧСС та ЧД;
-монітор для АТ;
-монітор для транскутанного визначення тиску кисню та вуглекислого газу у крові;
-пульсоксиметр для моніторигну насичення гемоглобіну киснем;
-температурний монітор.
Необхідно також мати загальний на відділення набор діагностичних устаткувань, який включає транкутанний білірубінометр, для визначення рівня білірубіну, апарати для визначення кислотно-лужного стану, електролітів, глюкози, гематокритна центрифуга, портативний рентгенівський аппарат, ультрасонографічний аппарат, трансілюмінатор.
Методика медичного догляду за новонародженою дитиною у пологовій залі:
Послідовність дій при здійсненні медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною у пологовій залі:
1. Відразу після народження акушерка викладає дитину на живіт матері, здійснює обсушування голови і тіла дитини попередньо підігрітою стерильною пелюшкою, вдягає шапочку і шкарпетки, накриває сухою чистою пелюшкою та спільною з матір'ю ковдрою.
2. Одночасно лікар-педіатр-неонатолог, а за його відсутності лікар-акушер-гінеколог, здійснює первинну оцінку стану новонародженого.
3. Після закінчення пульсації, але не пізніше 1 хвилину після народження дитини акушерка, замінивши стерильні рукавички, перетискає та перетинає пуповину.
4. На кінці 1 та 5 хвилини життя лікар педіатр-неонатолог здійснює оцінку стану дитини за шкалою Апгар (під час контакту "шкіра-до-шкіри").
5. За умови задовільного стану дитини акушерка перекладає дитину на груди матері.
6. За появи пошукового і смоктального рефлексу (дитина піднімає голову, відкриває широко рот, шукає груди матері) акушерка допомагає здійснити перше прикладання дитини до грудей матері.
7. Через 30 хвилин після народження дитини акушерка електронним термометром вимірює температуру тіла новонародженого в аксилярній ділянці та записує результати термометрії у карті розвитку новонародженого.
8. Після проведення контакту матері і дитини "очі в очі" (не пізніше першої години життя) акушерка після обробки рук проводить новонародженому профілактику офтальмії із застосуванням 0,5% еритроміцинової або 1% тетрациклінової мазі відповідно до інструкції застосування одноразово.
9. Контакт "шкіра-до-шкіри" триває не менше 2 годин в разі стабільного клінічного стану матері та дитини.
10. Після завершення контакту "шкіра-до-шкіри" акушерка перекладає дитину на зігрітий сповивальний столик, здійснює обробку та клемування пуповини, вимірювання зросту, обводу голови грудної клітини, зважування.
11. Лікар-педіатр-неонатолог, а за його відсутності лікар-акушер-гінеколог, перед переведенням дитини і матері в палату спільного перебування здійснює первинний лікарський огляд новонародженого і записує дані огляду в карту розвитку новонародженого.
12. Акушерка (медична сестра) одягає дитині чисті повзуни, сорочечку, шапочку, шкарпетки, рукавички.
13. Дитина разом з матір'ю накривається ковдрою і переводиться в палату спільного перебування з дотриманням умов теплового ланцюжка.
Послідовність дій при здійсненні медичного догляду за новонародженою дитиною з малою масою тіла при народженні у пологовій залі:
1. За умови терміну гестації 34-36 тижнів і задовільного стану дитини при народженні акушерка викладає дитину на груди або живіт матері, обсушує сухою і теплою пелюшкою голову та тулуб дитини, потім вкриває іншою сухою теплою пелюшкою, вдягає шапочку і шкарпетки, накриває спільною з матір'ю ковдрою. У недоношених новонароджених з гестаційним віком 32-33 тижні питання про викладання на груди або живіт матері вирішується індивідуально у кожному випадку.
2. Після закінчення пульсації або через 1 хвилину (не раніше) акушерка перетинає пуповину.
3. На кінці 1 та 5 хвилини лікар-педіатр-неонатолог здійснює оцінку стану дитини за шкалою Апгар (під час контакту "шкіра-до-шкіри").
4. Спостереження за дитиною триває протягом перебування дитини у контакті "шкіра-до-шкіри" у пологовій кімнаті. Спостереження за дитиною здійснює лікар-педіатр-неонатолог, а за його відсутності лікар-акушер-гінеколог, акушерка або медсестра. Спостерігають за кольором шкіри і слизових оболонок, характером і частотою дихання, частотою серцевих скорочень, руховою активністю кожні 15 хвилин протягом першої години, потім щонайменше кожні 30 хвилин протягом другої години.
5. Контакт "шкіра-до-шкіри" триває не менше 2 годин у разі стабільного клінічного стану дитини.
6. При виявленні пошукового і смоктального рефлексів акушерка допомагає здійснити перше прикладання дитини до грудей матері. Якщо дитина не виявляє ознак пошукового і смоктального рефлексів, необхідно здійснити прикладання дитини до грудей матері з метою колонізації материнською флорою і стимуляції лактації.
7. Лікар-педіатр-неонатолог, а за його відсутності іншій медичнийпрацівник, надає матері інформацію про особливості спостереження за дитиною.
8. Через 30 хвилин після народження під час контакту "шкіра до шкіри" необхідно виміряти температуру тіла дитини електронним термометром у аксилярній області та занести дані в форму спостереження (карту розвитку новонародженого). Температуру тіла дитини слід контролювати щонайменше кожні 30 хвилин під час перебування у пологовій кімнаті, потім у динаміці кожні 4-6 годин на першій добі.
9. Під час проведення контакту "шкіра-до-шкіри" і після першого прикладання до грудей (але не пізніше першої години життя дитини) після відповідної обробки рук акушерка проводить новонародженому однократну профілактику офтальмії з застосуванням 0,5% еритроміцинової або 1% тетрациклінової мазі відповідно до інструкції застосування.
10. У разі виявлення будь-яких патологічних ознак огляд дитини проводиться лікарем-педіатром-неонатологом негайно. Якщо адаптація дитини в умовах контакту "шкіра-до-шкіри" перебігає без ускладнень, повний лікарський огляд проводиться на теплому пеленальному столі під лампою променевого тепла через дві години після народження дитини.
11. Акушерка після відповідної обробки рук здійснює клемування пуповини; вимірює та зважує дитину; одягає повзуни, розпашонку, шапочку, шкарпетки, рукавички (можна використовувати чистий домашній одяг).
12. Дитина передається матері і переводиться у післяпологове відділення у контакті "шкіра-до-шкіри" або у кувезі.
13. Медична допомога недоношеним новонародженим з гестаційним віком менше 32 тижнів у пологовій кімнаті і операційній надається згідно протоколу первинної реанімації новонароджених.
Послідовність дій при здійсненні медичного догляду за дитиною, яка народилась шляхом операції кесаревого розтину:
1. Після народження

 
 

Цікаве

Загрузка...