WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Об’єм надання допомоги новонародженим у родопомічному закладі I,II,III-го рівнів перинатальної допомоги - Реферат

Об’єм надання допомоги новонародженим у родопомічному закладі I,II,III-го рівнів перинатальної допомоги - Реферат

персонал має надати необхідну допомогу матері для забезпечення ефективного вигодовування груддю.
Протипоказань для спільного перебування з матір'ю з боку новонароджених практично не має. Якщо дитина з перинатальною патологією /важка асфіксія, пологова травма, респіраторні розлади, вроджені вади розвитку/, недоношена дитина знаходиться в відділенні інтенсивної терапії новонароджених пологового будинку /перинатального центру/, мати протягом дня повинна знаходитись біля своєї дитини, брати участь в її виходжуванні, вигодовуванні.
Протипоказання для вигодовування груддю: гестаційний вік дитини менш, ніж 30 тижнів, маса тіла при народженні менш, ніж 1300г, галактоземія, хвороба "кленового сиропу". До тимчасових протипоказань для вигодовування груддю відносяться: важка асфіксія при народженні, пологова травма, внутрішньоутробна пневмонія, вроджені вади розвитку, респіраторні розлади, гестаційний вік 32 тижні і менше, маса тіла при народженні 1500г і менше.
Ефективне грудне вигодовування забезпечують:
· Раннє прикладання новонародженого до грудей матері / в перші 30-60хвилин життя/
· Спільне перебування матерів і новонароджених у пологових будинках
· Відсутність долактаційного годування немовлят з використанням сосок, пляшечок
· Годування дитини за її потребою, тобто режим вільного вигодовування дітей
· Відсутність засобів, що імітують грудь /соски, пустишки/
· Допомога матері з боку медичного персоналу в організації вигодовування груддю
· Годування виключно груддю матері /поїти дитину недоцільно, грудне молоко на 80% складається з води/
· Годування дитини груддю вночі / виділення пролактину вночі більше, ніж впродовж дня, тому нічні годування груддю ефективно підтримують лактацію /
· Залучення матерів до виходжування та годування своїх дітей у відділеннях /палатах/ інтенсивної терапії пологових будинків, дитячих лікарень
· Обмеження протипоказань для спільного перебування матерів і новонароджених, вигодовування груддю
· Вигодовування виключно груддю впродовж перших 4-6 місяців життя
Грудне вигодовування немовлят - найбільш фізіологічний метод годування дітей першого року життя. Вигодовування груддю забезпечує кращий фізичний та психоемоційний розвиток дитини. Годування груддю - профілактика алергії, захворювань органів дихання, травного каналу, цукрового діабету у дітей. Грудне вигодовування, спільне перебування з матір'ю має важливе значення для фізіологічної постнатальної адаптації новонароджених і недоношених дітей: колонізація організму немовлят материнською мікрофлорою /біфідо-, лактобактерії/, забезпечення імунними факторами захисту, секреторним імуноглобуліном А, зменшення частоти і тривалості фізіологічної жовтяниці.Перші порції грудного молока - молозиво - перша імунізація дитини. Білки, жири, вуглеводи, мінеральні речовини, вітаміни грудного молока максимально засвоюються в організмі немовлят, виконують пластичну та енергетичну роль, забезпечують фізіологічний розвиток дитини.
Всесвітньою організацією охорони здоров'я, дитячим фондом ООН "ЮНІСЕФ" розроблено 10 принципів грудного вигодовуваня немовлят:
1. Пологовий будинок повинен мати зафіксовану програму з грудного вигодовування немовлят та доводити її до медичного персоналу.
2. Навчати медичний персонал пологових будинків, дитячих лікарень необхідним навикам підтримки грудного вигодовування.
3. Інформувати всіх вагітних жінок про перевагу грудного вигодовування немовлят.
4. Допомогати матерям починати годувати свою новонароджену дитину протягом перших 30 хвилин після пологів.
5. Навчати та показувати матерям, як треба годувати дитину, а також, як забезпечити лактацію, якщо мати і дитина будуть відокремлені одне від одного.
6. Годувати дитину тільки грудним молоком і не давати іншої їжі. Дитину не поїти, за винятком медичних показань.
7. Ввести в практику цілодобове сумісне перебування матері і дитини в одній палаті.
8. Заохочувати матір до годування груддю на вимогу немовляти.
9. Не давати новонародженим, що вигодовуються груддю, ніяких заспокійливих засобів і пристроїв, що імітують грудь.
10. Сприяти організації груп підтримки грудного вигодовування і направляти матерів у ці групи після виписки з пологового будинку.
Інтенсивно-реанімаційна допомога новонародженим являє собою комплекс організаційно-лікувальних заходів, які включають первинну реанімацію, інтенсивну терапію, моніторинг життєвоважливих функцій в групах високого ризику щодо зриву адаптації до зовнішньоутробного життя та розвитку неонатальної патології. Від того, як вона буде організована, залежать показники перинатальної, ранньої неонатальної та неонатальної смертності, сатн здоров'я пацієнтов, які вижили в ектремальних умовах патології перинатального періоду.
Принципи організації інтенсивно-реанімаційної допомоги новонародженим:
Сучасна організація перинатальної допомоги, куди входить і неонатальна допомога, має 3 рівня.
Перший рівень - надання простих форм допомоги матерям та дітям. Відносно новонароджених-це первинна неонатальна допомога, виявлення станів ризику, рання діагностика захворювань та, при необхідності - направлення пацієнтів в інші лікувальні установи.
Другий рівень - забезпечення всієї необхідної медичної допомоги при ускладненнях, а також при нормальному перебігу пологів. станови такого рівня повинні мати висококваліфікований персоналта спеціальне кстаткування.Вони вирішують задачі, які забезпечують короткий курс штучної вентиляції легенів, клінічну стабілізацію стану важкохворих та глибоконедоношених дітей та направлення їх в стаціонари 3 рівня.
Третій рівень - надання медичної допомоги будь-якого ступеня важкості. Такі
установи потребують спеціального цілеспрямованого забезпечення кадрами високої кваліфікації, лабораторіями та сучасним устаткуванням. Принципова відмінність між 2 та 3 рівнем допомоги є різниця контингенту.
Оптимальною організаційною формою установи 3 рівня є регіональний перинатальний центр. В таких установах найбільш тісно працюють за основними питаннями акушерита неонатологи. Тут концентруються вагітні високого ризику, а інтенсивна терапія починається на рівні плоду та продовжується безпосередньо після народження у відділенні інтенсивної терапії.
При цьому транспортування пацієнта відбувається in utero, що дозволяє найбільш успішно реалізувати основний принцип - ефективність надання інтенсивно-реанімаційної допомоги новонародженим зростає, якщо вона висококваліфікована, надається без запізнення та не потребує транспортування пацієнта.
Розрахунки вказують, що на 1000 вагітностей, що завершилися пологами, інтенсивної допомоги потребують в середньому 100 новонароджених. Необхідність в реанімаційних ліжках при умові зайнятості ліжкового фонду на 80-85% та терміну перебування на ліжку від 7 до 10 днів складає 4 ліжка на кожну 1000 народжених дітей.
При організації відділення реанімації та інтенсивної терапії новонароджених мають бути наступні приміщення: реанімаційно-інтесивні зали, ізолятори, експер-лабораторрія, кімнати для лікувального персоналу, для батьків та медичної апаратури. Обов'язково виділення санітарної зони, зони для обробки та перевірки працездатності апаратури.
Повинні бути розроблені "грязний" та "чистий" маршрути для пересування апарартури та відвідувачів.
Сучасні нормативи площі на одне реанімаційно-інтенсивне місце складає від 7,5 до 11

 
 

Цікаве

Загрузка...