WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Організація медичної допомоги новонародженим в пологових будинках. Санітарно-гігієнічний режим пологового будинку. Принципи спільного перебування мате - Реферат

Організація медичної допомоги новонародженим в пологових будинках. Санітарно-гігієнічний режим пологового будинку. Принципи спільного перебування мате - Реферат

доби життя.
Індивідуальний пологовий зал - це обладнане спеціальною апаратурою приміщення для проведення пологів в однієї роділлі з ускладненим перебігом вагітності, після чого мати разом з новонародженим переводяться до індивідуальної післяпологової палати для їх спільного перебування до виписки із стаціонару.
Індивідуальний пологовий зал оснащується функціональним ліжком або ліжком-трансформером для приймання пологів, вакуум-екстрактором, акушерськими щипцями, тонометром для дорослих, акушерським стетоскопом, монорефлекторною мобільною лампою, пеленальним столиком з підігрівом, масляним обігрівачем (у разі потреби підвищити температуру), візком дляінструментів, двома стільцями, настінним термометром, мішком та маскою Амбу, а також засобами для ведення пологів (м'ячі, стілець, шведська стінка, спеціальний килимок). На 3-4 індивідуальних пологових зали необхідно мати 2 ларингоскопи з мішком Амбу, 2 одноразових вакуум-екстрактора, 2 набори для проведення епізіотомії та накладання швів, 2 акушерських щипці.
Індивідуальна пологова палата - це обладнане приміщення із санвузлом (урахувати при перебудові акушерських стаціонарів) для проведення лише фізіологічних пологів за сучасними перинатальними технологіями в однієї роділлі, після чого мати разом з дитиною перебувають у ній до виписки із стаціонару.
Індивідуальні пологові палати оснащуються функціональним ліжком або ліжком-трансформером для приймання пологів та перебування на ньому породіллі під час усього періоду госпіталізації, засобами для ведення пологів (м'ячі, стілець, шведська стінка, спеціальний килимок), сповивальним столиком. Обладнання для первинної реанімації новонародженого використовується у разі потреби з індивідуального пологового залу. Після пологів мати й дитина спільно перебувають до виписки із стаціонару.
Сімейна пологова палата - це обладнане приміщення з окремим входом і зі санвузлом, де відбуваються пологи та перебуває матір з новонародженим і членами родини (цілодобово за умови необхідності догляду за матір'ю та новонародженим) до виписки зі стаціонару.
Приміщення для організації сімейної пологової палати повинне бути просторим (не менше 14 кв.м) з наявністю індивідуального санітарного блока. Сімейна пологова палата оснащується функціональним ліжком або ліжком-трансформером для приймання пологів та перебування на ньому породіллі під час усього періоду госпіталізації, необхідним медичним обладнанням та засобами для ведення пологів (м'ячі, стілець, шведська стінка, спеціальний килимок), масляним обігрівачем (у разі необхідності підвищити температуру), настінним термометром, зручними меблями та предметами для цілодобового перебування членів родини, холодильником та місцем для прийому їжі. Матеріали, із яких виготовлені вищевказані предмети оснащення, повинні піддаватися дезінфекції.
Індивідуальна післяпологова палата - це приміщення із санвузлом (урахувати при перебудові акушерських стаціонарів), де може перебувати лише одна породілля з новонародженим після переведення з індивідуального пологового залу до виписки їх із стаціонару.
Палата для госпіталізації вагітних, роділь та породіль з інфекційними захворюваннями в стадії гострих клінічних проявів. Ці палати повинні бути із санвузлом, з окремим входом, обладнані припливно-витяжною вентиляцією з негативним тиском (урахувати при перебудові акушерських стаціонарів). Пересування пацієнтів з палати до палати, а також до інших відділень стаціонару забороняється. У цій палаті роділля народжує та перебуває в ній до виписки із стаціонару. До цієї палати можуть госпіталізуватися породіллі, у яких пологи відбулися поза лікувальним закладом. Медичний персонал при вході до палати для госпіталізації вагітних, роділь та породіль з інфекційними захворюваннями в стадії гострих клінічних проявів одягає одноразовий халат, шапочку, гумові рукавички. Після закінчення роботи цей одяг знімається, здійснюється оброблення рук, лише після цього виходить персонал із цієї палати. Якщо відсутні умови окремого входу до палати для госпіталізації вагітних, роділь та породіль з інфекційними захворюваннями в стадії гострих клінічних проявів, необхідно здійснити заходи з максимальної ізоляції пацієнтки із дотриманням умов профілактики поширення інфекції.
Палата для госпіталізації вагітних, роділь та породіль з інфекційними захворюваннями в стадії гострих клінічних проявів оснащується функціональним ліжком або ліжком-трансформером для приймання пологів та перебування на ньому породіллі під час всього періоду госпіталізації, необхідним медичним обладнанням та засобами для ведення пологів (м'ячі, стілець, шведська стінка, спеціальний килимок)
Виписка додому:
1. Новонароджена дитина може бути виписана додому з 72-ї години життя у випадку фізіологічних пологів і до 120-ї години життя у випадку кесарського розтину.
2. Критерії стану дитини на момент виписки: пупковий залишок або ранка суха, без ознак запалення; дитина утримує температуру тіла в межах 36.5 - 37.2°С; дитина має задовільний стан, задовільний смоктальний рефлекс; проведена вакцинація проти гепатиту В і туберкульозу; проведено скринінг на ФКУ та гіпотиреоз: мати та члени родини навчені догляду за новонародженим.
3. Мати поінформована про загрозливі стани, при яких слід звертатись за медичною допомогою: порушення дихання, дитина погано смокче, судоми, гіпо- чи гіпертермія, почервоніння чи нагноєння пупкової ранки, зміна поведінки, блювота, діарея, наростання чи поява жовтяниці, відсутність сечі протягом 24 годин.
4. Мати повинна бути навчена методам проведення грудного вигодовування, догляду за пупковою ранкою та шкірою новонародженого, купанню, підтриманню теплового режиму.
5. Перед випискою дитина обов'язково оглядається неонатологом, заповнюється обмінна карта.
6. Перед випискою матері надається інформація про адреси і номери телефонів найближчих медичних установ, в які вона може звернутись по допомогу, прізвище дільничного педіатра, патронажної медсестри та їх контактні телефони, телефони групи підтримки грудного вигодовування.
7. В перші дві доби після виписки діти повинні бути оглянуті вдома дільничим педіатром (сімейним лікарем) з метою оцінки їх стану.
Поради студенту (орієнтовна карта для роботи з літературою):
Завдання Вказівки до завдання (джерело інформації)
1. Організаційнии заходи щодо надання первинної допомоги новонародженим у пологовому будинку.
2. Особливості організації роботи відділень спільного перебування матері і новонародженого.
3. Протипокази до спільного перебування матері та дитини.
4. Оцінка загального стану

 
 

Цікаве

Загрузка...