WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Організація медичної допомоги новонародженим в пологових будинках. Санітарно-гігієнічний режим пологового будинку. Принципи спільного перебування мате - Реферат

Організація медичної допомоги новонародженим в пологових будинках. Санітарно-гігієнічний режим пологового будинку. Принципи спільного перебування мате - Реферат

центру/, протягом дня повинні знаходитися біля своєї дитини, брати участь в її виходжуванні, вигодовуванні.
При спільному перебуванні матері та дитини іх розміщують в палатах на два ліжка, бажана наявність туалетної кімнати, умивальника. Палата оснащується зручним ліжком для жінки, ліжком для дитини, стільцем для матері, сповивальнимстолом з ємкістю для дезінфікуючих розчинів, індивідуальною тумбочкою. В палатах має бути інформація про переваги грудного вигодовування для здоров'я жінки та дитини, правильне прикладання дитини до грудей, гігієни та харчування жінки, групи підтримки грудного вигодовування.
Лікар-неонатолог в палаті спільного перебування:
- Щоденно оглядає дитину,
- Дає поради та рекомендації щодо виключно грудного вигодовування, годування на вимогу,
- Роз'яснює матері переваги виключно грудного вигодовування, повідомляє матір про з-міни кількості молока протягом доби та можливості прикладання дитини за одне годування до обох молочних залоз,
- Проводить спостереження за годуванням грудьми, положенням дитини біля грудей матері, дає поради,
- Контролює динаміку фізичного розвитку новонародженого,здійснює контроль за тим, щоб дитині не давали ніяких замінників грудного молока, напоїв,
- Повідомляє матір про можливість лактаційних кризів,
- Інформує матір, про методи, спрямовані на стимуляцію лактації.
Дитяча медсестра в палаті спільного перебування:
- Навчає матір правильного прикладання дитини до грудей,
- Здійснює контроль за тим, щоб годування дитини відбувалося у зручному для матері положенні,
- Надає рекомендації з вибору оптимального положення дитини під час годування,
- Надає допомогу матері з догляду за дитиною,
- Слідкує, щоб мати не догодовувала та не допоювала, дитину з власною ініціатівою,
- Інформує матір про можливі негативні наслідки штучного вигодовування, у разі потреби навчає матір техніці догодовування немовляти з горнятка.
Лікар-акушер-гінеколог в палаті спільного перебування:
- Щоденно контролює стан молочних залоз,
- Дає рекомендації щодо догляду за грудьми, профілактики тріщин сосків, нагрубання молочних залоз,
- У разі тимчасового окремого перебування матері та дитинипояснює необхідність зціджування грудного молока,
- Контролює роботу акушерки з навчання жінки основних прийомів зціджування, пояснює важливість грудного вигодовування для її здоров'я.
Впровадження заходів, які спрямовані на попередження та усунення спалахів внутрішньолікарняних інфекцій (ВЛІ) у акушерських стаціонарах здійснюється згідно положенням Наказу МОЗ України №234 від 10.05.2007 "Про організацію профілактики внутрішньолікарняних інфекцій в акушерських стаціонарах".
Внутрішньолікарняна інфекція (далі - ВЛІ) - будь-яке клінічно виражене інфекційне захворювання, яке виникло в пацієнта протягом перебування в акушерському стаціонарі або протягом 7 діб після виписки з нього, а також у медичного персоналу, яке виникло внаслідок його роботи в акушерському стаціонарі. Більшість бактеріальних внутрішньолікарняних інфекцій виникають через 48 годин і більше після госпіталізації (народження дитини). Проте кожен випадок інфекції слід оцінювати індивідуально в залежності від інкубаційного періоду та нозологічної форми інфекції.
Інфекція не вважається внутрішньолікарняною за умови:
- наявності в пацієнтки інфекції в інкубаційному періоді до надходження в стаціонар;
- ускладнення або продовження інфекції, яка мала місце у пацієнтки на момент госпіталізації;
- трансплацентарної трансмісії інфекції у новонародженого які викликаються: Toxoplasma gondii, Treponema pallidum, Listeria monocytogenes, стрептококами групи В, вірусами: краснухи, гепатитів В і С, ВІЛ, цитомегаловірусами, папіломовірусами, Herpes simplex, Varicella zoster тощо.
Інфекція вважається внутрішньолікарняною у разі:
- набуття її у лікувальному закладі;
- інтранатального інфікування.
Груповим захворюванням або спалахом ВЛІ вважається виникнення 3 і більше випадків внутрішньолікарняних захворювань, якщо доведено, що збудником інфекцій є вид мікроорганізму з ідентичними біологічними властивостями, у тому числі профілями антибіотикорезистентності, або виникнення 3 і більше випадків внутрішньолікарняних захворювань, які сталися в межах коливань одного інкубаційного періоду та пов'язані з одним джерелом інфекції і спільними факторами передачі.
Інфекційний контроль (далі - ІК) - комплекс організаційних, профілактичних та протиепідемічних заходів, спрямованих на попередження виникнення та розповсюдження ВЛІ, що базується на результатах епідеміологічної діагностики.
Алгоритми - обґрунтовані і задокументовані способи виконання відповідних завдань з позицій епідемічної безпеки. При розробці алгоритмів визначають мету конкретної процедури (маніпуляції), виконавця(ів), місце проведення, конкретний поетапний опис виконання або здійснення процедури (маніпуляції), перелік обладнання. Алгоритми затверджуються головним лікарем стаціонару.
Фоновий рівень захворюваності - мінімальний рівень захворюваності на ВЛІ, який притаманний певному стаціонару. Фоновий рівень установлюється на підставі епідеміологічного спостереження та епідеміологічного аналізу. Перевищення фонового рівня захворюваності свідчить про епідемічне неблагополуччя в стаціонарі або можливе виникнення спалаху ВЛІ, що потребує ретельного аналізу та перегляду протиепідемічних заходів.
Універсальні заходи безпеки - комплекс правил поведінки медичного персоналу під час виконання функціональних обов'язків, спрямованих на захист від можливого інфікування, розглядаючи кожного пацієнта як потенційне джерело інфекцій, у тому числі тих, що передаються через кров.
Аварією вважають уколи, порізи та інші ситуації, які спричинили попадання на слизові оболонки та шкіру співробітника крові або інших біологічних рідин пацієнта.
Внутрішньоутробна інфекція - це захворювання плода, що виникло внаслідок гематогенної (трансплацентарної) переважно вірусної або тохо- інфекції з ураженням плода або клінічними проявами інфекції після народження дитини. До гнійно-запальних внутрішньоутробних інфекцій відносять захворювання новонароджених, що виявляються у перші три доби життя.
Ураження плода відбувається переважно протягом раннього фетального періоду (9-22-й тиждень гестації) з формуванням уроджених аномалій розвитку або специфічного симптомокомплексу (затримка внутрішньоутробного розвитку плоду, гідроцефалія, кальцифікати мозку, гепатоспленомегалія, важка жовтяниця). До гнійно-запальних внутрішньоутробних інфекцій належать захворювання, що виявляються у перші три

 
 

Цікаве

Загрузка...