WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Принципи транспортування і переводу новонароджених з перинатальною патологією - Реферат

Принципи транспортування і переводу новонароджених з перинатальною патологією - Реферат

клінічного стану новонародженого та результатів аналізу газового складу крові, отриманих відразу після прибуття дитини.
Якщо існує ймовірність необхідної інтубації для проведення вентиляція легенів, відповідні підготовчі процедури слід провести під час підготовки новонародженого до транспортування, оскільки існує ризик виникнення респіраторних проблем у дорозі.
" Серцево-судинна стабілізація
Інфузійна терапія проводиться за необхідності впродовж всього періоду транспортування новонародженого. За потреби призначається вливання фізіологічного розчину або колоїдних розчинів, бікарбонату чи судиннозвужуючих препаратів.
Відразу після прибуття пацієнта обов'язково вимірюється кров'яний тиск і якість перфузії. Додаткову інформацію може дати аналіз артеріальних зразків крові на рН крові та рівень бікарбонатів у сироватці.
Якщо у зв'язку із підозрою на застійну серцеву недостатність була розпочата терапія простагландином Е1, при прогнозуванні апное проводиться інтубація та механічна вентиляція легенів і готуються розчини для підтримки об'єму і тиску, коли цього вимагає гіпотензія.
" Метаболічна стабілізація.
Проводиться швидка оцінка рівня глюкози у капілярній крові за допомогою глюкотесту. Значна гіпоглікемія лікується повільним введенням болюсної дози 10% глюкози з оцінкою досягнутої реакції. Загалом одночасно проводиться аналіз глюкози у сироватці.
При підозрі розвитку метаболічного ацидозу для оцінки необхідності відповідної терапії можуть братися зразки венозної крові для аналізу газового складу.
" Антибіотикотерапія
Оскільки точно визначити для конкретної дитини ризик сепсису важко, протягом періоду транспортування і стабілізації всі хворі діти профілактично лікуються антибіотиками. Перед введенням антибіотиків беруться зразки культур крові.
У рідких випадках, коли мають місце сильні підозри на менінгіт, ми перед введенням антибіотиків проводимо люмбальну пункцію для взяття проби спинномозкової рідини. Однак переваги цієї процедури мають бути зважені відносно затрат часу та потенційних клінічних ускладнень стану дитини перед транспортуванням.
" Тепловий режим
Збереження теплового режиму для дітей від народження, включаючи етап транспортування, є обов'язковим.
Спеціалізована терапія:
Лікар виїзної бригади оцінює стан дитини і продовжує лікувальні заходи відповідно до наявних проблем:
Проблема Дія Контроль
Респіраторні розлади Дивись відповідний протокол.
Перевагу надавати інтубації трахеї з метою перевезення дитини на апаратному диханні. SpO2 > 85%
при МТ 90%
при МТ > 2000 г
Гіпотензія При ознаках гіповолемії ввести розчин 0,9% NaCl з розрахунку 10-20 мл/кг, під'єднати допамін підбираючи дозу в межах 5-30 мкг/кг/хв. Середній АТ
> 45 мм рт. ст. у доношених
> 40 мм рт. ст. у недоношених
Гіпоглікемія Дивись відповідний протокол. Глюкоза крові в межах
2,2-5,5 ммоль/л
Гіпотермія Підвищувати t повітря зовнішнього середовища на 1-1,5 гр. вище ніж t дитини до нормалізації t тіла, додатково вдягнути та вкрити дитину. t тіла дитини в межах 36,5-37,50 С
Метаболічний ацідоз При відсутності або після корекції респіраторних розладів та гіповолемії ввести розчин соди по даним ВЕ. pH = 7,35 - 7,47
BE = (-)3,5 - (+)3,5
Геморагічні розлади
с/м плазма з розрахунку 10-20 мл/кг,
вікасол - 0,5 мл,
дицинон - 0,3 мл/кг
при необхідності корекція анемії Час кровотечі - 1-5 хвилин.
Час згортання
Hb = 150 -180 г/л
Tr = 150 - 400 x 109/л
При підозрі на сепсис потрібно взяти кров на бактеріологічне дослідження з двох судин в кількості по 1 мл і розпочати введення антибіотиків.
Діафрагмальна кила - це проблема гіпертензії судин малого кола кровообігу:
1. Обов'язковою є вентиляційна підтримка: інтубація трахеї в пологовому залі та механічна вентиляція з високим піковим тиском (намагатися досягти pH >7,25, PaO2 > 50 мм рт. ст., PaCO2 > 55 мм рт. ст., SaO2 > 87%). Ефективність ШВЛ може визначатися за екскурсіями грудної клітки, дихальними шумами, кольором шкіри, свідомістю, реакцією на подразнення. Але! Повинні бути основні орієнтири - насичення крові киснем, об'єм видоху, піковий тиск, КЛР.
2 Особливу увагу слід приділяти інфузійній терапії, об'єм якої може коливатися в залежності від гіпертрофії м'язового шару судин малого кола кровообігу, від 4-5 мл/кг/годину до 10-15 мл/кг/годину. Критеріями оцінки вибору об'єму є показники центрального венозного тиску (бажаною є катетеризація підключичної вени), артеріальний кров'яний тиск, ЧСС, діурез.
4. При нестабільній гемодинаміці та зниженні діурезу проводиться підтримка допаміном 2-5 мкг/кг/хвилину, використання інших пресорних амінів і вазодилятаторів (папаверин, нітрогліцерин, нітропруссид).
5. Транспортувати новонароджену дитину потрібно з постійним зондом у шлунку для зменшення попадання повітря в переміщений в грудну порожнину кишечник.
Атрезія стравоходу:
1. Зонд у сліпий кінець стравоходу з аспірацією слизу кожні 15 хвилин.
2. Інтубація трахеї, якщо можливо, з перекриванням сполучення трахеї та стравоходу. Але! є загроза селективної інтубації бронха.
3. Перевід на ШВЛ при наростанні дихальної недостатності та нестабільній гемодинаміці. Слід пам'ятати, що при нестабільній гемодинаміці ШВЛ неможна проводити в режимі залишкового тиску на видосі, так як є ризик перероздуття шлунку, а у випадку поєднання з атрезією дванадцятипалої кишки - його розриву.
Дефекти черевної стінки:
1. Ввести постійний зонд у шлунок, зробити клізму (отримати меконій).
2. Адекватно знеболити.
3. Погрузити, органи які випали у стерильний целофановий пакет і обернути зверху сухими стерильними серветками (NB! Вологими серветками евентровані органи не накривати ,бо це спричинює втрату тепла).
4. Тулуб дитини вкласти в пластиковиймішок для зниження втрат тепла і вологи.
5. Забезпечити адекватну інфузійну терапію з розрахунку від 8-10 мл/кг/годину до 15-20 мл/кг/годину під контролем діурезу до 2 мл/кг/годину.
Дефекти нервової трубки:
1. Тримати новонародженого в положенні на животі або на боку.
2. Накласти на дефект стерильну, змочену фізіологічним розчином, марлеву пов'язку і покласти у стерильний пластиковий пакет для захисту від ушкоджень, бактеріальної контамінації та випаровування.
3. Ввести антибіотики для зниження ризику менінгіту.
Перитоніт, виразково-некротичний ентероколіт, заворот кишечнику:
1. Адекватно знеболити.
2. Постійні зонди у шлунок та пряму кишку з контролем виділень з них.
3. Інфузійна терапія з розрахунок 20 мл/кг/годину.
Анемія:
До прибуття транспортної бригади у лікувальному закладі, який є пунктом відправки, необхідно розпочати перехресне переливання крові відповідної групи. У термінових випадках дітям може переливатися універ-сальна кров 0(1) групи Rh-негативного резусу (не дивлячись на те, яка група та резус у дитини) до отримання крові відповідної групи.
Вроджена вада серця синього типу:
Під час транспортування обов'язково має бути простагландин Е, введення якого необхідно розпочати при прибутті на місце призначення. Загальними побічними діями простагландину Е є апное, гіпертермія та гіпотензія. Загалом на період транспортування показана ендотрахеальна інтубація немовлятам, яким можуть бути необхідні вливання простагландину E.
D. Після прибуття на місце:
Члени транспортної бригади, лікарі та медсестри, а також, якщо

 
 

Цікаве

Загрузка...