WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Принципи транспортування і переводу новонароджених з перинатальною патологією - Реферат

Принципи транспортування і переводу новонароджених з перинатальною патологією - Реферат

фототерапії.
8. Новонароджені, які потребують спеціального моніторингу (наприклад, рівень глюкози або білірубін крові).
9. Новонароджені, які потребують постійного спостереження (наприклад, новонароджені від матерів наркоманок).
10. Новонароджені, які потребують лікування антибіотиками.
На терміновість переводу, крім стану та захворювання дитини, впливають:
- наявність цілодобового поста неонатолога та медсестри по догляду за новонародженим;
- наявність необхідного медичного обладнання;
- недостатня кваліфікація персоналу;
- відсутність можливостей для тривалого лікування в пологовому стаціонарі;
- необхідність у високотехнічних методах обстеження та лікування, консультації спеціалістів.
Втрата часу під час транспортування, зниження температури тіла новонародженого, недостатнє відсмоктування слизу з ротової порожнини, відсутність адекватної кисневої підтримки та адаптованого апаратного штучного дихання - визначальні фактори збільшення ризику для новонародженого.
Протипокази до транспортування:
1. Вроджені вади розвитку, які не сумісні з життям і не піддаються корекції.
2. Термінальні фази будь-якого захворювання.
3. Мозкова кома 3 ступені без позитивної динаміки протягом 72 годин.
Транспортний протокол
A. Перед виїздом.
При вирішенні питання необхідності транспортування новонародженого на вищий рівень надання допомоги слід повідомити особі, відповідальною за медичний контроль. Після цього на рівні лікувального закладу вищого рівня вирішується питання складу транспортної бригади та відповідний транспортний засіб для евакуації новонародженого. Одночасно особа, відповідальна за медичний контроль, збирає більш докладну інформацію про дитину та рекомендації ії лікаря щодо особливостей транспортування, подальшого обстеження та лікування. Обов'язково реєструється час дзвінка.
На рівні лікувального закладу пункту відправлення оформлюється виписка з історії розвитку новонародженого / історії хвороби, яка передається при поступленні дитини у лікувальний заклад вищого рівня.
При вирішенні питання можливості транспортування дитини проводиться спільний огляд лікарів транспортної бригади та неонатологів відділення з вивченням особливостей анамнезу, динаміки стану дитини після народження та проведеного лікування, що фіксується в історії розвитку новонародженого з обов'язковими підписами сторін.
Лікарем транспортної бригади обговорюються з неонатологом варіанти терапії, які доводяться до членів транспортної бригади перед відправкою.
Рекомендації повинні бути направлені на підтримку основних вітальних функцій організму новонародженого (стабілізацію показників серцево-судинної системи, функції дихальної системи, метаболічної корекції; збереження теплового ланцюжка); зазначаються особливості внутрішньосудинного доступу. Всі рекомендації документуються.
Рекомендовано крім виписки з історії розвитку новонародженого, при переводі до лікарень вищого рівня надсилати копію обмінної карти та історії пологів у матері, включаючи результати допологових скринінгових тестів.
Обов'язковою є завірена підписом згода батьків на перевезення дитини.
Час від'їзду реєструється з підписом сторін.
В. Підготовка до відправки з клініки.
Рішення про відправку пацієнта вимагає реалістичної оцінки гостроти захворювання та переваг подальших втручань у центрі, до якого планують перевезти дитину. Треба пам'ятати, що повний діагноз для забезпечення відповідної початкової респіраторної та серцево-судинної стабілізації загалом не потрібний. З іншого боку підготовка до відправлення інколи відбувається настільки швидкою, що повної стабілізації досягнути не можна.
1. Ступінь необхідного моніторингу під час транспортування залежить від стану пацієнта та тривалості переїзду. Регламентується використання засобів серцевого моніторингу з автономним живленням, або тих, які можуть працювати від бортової електричної мережі автомобіля.
Якщо встановлений пупковий катетер, для контролю кров'яного тиску та контролю за з'єдненням з катетером використовують спеціальний датчик.
Слід використовувати аналізатор насичення крові киснем, хоча під час транспортування у машині швидкої допомоги цей прилад може давати хибні результати.
За допомогою приладу серворегуляції інкубатора здійснюється контроль температури.
Медичній бригаді мають бути створені умови, що дозволяють оцінювати колір шкіри дитини, перфузію та зміни клінічного стану дитини.
2. Звіт до неонатального відділення інтенсивної терапії. Перед від'їздом бригада має зателефонувати до госпіталю, який буде приймати дитину. План втручань, які можуть знадобитися під час транспортування, має бути узгоджений з персоналом неонатального відділення інтенсивної терапії, у якому проводиться відповідна підготовка та консультації у зв'язку з прийомом пацієнта.
3. Згода батьків. Член транспортної бригади має провести з батьками коротку бесіду перед від'їздом та відразу після прибуття на місце. Ми також отримуємо згоду батьків на можливе переливання крові. Якщо можливе термінове хірургічне втручання, ми намагаємося прискорити процес телефонних узгоджень шляхом переговорів між батьками та хірургом і анестезіологом.
4. Транспортування і батьки. Ми відмовляємо батьків від супроводження дитини, хоча законодавчо в деяких штатах батьки мають законне право на супроводження. Батькам видається брошура, у якій міститься інформація про зв'язок з неонатальним відділенням термінової терапії клініки пункту призначення і пояснюється як туди доїхати.
С. Дорога до клініки ІІІ рівня.
Якщо досягнута повна стабілізація, то зворотній переїзд складностей не передбачає. Необхідність коригування життєвих ознак у дорозі має бути зважена відносно наслідків втрат тепла при відкриванні інкубатора. Важливим завданням моніторингу є постійне пряме спостереження за дитиною. Ми готуємо відповідні медикаменти та рідини, які можуть знадо-битися під час транспортування і до інкубатора вкладаємо шприці.
Під час транспортування дитини одним з членів транспортної бригади повинен підтримуватися зв'язок з клінічним закладом вищого рівня з метою своєчасної підготовки умов відділення інтенсивної терапії новонароджених для проведення безперервної інтенсивної терапії та у разі необхідності, надання невідкладної допомоги при поступленні.
Транспортна бригада під час поїздки можевикористовувати сотові засоби зв'язку машини швидкої допомоги для контакту з неонатальним відділенням інтенсивної терапії та отримання консультацій у неочікуваних випадках.
Рекомендації для транспортування новонародженого:
" Внутрішньосудинний доступ
Периферичної венозної катетеризації звичайно достатньо для забезпечення введення рідини та препаратів симптоматичної терапії під час транспортування. Для термінового введення рідини та медикаментів можуть використовуватися пупкові венозні катетери, за допомогою яких також можна брати аналізи крові для перевірки газового складу крові, що дає змогу здійснювати контроль насичення киснем та мати уявлення про стан легенів.
Крім випадків негайної потреби, центральна катетеризація як правило відкладається до прибуття дитини у відділення інтенсивної терапії новонароджених вищого рівня.
" Респіраторна стабілізація
Адекватна респіраторна підтримка є одим з основних заходів при транспортуванні новонародженого.
Ефективність обраного варіанту респіраторної підтримки оцінюється на підставі

 
 

Цікаве

Загрузка...