WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Спільне перебування матерів та новонароджених у післяпологових відділеннях. Спостереження за станом новонароджених за умов спільного перебування. Груд - Реферат

Спільне перебування матерів та новонароджених у післяпологових відділеннях. Спостереження за станом новонароджених за умов спільного перебування. Груд - Реферат

витрати пологового будинку на молочні суміші, соски, пляшечки для харчування дітей, дає змогу залучати батька до контакту з дитиною
Протипоказання для спільного перебування з боку матері: тяжкі форми пізніх гестозів, екстрагенітальні захворювання в стадії декомпенсації, гострі інфекційні захворювання, операційні втручання з тяжкими порушеннями гемостазу, розриви промежини ІІІ ступеня. Абсолютні протипокази: відкрита форма туберкульозу, гострі психічні захворювання. При стабілізації стану матері вона знаходиться разом з дитиною. Медичний персонал має надати необхідну допомогу матері для забезпечення ефективного вигодовування груддю.
Протипоказання для спільного перебування з боку новонароджених: недоношеність ІІІ-ІV ступеня, внутрішньоутробна гіпотрофія плоду ІІІ ступеня, важка асфіксія при народжені, пологова травма із порушеннями функцій життєвоважливих систем, важкі вроджені вади, гемолітична хвороба важкого ступеня, синдром дихальних розладів ІІ-ІІІ ступеня. Матері, діти яких знаходяться у відділенні інтенсивної терапії новонароджених пологового будинку /перинатального центру/, протягом дня повинні знаходитися біля своєї дитини, брати участь в її виходжуванні, вигодовуванні.
При спільному перебуванні матері та дитини іх розміщують в палатах на два ліжка, бажана наявність туалетної кімнати, умивальника. Палата оснащується зручним ліжком для жінки, ліжком для дитини, стільцем для матері, сповивальним столом з ємкістю для дезінфікуючих розчинів, індивідуальною тумбочкою. В палатах має бути інформація про переваги грудного вигодовування для здоров'я жінки та дитини, правильне прикладання дитини до грудей, гігієни та харчування жінки, групи підтримки грудного вигодовування.
Лікар-неонатолог в палаті спільного перебування:
- Щоденно оглядає дитину,
- Дає поради та рекомендації щодо виключно грудного вигодовування, годування на вимогу,
- Роз'яснює матері переваги виключно грудного вигодовування, повідомляє матір про з-міни кількості молока протягом доби та можливості прикладання дитини за одне годування до обох молочних залоз,
- Проводить спостереження за годуванням грудьми, положенням дитини біля грудей матері, дає поради,
- Контролює динаміку фізичного розвитку новонародженого,здійснює контроль за тим, щоб дитині не давали ніяких замінників грудного молока, напоїв,
- Повідомляє матір про можливість лактаційних кризів,
- Інформує матір, про методи, спрямовані на стимуляцію лактації.
Дитяча медсестра в палаті спільного перебування:
- Навчає матір правильного прикладання дитини до грудей,
- Здійснює контроль за тим, щоб годування дитини відбувалося у зручному для матері положенні,
- Надає рекомендації з вибору оптимального положення дитини під час годування,
- Надає допомогу матері з догляду за дитиною,
- Слідкує, щоб мати не догодовувала та не допоювала, дитину з власною ініціатівою,
- Інформує матір про можливі негативні наслідки штучного вигодовування, у разі потреби навчає матір техніці догодовування немовляти з горнятка.
Медичні покази для використання пригодовування:
1. діти з дуже низькою масою тіла при народженні ( 1500г), з терміном гестації 32 тижнів;
2. глибоко незрілі діти з потенціальним ризиком гіпоглікемії або немовлята, які потребують лікуванн з приводу гіпоглікемії;
3. діти, матері яких приймають ліки, протипоказані при грудному вигодовуванні; або мають важке захворювання;
4. діти з гострою формою зневоднення.
Лікар-акушер-гінеколог в палаті спільного перебування:
- Щоденно контролює стан молочних залоз,
- Дає рекомендації щодо догляду за грудьми, профілактики тріщин сосків, нагрубання молочних залоз,
- У разі тимчасового окремого перебування матері та дитинипояснює необхідність зціджування грудного молока,
- Контролює роботу акушерки з навчання жінки основних прийомів зціджування, пояснює важливість грудного вигодовування для її здоров'я.
Література:
1. Наказ МОЗ України № 620 від 29.12.2003р. "Про організацію надання стаціонарної акушерсько-гінекологічної та неонатальної допомоги в Україні".
2. Наказ МОЗ України № 194 від 06.05.2003р. "Про затвердження галузевої програми первинної реанімації новонароджених на 2003-2006 роки".
3. Наказ МОЗ України №59 від 10.02.2003 "Про удосконалення заходів щодо профілактики внутрішньолікарняних інфекцій в пологових будинках (акушерських стаціонарах)".
4. Наказ МОЗ України №152 від 04.04.2005р. "Про затвердження Протоколу медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною".
5. Наказ МОЗ України №340 від 07.10.2006р. "Підтримка грудного вигодовування дітей в Україні на 2006-2010 роки".
6. Наказ МОЗ України №179 від 29.03.2006р. "Про затвердження Інструкції з визначення критеріів перинатального періоду, живонародженості та мертвонароджуваності, порядку реєстрації живонароджених і мертвонароджених".
7. Наказ МОЗ України №48 від 03.02.2006р. "Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів".
8. Наказ МОЗ України №255 від 27.04.2006р. "Про затвердження клінічного протоколу надання неонатологічної допомоги дітям "Жовтяниця новонароджених".
9. Наказ МОЗ України №584 від 29.08.2006р. "Про затвердження Протоколу медичного догляду за новонародженою дитиною з малою масою тіла при народженні".
10. Неонатологія: Навч. посібник / за ред. П.С.Мощича, О.Г.Суліми.-К.: Вища школа, 2004.-407с.
11. Безруков, Л.О., Волосовець О.П., Шунько Э.Э., Кривопустов С.П. Неонатологія//Навч.посібник.-Чернівці,2000.-180с.
12. Зайченко А.В., Шевченко О.И., Викторов А.П., Сторчак А.В. Основы рационального применения лекарств и фармацевтической опеки в акушерско-гигнекологической практике: Монография/Под ред. И.А.Зупанца, О.В.Грищенко.-Харбков:Золотые страницы,2003.-304с.
13. Основы перинатологии / Под ред. Н.П.Шабалова и Ю.В.Цвелёва.-М.:МЕДпресс-информ., 2002.-2-е изд., перераб. и доп.-576с.
14. Оценка кардиотокограммы при беременности и в родах. Учебное пособие / А.А.Полянин, И.Ю.Коган, Н.Г. Павлова-СПб.: ООО "Издательство Н-Л",2002.-16с.
15. Практичний посібник з неонатології / За ред С.Езутачана, Д.Добрянського:Пер. зангл.-Львів,2002.-344с.
16. Посібник з неонатології:Пер. З англ./Джон Клоерті, Енн Старк (Ред.-К.:Фонд допомоги дітям Чорнобиля, 2002.-72с.)
17. Чуб В.В., Чибисова И.В., Сегиенко С.Н. Синдром задержки внутриутробного развития плода:патогенез и диагностика, профилактиа и лечение.-Луганск,2002.-80с.
18. Наказ МОЗ України N31 від 19.02.1996р. "Про затвердження інструкції про визначення критеріїв живонароджуваності, мертвонароджуваності та перинатального періоду".-С.2-4.
19. Аряєв М.Л. Неонатологія.-АДЕФ-Україна.-2003.-756с.
20. Ю.И.Барашнев Перинатальная неврология.-М.: Триада-Х, 2001.- 640с.
21. Гипоксически-ишемическая энцефалопатия новорожденных / А.Б.Пальчик, Н.П.Шабалов.- М.:МЕДпресс-информ, 2006.-2-е изд., перераб. и доп.-256с.:ил.
22. Лабораторные и инструментальные исследования в диагностике: Справочник / пер. с англ. В.Ю.Халатова; под ред. В.Н.Титова.-М.: ГЭОТАР-МЕД, 2004.-960с.
23. В помощь неонатологу / Знаменская Т.К., Сулима Е.Г., Ципку А.Г., Жданович А.И.-К.: Изд-во "Агентство "Стандарт", 2006.-130с.
24. Современная терапия в неонатологии / под ред. Н.П.Шабалова.-М.:МЕДпресс, 2000.- 258с.
25. Клиническая патофизиология детского возраста / Климанов В.В., Садыков Ф.Г.-СПб. Сотис-лань, 1997.-155с.
26. Анестезия и интенсивная терапия в акушерстве и неонатологии/ Куликов А.В., Казаков Д.П., Егоров В.М., Кузнецов Н.Н.- М.: Медицинская книга, Н.Новгород: Изд-во НГМА, 2001.-264с.

 
 

Цікаве

Загрузка...