WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Спільне перебування матерів та новонароджених у післяпологових відділеннях. Спостереження за станом новонароджених за умов спільного перебування. Груд - Реферат

Спільне перебування матерів та новонароджених у післяпологових відділеннях. Спостереження за станом новонароджених за умов спільного перебування. Груд - Реферат


Реферат на тему:
Спільне перебування матерів та новонароджених у післяпологових відділеннях. Спостереження за станом новонароджених за умов спільного перебування. Грудне вигодовування. Спостереження за годуванням грудьми. Оцінка стану грудного вигодовування. Положення дитини біля грудей матері. Психологічні основи спілкування з матір'ю. Виписка новонароджених. Групи здоров'я новонароджених
СПІЛЬНЕ ПЕРЕБУВАННЯ МАТЕРІВ ТА НОВОНАРОДЖЕНИХ, ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ НЕМОВЛЯТ.
Викладання дитини на живіт матері, раннє прикладання до грудей матері має бути здійснено у перші 30-60 хвилин життя, що забезпечує становлення лактації у матері, фізіологічну колонізацію новонародженого мікрофлорою матері, контакт "шкіра до шкіри" матері і дитини. Це сприяє формуванню так званого "біологічного кувезу", тобто зони комфорту для новонародженої дитини. Материнське тепло має заспокійливу дію на організм дитини. Дитина відчуває матір, що формує у неї почуття захисту. Результати виходжування недоношених дітей значною мірою визначаються залученням матерів до догляду, годування своїх немовлят. З пологового залу новонароджений разом із матір'ю переводиться у відділення спільного перебування матері і новонародженого.
Організація відділень /палат/ спільного перебування матері і новонародженого у пологових будинках є найбільш оптимальною формою надання медичної допомоги жінкам і немовлятам в акушерських закладах. У разі спільного перебування матерів і новонароджених забезпечується фізіологічне становлення лактації, ефективне грудне вигодовування, зниження рівня післяпологових ускладнень у жінок, зниження рівня нозокоміальних інфекцій у новонароджених. Крім того, зменшуються витрати пологового будинку на молочні суміші, соски, пляшечки для харчування дітей.
Протипоказання для спільного перебування з боку матері: тяжкі форми пізніх гестозів, екстрагенітальні захворювання в стадії декомпенсації, гострі інфекційні захворювання, операційні втручання з тяжкими порушеннями гемостазу. При стабілізації стану матері вона знаходиться разом з дитиною. Медичний персонал має надати необхідну допомогу матері для забезпечення ефективного вигодовування груддю.
Протипоказань для спільного перебування з матір'ю з боку новонароджених практично не має. Якщо дитина з перинатальною патологією /важка асфіксія, пологова травма, респіраторні розлади, вроджені вади розвитку/, недоношена дитина знаходиться в відділенні інтенсивної терапії новонароджених пологового будинку /перинатального центру/, мати протягом дня повинна знаходитись біля своєї дитини, брати участь в її виходжуванні, вигодовуванні.
Протипоказання для вигодовування груддю: гестаційний вік дитини менш, ніж 30 тижнів, маса тіла при народженні менш, ніж 1300г, галактоземія, хвороба "кленового сиропу". До тимчасових протипоказань для вигодовування груддю відносяться: важка асфіксія при народженні, пологова травма, внутрішньоутробна пневмонія, вроджені вади розвитку, респіраторні розлади, гестаційний вік 32 тижні і менше, маса тіла при народженні 1500г і менше.
Ефективне грудне вигодовування забезпечують:
· Раннє прикладання новонародженого до грудей матері / в перші 30-60хвилин життя/
· Спільне перебування матерів і новонароджених у пологових будинках
· Відсутність долактаційного годування немовлят з використанням сосок, пляшечок
· Годування дитини за її потребою, тобто режим вільного вигодовування дітей
· Відсутність засобів, що імітують грудь /соски, пустишки/
· Допомога матері з боку медичного персоналу в організації вигодовування груддю
· Годування виключно груддю матері /поїти дитину недоцільно, грудне молоко на 80% складається з води/
· Годування дитини груддю вночі / виділення пролактину вночі більше, ніж впродовж дня, тому нічні годування груддю ефективно підтримують лактацію /
· Залучення матерів до виходжування та годування своїх дітей у відділеннях /палатах/ інтенсивної терапії пологових будинків, дитячих лікарень
· Обмеження протипоказань для спільного перебування матерів і новонароджених, вигодовування груддю
· Вигодовування виключно груддю впродовж перших 4-6 місяців життя
Грудне вигодовування немовлят - найбільш фізіологічний метод годування дітей першого року життя. Вигодовування груддю забезпечує кращий фізичний та психоемоційний розвиток дитини. Годування груддю - профілактика алергії, захворювань органів дихання, травного каналу, цукрового діабету у дітей. Грудне вигодовування, спільне перебування з матір'ю має важливе значення для фізіологічної постнатальної адаптації новонароджених і недоношених дітей: колонізація організму немовлят материнською мікрофлорою /біфідо-, лактобактерії/, забезпечення імунними факторами захисту, секреторним імуноглобуліном А, зменшення частоти і тривалості фізіологічної жовтяниці.Перші порції грудного молока - молозиво - перша імунізація дитини. Білки, жири, вуглеводи, мінеральні речовини, вітаміни грудного молока максимально засвоюються в організмі немовлят, виконують пластичну та енергетичну роль, забезпечують фізіологічний розвиток дитини.
Всесвітньою організацією охорони здоров'я, дитячим фондом ООН "ЮНІСЕФ" розроблено 10 принципів грудного вигодовуваня немовлят:
1. Пологовий будинок повинен мати зафіксовану програму з грудного вигодовування немовлят та доводити її до медичного персоналу.
2. Навчати медичний персонал пологових будинків, дитячих лікарень необхідним навикам підтримки грудного вигодовування.
3. Інформувати всіх вагітних жінок про перевагу грудного вигодовування немовлят.
4. Допомогати матерям починати годувати свою новонароджену дитину протягом перших 30 хвилин після пологів.
5. Навчати та показувати матерям, як треба годувати дитину, а також, як забезпечити лактацію, якщо мати і дитина будуть відокремлені одне від одного.
6. Годувати дитину тільки грудним молоком і не давати іншої їжі. Дитину не поїти, за винятком медичних показань.
7. Ввести в практику цілодобове сумісне перебування матері і дитини в одній палаті.
8. Заохочувати матір до годування груддю на вимогу немовляти.
9. Не давати новонародженим, що вигодовуються груддю, ніяких заспокійливих засобів і пристроїв, що імітують грудь.
10. Сприяти організації груп підтримки грудного вигодовування і направляти матерів у ці групи після виписки з пологового будинку.
На сучасному етапі найбільш раціональним і фізіологічним режимом акушерського стаціонару є спільне перебування матері і дитини. Воно починається з часу народження дитини(викладання дитини на живіт матері, здійснення контакту "шкіра до шкіри", "очі в очі", раннє прикладання до грудей матері 30 хвилин життя), продовжується цілодобовим спільним перебуванням матері і дитини в післяпологовому відділенні, виключно грудним вигодовуванням на вимогу дитини. Це забезпечує становлення лактації у матері, фізіологічну колонізацію новонародженого мікрофлорою матері, сприяє формуванню так званого "біологічного кувезу", тобто зоникомфорту для новонародженої дитини. Материнське тепло має заспокійливу дію на організм дитини. Дитина відчуває матір, що формує у неї почуття захисту. Результати виходжування недоношених дітей значною мірою визначаються залученням матерів до догляду, годування своїх немовлят. З пологового залу новонароджений разом із матір'ю переводиться у відділення спільного перебування матері і новонародженого.
У разі спільного перебування матерів і новонароджених забезпечується фізіологічне становлення лактації, ефективне грудне вигодовування, зниження рівня післяпологових ускладнень у жінок, зниження рівня нозокоміальних інфекцій у новонароджених, формування психоемоційної єдності матері та дитини, зменшення матеріальних

 
 

Цікаве

Загрузка...