WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Первинний огляд новонародженого. Оцінка стану адаптації дитини при народженні. Догляд за пуповинним залишком, клемування пуповини. Догляд за новонарод - Реферат

Первинний огляд новонародженого. Оцінка стану адаптації дитини при народженні. Догляд за пуповинним залишком, клемування пуповини. Догляд за новонарод - Реферат

або полуфлексорне
(помірна гіпотонія)
Рухи Активні або помірно знижені
(помірна гіпотонія)
Колір шкіри. Відображає успішність кардіореспіраторної адаптації. У здорових новонароджених дітей шкіра рожева (еритема новонароджених), під час крику може бути легкого ціанотичного забарвлення; еластична, вкрита родовою змазкою. Задовільний тургор м'яких тканин.
Голова та череп. Може бути брахіоцефалічна або доліхоцефалічна (залежить від положення плода у пологах). Обвід голови від 32 см до 38 см. Сагітальний шов може бути відкритим, ширина його не більше 3 мм.
Обличчя. Вигляд визначається відповідно до положення очей, носа, рота. Визначаються ознаки дизморфії.
Ротова порожнина. Оцінюють колір слизової (рожева), симетричність кутів рота, цілісність піднебіння та верхньої губи.
Очі. Звертають увагу на наявність чи відсутність аномалій розвитку та крововиливів у склери, колір склер, симетричність і розміри зіниць, можливі прояви кон'юнктивіту.
Зовнішні органи слуху. Оглядають зовнішній слуховий прохід, Фому і положення вушних раковин.
Ніс. Звертають увагу на форму носа.
Шия. Звертають увагу на наявність або відсутність кривошиї.
Грудна клітка. Симетрична, нижня апертура розвернута, хід ребер наближається до горизонтального.
Легені. Звертається увага на стан яремної ямки, міжреберних проміжків, мечеподібного відростка при диханні. при аускультації потрібно оцінити дихання за ступенем інтенсивності, висоті тону та рівномірності. Дихання симетричне перильне.
Серце. Проводиться аускультація, визначається характер тонів, наявність додаткових шумів. Частота серцевих скорочень в нормі становить 100-160 за хвилину.
Живіт. Округлої форми, приймає участь в акті дихання, м'який при пальпації. Печінка виступає на 1-2 см з під краю реберної дуги; край селезінки може пальпуватися під реберною дугою.
Статеві органи. Статеві органи мають бути чітко сформованими за жіночим або чоловічим типом. У доношених хлопчиків яєчка повинні пальпуватися у калитці. У доношених дівчаток великі статеві губиприкривають малі.
Пахова ділянка. Пульс на стегновій артерії пальпується та перевіряється на симетричність.
Анальний отвір. Візуально визначають наявність анусу.
Кісткова система. Звертають увагу на форму кінцівок, можливу клишоногість, кількість пальців з обох сторін на руках та ногах. Розведення в кульшових суглобах повинно бути повним. Визначають наявність спино-мозкової грижі, термальних синусів.
Неврологічний статус. Поза дитини флексорна, при вертикальному підвішуванні голова по одній лінії з тулубом. Перевіряють фізіологічні рефлекси (пошуковий, смоктальний, долонно-ротовий, хапальний, Моро.
Новонародженим з малою масою тіла при народженні або при невідповідності фізичного розвитку дитини до гестаційного віку, встановленого акушер-гінекологом, необхідно визначати гестаційний вік за шкалою Балард з 12 до 36 години життя.
У разі фізіологічної адаптації новонародженого (табл.2), яка перебігає в умовах раннього необмеженого контакту матері та дитини, можливості раннього початку грудного вигодовування, відсутності вроджених вад розвитку або інших порушень в стані дитини, з врахуванням результатів лікарського огляду, дитину можна вважати здоровою на час огляду.
Література:
1. Наказ МОЗ України №620 від 29.12.2003р. "Про організацію надання стаціонарної акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги в Україні".
2. Наказ МОЗ України №152 від 04.04.2005р. "Про затвердження Протоколу медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною".
3. Наказ МОЗ України №340 від 07.10.2006р. "Підтримка грудного вигодовування дітей в Україні на 2006-2010 роки".
4. Наказ МОЗ України №179 від 29.03.2006р. "Про затвердження Інструкції з визначення критеріів перинатального періоду, живонародженості та мертвонароджуваності, порядку реєстрації живонароджених і мертвонароджених".
5. Наказ МОЗ України №48 від 03.02.2006р. "Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів".
6. Наказ МОЗ України №255 від 27.04.2006р. "Про затвердження клінічного протоколу надання неонатологічної допомоги дітям "Жовтяниця новонароджених".
7. Наказ МОЗ України №584 від 29.08.2006р. "Про затвердження Протоколу медичного догляду за новонародженою дитиною з малою масою тіла при народженні".
8. Наказ МОЗ України №312 від 08.06.2007р. "Про затвердження клінічного Протоколу з первинної реанімації та післяреанімаційної допомоги новонародженим".
9. Наказ МОЗ України №234 від 10.05.2007р. "Про організацію профілактики внутрішньолікарняних інфекцій в акушерських стаціонарах".
10. Аряєв М.Л. Неонатологія.-АДЕФ-Україна.-2003.-756с.
11. Неонатологія: Навч.посіб./ за ред. П.С.Мощича, О.Г.Суліми.-К.: Вища школа, 2004.-807с.:іл.
12. Ю.И.Барашнев Перинатальная неврология.-М.: Триада-Х, 2001.- 640с.
13. Основы перинатологии: Учебник / под ред. Н.П.Шабалова и Ю.В.Цвелева.-М.:МЕДпресс-информ, 2002.-2-е изд., перераб. и доп.-576с.
14. Гипоксически-ишемическая энцефалопатия новорожденных / А.Б.Пальчик, Н.П.Шабалов.- М.:МЕДпресс-информ, 2006.-2-е изд., перераб. и доп.-256с.:ил.
15. Лабораторные и инструментальные исследования в диагностике: Справочник / пер. с англ. В.Ю.Халатова; под ред. В.Н.Титова.-М.: ГЭОТАР-МЕД, 2004.-960с.
16. В помощь неонатологу / Знаменская Т.К., Сулима Е.Г., Ципку А.Г., Жданович А.И.-К.: Изд-во "Агентство "Стандарт", 2006.-130с.
17. Современная терапия в неонатологии / под ред. Н.П.Шабалова.-М.:МЕДпресс, 2000.- 258с.
18. Клиническая патофизиология детского возраста / Климанов В.В., Садыков Ф.Г.-СПб. Сотис-лань, 1997.-155с.
19. Анестезия и интенсивная терапия в акушерстве и неонатологии/ Куликов А.В., Казаков Д.П., Егоров В.М., Кузнецов Н.Н.- М.: Медицинская книга, Н.Новгород: Изд-во НГМА, 2001.-264с.

 
 

Цікаве

Загрузка...