WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Первинний огляд новонародженого. Оцінка стану адаптації дитини при народженні. Догляд за пуповинним залишком, клемування пуповини. Догляд за новонарод - Реферат

Первинний огляд новонародженого. Оцінка стану адаптації дитини при народженні. Догляд за пуповинним залишком, клемування пуповини. Догляд за новонарод - Реферат

сестри.
У разі проведення операції кесарів розтин із застосуванням епідуральної анестезії контакт "шкіра-до-шкіри" здійснюється у палаті спільного перебування за умови задовільного стану матері за висновком лікаря-акушер-гінеколога.
При наявності умов здійснюється контакт "шкіра-до-шкіри" дитини з батьком. Перше прикладання до грудей, наступні годування за вимогою дитини, догляд за новонародженим у перші дві доби здійснюється за допомогою медичної сестри, родичів.
Медичний догляд за новонародженою дитиною з малою масою тіла при народженні здійснюється згідно Наказу МОЗ України №584 від 29.08.2006р. "Про затвердження Протоколу медичного догляду за новонародженою дитиною з малою масою тіла при народженні".
Відповідно положенням даного Наказу за умови терміну гестації 34-36 тижнів і задовільного стану дитини при народженні акушерка викладає дитину на груди або живіт матері, обсушує сухою і теплою пелюшкою голову та тулуб дитини, потім вкриває іншою сухою теплою пелюшкою, вдягає шапочку і шкарпетки, накриваєспільною з матір'ю ковдрою. У недоношених новонароджених з гестаційним віком 32-33 тижні питання про викладання на груди або живіт матері вирішується індивідуально у кожному випадку.
Після закінчення пульсації або через 1 хвилину (не раніше) акушерка перетинає пуповину. На кінці 1 та 5 хвилини лікар-педіатр-неонатолог здійснює оцінку стану дитини за шкалою Апгар (під час контакту "шкіра-до-шкіри").
Спостереження за дитиною триває протягом перебування дитини у контакті "шкіра-до-шкіри" у пологовій кімнаті. Спостереження за дитиною здійснює лікар-педіатр-неонатолог, а за його відсутності лікар-акушер-гінеколог, акушерка або медсестра. Спостерігають за кольором шкіри і слизових оболонок, характером і частотою дихання, частотою серцевих скорочень, руховою активністю кожні 15 хвилин протягом першої години, потім щонайменше кожні 30 хвилин протягом другої години.
Контакт "шкіра-до-шкіри" триває не менше 2 годин у разі стабільного клінічного стану дитини. При виявленні пошукового і смоктального рефлексів акушерка допомагає здійснити перше прикладання дитини до грудей матері. Якщо дитина не виявляє ознак пошукового і смоктального рефлексів, необхідно здійснити прикладання дитини до грудей матері з метою колонізації материнською флорою і стимуляції лактації.
Лікар-педіатр-неонатолог, а за його відсутності іншій медичний працівник, надає матері інформацію про особливості спостереження за дитиною.
Через 30 хвилин після народження під час контакту "шкіра до шкіри" необхідно виміряти температуру тіла дитини електронним термометром у аксилярній області та занести дані в форму спостереження (карту розвитку новонародженого). Температуру тіла дитини слід контролювати щонайменше кожні 30 хвилин під час перебування у пологовій кімнаті, потім у динаміці кожні 4-6 годин на першій добі.
Під час проведення контакту "шкіра-до-шкіри" і після першого прикладання до грудей (але не пізніше першої години життя дитини) після відповідної обробки рук акушерка проводить новонародженому однократну профілактику офтальмії з застосуванням 0,5% еритроміцинової або 1% тетрациклінової мазі відповідно до інструкції застосування.
У разі виявлення будь-яких патологічних ознак огляд дитини проводиться лікарем-педіатром-неонатологом негайно. Якщо адаптація дитини в умовах контакту "шкіра-до-шкіри" перебігає без ускладнень, повний лікарський огляд проводиться на теплому пеленальному столі під лампою променевого тепла через дві години після народження дитини.
Акушерка після відповідної обробки рук здійснює клемування пуповини; вимірює та зважує дитину; одягає повзуни, розпашонку, шапочку, шкарпетки, рукавички (можна використовувати чистий домашній одяг). Дитина передається матері і переводиться у післяпологове відділення у контакті "шкіра-до-шкіри" або у кувезі.
Медична допомога недоношеним новонародженим з гестаційним віком менше 32 тижнів у пологовій кімнаті і операційній надається згідно протоколу первинної реанімації новонароджених.
Первинний лікарський огляд новонародженої дитини
Мета первинного лікарського огляду:
" Визначитися щодо наявності чи відсутності у дитини вроджених аномалій, ознак інфекції, інших патологічних станів, які потребують медичного втручання.
" Здійснити оцінку адаптації новонародженого.
" Здійснити комплексну оцінку стану новонародженого за результатами первинного лікарського огляду та з урахуванням даних анамнезу і зробити відповідні призначення щодо подальшого медичного догляду.
Організаційні умови здійснення первинного лікарського огляду новонародженого:
o якщо адаптація новонародженого в умовах контакту "шкіра-до-шкіри" перебігає без ускладнень, повний лікарський огляд лікарем-педіатром-неонатологом проводиться на теплому пеленальному столі під променевим теплом через дві години після народження дитини перед переведенням дитини в палату спільного перебування матері та дитини;
o у разі виявлення будь-яких патологічних ознак первинний лікарський огляд дитини проводиться лікарем педіатром-неонатологом негайно;
o перед оглядом дитини лікар здійснює миття рук та знезараження фонендоскопа. Фонендоскоп перед використанням треба зігріти;
o лікар, який здійснив первинний лікарський огляд, записує результати огляду в медичній документації, інформує батьків про стан здоров'я дитини на момент огляду.
Схема первинного лікарського огляду новонародженого:
Лікарський огляд новонародженого здійснюється по системно (табл.2).
Таблиця 2
Показники адаптації, які необхідно визначити під час
первинного лікарського огляду
Ознака Фізіологічні показники
Частота серцевих скорочень 100-160 за хвилину
Частота дихання 30-60 за хвилину
Характер дихання Відсутній експіраторний стогін і втяжіння податливих ділянок грудної клітки
Колір шкіри і слизових оболонок Відсутній центральний ціаноз
Положення Флексорне

 
 

Цікаве

Загрузка...