WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Первинний огляд новонародженого. Оцінка стану адаптації дитини при народженні. Догляд за пуповинним залишком, клемування пуповини. Догляд за новонарод - Реферат

Первинний огляд новонародженого. Оцінка стану адаптації дитини при народженні. Догляд за пуповинним залишком, клемування пуповини. Догляд за новонарод - Реферат


Реферат на тему:
Первинний огляд новонародженого. Оцінка стану адаптації дитини при народженні. Догляд за пуповинним залишком, клемування пуповини. Догляд за новонародженим у пологовому залі
Відразу після народження дитини припиняється функція плаценти. Здорова новонароджена дитина адаптується до умов позаутробного життя. Фізіологічна постнатальна адаптація складається із становлення дихання, кровообігу, терморегуляції, бактеріальної колонізації новонародженої дитини. Ризик порушення постнатальної адаптації: гіпотермія, гіпоксія, гіперкапнія, гипоглікемія, перинатальна інфекція.
Після народження дитини лікар-неонатолог разом з акушер-гінекологом повинні оцінити критерії живонародження згідно Наказу №194
Відразу після народження акушерка викладає дитину на живіт матері, здійснює обсушування голови і тіла дитини попередньо підігрітою стерильною пелюшкою, вдягає шапочку і шкарпетки, накриває сухою чистою пелюшкою та спільною з матір'ю ковдрою. Одночасно лікар-педіатр-неонатолог, а за його відсутності лікар-акушер-гінеколог, здійснює первинну оцінку стану новонародженого, основними завданнями якої є:
" визначити наявність або відсутність вроджених вад розвитку або інших патологічних станів, які б вимагали невідкладного обстеження та втручання,
" визначити чи відбулася рання фізіологічна адаптація новонародженого.
Таблиця 1
Алгоритм оцінки стану новонародженого
та медичного догляду за ним у пологовій залі:
Оцінка стану новонародженого
дихання нормальне нерегулярне або відсутнє нормальне нормальне
маса тіла/термін вагітності >2500;
>37 тижнів >< 37 тижнів
серцебиття якщо дитина дихає або кричить, має задовільний м'язовий тонус
ЧСС не вимірюється 100 ударів за хв. >100 ударів за хв.
вроджена вада розвитку, пологова травма відсутня вісутня відсутня наявна
Діагноз Здоровий новона-роджений Асфіксія Мала маса при народженні Вроджена вада розвитку/
пологова травма
Медичний догляд Медичний догляд за здоровою новонародженою дитиною Медичний догляд за новонародженою дитиною з асфіксією Медичний догляд за новонародженою дитиною з малою масою при народженні Медичний догляд за новонародженою дитиною з вродженою вадою розвитку/пологовою травмою
При виявленні порушень ранньої фізіологічної адаптації та патологічних станів медичний догляд здійснюється за відповідними протоколами. Зазначені у таблиці 1 стани можуть бути у різних сполученнях, що потребує поєднання процедур щодо медичного догляду за новонародженою дитиною.
Медичний догляд за здоровою новонародженою дитиною у пологовій залі здійснюється згідно положенням Наказу МОЗ України №152 від 04.04.2005 "Про затвердження Протоколу медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною".
Згідно даного наказу після закінчення пульсації, але не пізніше 1 хвилини після народження дитини акушерка, замінивши стерильні рукавички, перетискає та перетинає пуповину стерильними ножицями.
На кінці 1 та 5 хвилини життя лікар педіатр-неонатолог здійснює оцінку стану дитини за шкалою Апгар (під час контакту "шкіра-до-шкіри").
За умови задовільного стану дитини акушерка перекладає дитину на груди матері. За появи пошукового і смоктального рефлексу (дитина піднімає голову, відкриває широко рот, шукає груди матері) акушерка допомагає здійснити перше прикладання дитини до грудей матері.
Через 30 хвилин після народження дитини акушерка електронним термометром вимірює температуру тіла новонародженого в аксилярній ділянці та записує результати термометрії у карті розвитку новонародженого.
Після проведення контакту матері та дитини "очі в очі" (не пізніше першої години життя) акушерка після обробки рук проводить новонародженому профілактику офтальмії із застосуванням 0,5% еритроміцинової або 1% тетрациклінової мазі відповідно до інструкції застосування одноразово.
Контакт "шкіра-до-шкіри" триває не менше 2 годин в разі стабільного клінічного стану матері та дитини.
Через 2 години після народження (після завершення контакту "шкіра-до-шкіри") акушерка перекладає дитину на зігрітий сповивальний столик та здійснює обробку й клемування пуповини на 0,3-0,5 см від пупкового кільця, не використовуючи антисептики та антибіотики. Під час перетинання та клемування пуповини необхідно чітко дотримуватися основних принципів:
1) ретельне миття рук;
2) використання тільки стерильних інструментів та рукавичок;
3) викристання чистого одягу дитини;
4) не накривати пуповинний залишок, пупкову ранку підгузниками;
5) ретельно стежити за ознаками інфекції: гіперемія, набряк, гнійне або сукровичне виділення, поганий запах.
Лікар-педіатр-неонатолог, а за його відсутності лікар-акушер-гінеколог, перед переведенням дитини і матері в палату спільного перебування здійснює первинний лікарський огляд новонародженого і записує дані огляду в карту розвитку новонародженого.
Після цього акушерка (медична сестра) проводить вимірювання зросту, обводу голови грудної клітини, зважування, одягає дитині чисті повзуни, сорочечку, шапочку, шкарпетки, рукавички. Дитина разом з матір'ю накривається ковдрою і переводиться в палату спільного перебування з дотриманням умов теплового ланцюжка.
При здійсненні медичного догляду за дитиною, яка народилась шляхом операції кесаревого розтину, дитина після вилучення передається лікарем-акушер-гінекологом акушерці (медичній сестрі) у стерильну попередньо підігріту суху пелюшку. Лікар-педіатр-неонатолог здійснює первинну оцінку стану новонародженого. Акушерка кладе дитину на сповивальний столик з підігрівом під лампу променевого тепла. Проводить обсушування новонародженого сухою стерильною попередньо підігрітою пелюшкою, після чого пелюшка викидається, одягає дитині чисті шапочку і шкарпетки, здійснює клемування пуповини, вільно пеленає і вкриває ковдрою. Дитина переводиться у палату спільного перебування, де знаходиться під спостереженням медичної

 
 

Цікаве

Загрузка...