WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Захворювання органів дихання у новонароджених. Респіраторний дистрес синдром новонароджених (хвороба гіалінових мембран). Респіраторний дистрес синдро - Реферат

Захворювання органів дихання у новонароджених. Респіраторний дистрес синдром новонароджених (хвороба гіалінових мембран). Респіраторний дистрес синдро - Реферат

шлункового або трахеального аспіратів з метою оцінки зрілості легенів, може бути застосоване для визначення необхідності профілактичного призначення сурфактанту.
До простих експрес-методів відноситься етаноловий "пінний" тест Клементса. Шляхом амніоцентезу одержують 3-5 мл амніотичної рідини (застосовують також шлунковий або трахеальний аспірат), поміщають її в пробірку й додають 1 мл 95% етиловогоспирту. Пробірку струшують двічі протягом 15 секунд із перервою в 5 хвилин, залишаючи її у вертикальному положенні. Позитивним (що свідчить про достатню зрілість легенів) уважається тест при наявності пухирців, що покривають поверхню рідини, сумнівними - при наявності пухирців по окружності пробірки, негативним - при відсутності пухирців.
ПРОФІЛАКТИКА ЗАГРОЗИ ПЕРЕДЧАСНИХ ПОЛОГІВ ТА РОЗВИТКУ РДС:
Основним методом профілактики РДС є профілактика загрози пе-редчасних пологів.
Накладання швів на шийку матки. Для жінок, що мали 3 і більше викиднів в другому триместрі вагітності й/або передчасні полоні без видимої причини, може бути корисним накладання швів на шийку матки в ранніх термінах вагітності.
Застосування антибіотиків. При наявності в матері асимптомної бактеріурії антибіотикотерапія на 40% знижує ризик передчасних пологів. Таким чином, є доцільним рутинний скринінг на бактеріурію в жінок з високим ризиком передчасних пологів.
Бактеріальний вагіноз підвищує ризик передчасних пологів, однак його лікування достовірно не зменшує ризик РДС. Антибактеріальну терапію метронідазолом або еритроміцином доцільно призначати в пологах жінкам з передчасними пологами в анамнечі, інфікованих Gardntrella vaginalis.
Антибіотики при передчасному розриві навколоплідних оболонок. Певні дослідження визначили зростання ризику некротичного ентероколіту у недоношенних новонароджених в разі призначення вагітній амоксіциліну/клавуналової кислоти. Британська асоціація перинатальної медицини рекомендує застосування еритроміцину (по 500 мг 4 рази на день) при передчасному надриві плодових оболонок. При наявності у матері Мікоплазми гомініс використовується кліндаміцин (по 150 мг 4 рази на день, курс лікування становить 7 днів). Роль антибіотиків у жінок з передчасними пологами, але з інтактними оболонками, залишається неясною.
Антибіотикопрофілактика в пологах матерів-носіїв стрептокока групи В. Введення пеніциліну в пологах перериває висхідне попш рення стрептокока групи В до дитини й запобігає неонатальнпі смерті від ранньої септицемії, викликаної цим організмом. Існують дні альтернативні стратегії. У першій стратегії антибиотикопрофілактика проводиться жінкам, у яких виявлено носійство стрептокока групи В при пренатальному скринінгу на 35-37 тижні гестації й жінкам і передчасними пологами. Оскільки в нашій країні скринінг на носійство стрептокока групи В не проводиться, бажано керуватись іншою стратегією, зідно з якою інтранатальна антибиотикопрофілактика проводиться жінкам, які мають один або більше факторів ризику під час пологів: безводний проміжок більше і 8 годин; лихоманка більше 38"С у матері двічі з інтервалом більше 2 години; недоношеність; інфікування стрептококом групи В у попередньої дитини.
Токолітики. Сучасні дослідження показують, що застосування цих препаратів затримує настання пологів більш як на 24 години, але не знижує частоту розвитку РДС і смертність новонароджених. Істотним, недоліком пролонгування вагітності протягом тривалого часу є ризик внутрішньоутробного інфікування плоду. Таким чином, головною метою і сучасною практикою токолітичної терапії є не "дозрівання плоду", а затримка пологів протягом короткого часу, до 24 годин, для профілактичного призначення стероїдів і забезпечення їх дії.
ПРЕНАТАЛЬНЕ ЗНИЖЕННЯ ЧАСТОТИ 1 ВАЖКОСТІ РДС:
Кортикостероїди.Антенатальне застосування кортикостероїдів може суттєво знизити частоту розвитку РДС і шанси померти від РДС. Крім того, знижується й частота розвитку внутрішньошлуночкових крововиливів (ВІІІК), некротичного ектероколіту, відкриття артеріальної протоки (ВАП), бронхолегеневої дисплазії (БЛД), а також відмічається ліпша клінічна відповідь на постнатальне лікування супфантантом. Допологове призначення стероїдів зменшує ризик розвитку лейкомаляції і вентрикуломегалії у новонароджених. Тому всім вагітним із загрозою передчасних пологів в терміні 24-34 тижнів гестації (в разі потреби до 36 тижнів, наприклад, при цукровому діабеті у матері, особливо якщо пренетальний тест виявляє незрілість легень) показане антенатальне введення стероїдів. Доведено ефективність і безпечність курсової дози 24 мг стероїдів.
Препаратом, який зараз переважно використовується і рекомендується, с бетаметазон. Профілактичний курс бстаметазону становить 24 мг (2 введення по 12 мг з інтервалом 24 години внутрішньом'язово). Можна застосовувати дексаметазон в дозі 24 мг (4 введення по 6 мг з інтервалом 12 годин внутгрішньом'язово). Відсутні будь-які докази ефективності іншого режиму. Стероїдну терапію варто починати, навіть коли пологи очікуються протягом найближчих декількох годин. Так, бетаметазон, уведений один раз (12 мг), з наступною пролонгацією пологів на 24 години, дає потрібний ефект. У випадку дексаметазону потрібні мінімум 2 введення по 6 мг через 12 год з пролонгацією пологів на 24 год. Повторний курс стероїдів не показаний, оскільки він може бути небезпечним для матері і для плоду з огляду на інші аспекти дії стероїдів.
Протипоказаннями до антенатальної стероїдної профілактики РДС є тиреотоксикоз, кардіоміопатія, активна інфекція або хоріоамніоніт, виразкова хвороба шлунка й 12-палої кишки. Такі стани, як діабет, прееклампсія, надрив плодових оболонок не повинні розглядатися як протипоказання до цього способу лікування, однак слід враховувати можливість виникнення побічних дій препаратів. Пренатальне призначення стероїдів вищезазначеним способом не підвищує ризик пренатальної загибелі плода.
Мукосольван (амброксол) використовується для прискорення допологового розвитку легень, але його клінічна ефективність не була доведена. Препарат доцільно призначати у випадках, коли кортикостероїди протипоказані. Мукосольван застосовують у вигляді інфузійного розчину (1 флакон 1000 мг в 500 мл 5% глюкози), вводягь внутрішньовенно краплинно з розрахунку 1000 мг на добу впродонж 5 днів. Інфузію проводять протягом 4 годин зі швидкістю 126 мл/ год, або 42 краплини з 1 хв. Допускається повільне введення концентрованого розчину зі швидкістю 12,6 мл/год упродовж 4 год. До недоліків призначення мукосольвану відносять необхідність тривалого уведення (ефективне призначення вимагає 5-ти днів), а також

 
 

Цікаве

Загрузка...