WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Перинатальна патофізіологія передчасно народжених немовлят. Фізіологія постнатальної адаптації недоношених немовлят. Особливості вигодовування. Догляд - Реферат

Перинатальна патофізіологія передчасно народжених немовлят. Фізіологія постнатальної адаптації недоношених немовлят. Особливості вигодовування. Догляд - Реферат

опущенням яєчок у калитку;
" у глибоко недоношених дітей нігті не закривають повністю нігтьову фалангу;
" при пальпації голови можна виявити відкрите мале тім'ячко, відкритті шви черепа;
" ядра окостеніння в епіфізах довгих кісток зазвичай відсутні;
" поділ тіла в положенні лежачі на боці на 2 половини (нижня - рожевого кольору, верхня - білого) - симптом Арлекіна;
" молочні залози розвинуті слабо, як правило не виділяють молозиво-подібного секрету;
" схильні до набряків підшкірної клітковини, при порушеннях догляду розвивається склередема.
Визначення відповідності антропометричних даних та морфо-функціональної зрілості недоношеної дитини до гестаційного віку:
Відповідність даних антропометричних досліджень (маси тіла, довжинитіла, обвіду голови та грудної клітки при народженні) до гестаційного віку оцінюють за перцентильними таблицями та таблицями сігмальних відхилень.
Ступінь вираженості морфологічних та функціональних ознак оцінюють з використанням таблиці Баллард в модифікації Дубовіц (10 неврологічних ознак та 11 основних соматичних ознак), таблиць ВООЗ.
Функціональні ознаки недоношеності:
ЦЕНТРАЛЬНА НЕРВОВА СИСТЕМА:
Прискорення темпів морфологічного дозрівання ЦНС після народження; порушення послідовності дозрівання кори.
Генералізовані реакції на подразнення будь-якого рецептора, що обумовлено широкою іррадіацією процесу збудження та слабкістю активного гальмування.
Відсутність або значне пригнічення смоктального та ковтального рефлексу у глибоко недоношених дітей в перші тижні життя, відсутність інших рефлексів вродженого автоматизму.
Переважання підкоркової діяльності, що проявляється схильністю до хаотичних рухів та загальним здригуванням.
Визначення характеру та топографії церебральних уражень віковими особливостями кровозабезпечення мозку (перивентрикулярної зони, гермінального матриксу, хореоідального сплетіння).
Анатомічна незрілість гематоенцефалічного бар'єру, через який вільно проникають токсичні речовини.
Морфологічно: зглаженість борозен, слабка диференціація сірої та білої речовини, відносно бідна васкуляризація підкоркових зон, неповна мієлінізація нервових волокон.
У спиномозковій рідині: більш виражена ксантохромія, низький цитоз, переважно лімфоцитарного характеру, низька концентрація білку та цукру, невисока активністю ферментів.
СЕРЦЕВО-СУДИННА СИСТЕМА:
Значна лабільність пульсу (120-160 в хв.), схильність до брадикардії при перинатальній патології та охолодженні, до тахікардії - при інфекціях, інтоксикаціях, вроджених вадах серця та перегріванні.
Пізнє закриття артеріальної протоки - "синдром персистуючого фетального кровообігу".
Низький артеріальний тиск у порівнянні з доношеними, який залежить від гестаційного віку.
ЕКГ: - переважання правих відділів серця, високий зубець Р, що вказує на підвищене навантаження на праве передсерддя;
- шлуночковий комплекс в перші місяці життя може мати відносно низький вольтаж в стандартних відведеннях, зазубреність серединної частини, внаслідок слабких порушень провідності в правому шлуночку;
- зубець Т має низький вольтаж, невиражений інтервал S-T.
СИСТЕМА ОРГАНІВ ДИХАННЯ:
Незрілість альвеол.
Незрілість легеневих судин.
Дефіцит сурфактанта.
Слабкість дихальної мускулатури.
Дихання поверхневе з частими приступами апное (частота дихання 40-80 в хв., апное на протязі 3-10 сек.) Апное 11-15 сек. - тривожне, понад 15 сек. - патологічне і потребує терапії. Частіше апное спостерігається у недоношених дітей з масою тіла менше 1500г та гестаційним віком до 32 тижнів.
СИСТЕМА ТРАВЛЕННЯ:
Суха, ніжна та легко ранима слизова оболонка порожнини рота.
Малий об'єм шлунку (3-5 мл), який займає відносно більш вертикальне положення, дно його розвинуто недостатньо, м'язевий шар кардіальної частини менш розвинутий у порівнянні з м'язами воротаря, що поряд з підвищеною нервово-рефлекторною збудливістю шлунка сприяє частим зригуванням.
Тонка, ніжна, легко ранима, добре васкуляризована слизова оболонка шлунка. Канал воротаря являє собою округле, іноді щілиноподібне утворення, яке не повністю змикається, що сприяє виникненню регургітації.
Знижена секреція шлункового соку в ранньому постнатальному періоді. Значно знижена кислотність шлункового соку, активність панкреатичної ліпази, продукція жовчних кислот.
Підвищена проникливість кишкової стінки. Гіпотонія кишківника та передньої черевної стінки, що спричинює метеоризм.
Проміжне положення травлення між аутолітичним та власним травленням. Недостатню функцію основних травних залоз компенсує гідроліз за допомогою ферментних систем, які розташовані на основній мембрані ентероциту.
Поєднані порушення анаеробної та аеробної мікрофлори кишківника.
Некоординовані з актом дихання смоктальний та ковтальний рефлекси.
ЕНДОКРИННА СИСТЕМА:
Наднирники здатні синтезувати всі основні фракції кетостероїдів, але відмічається їх функціональна незрілість, особливо за умов стресових ситуацій.
Гіпофізарно-адреналова система легко виснажується внаслідок незавершеної диференціації вторинної кори наднирників, вікової інволюції первинної кори.
Гіпофункція щитоподібної залози формується на фоні різних постнатальних патологічних процесів (інфекція).
Індивідуальні коливання розмірів і функції вилочкової залози залежать від супутніх факторів (травма, гіпоксія, інфекція).
Статеві залози менш активні в перші доби життя. Значно рідше виникають явища статевого кризу.
ІМУННА СИСТЕМА:
У спектрі Т- і В-лімфоцитів домінують незрілі ("наївні") клітини.
Знижена здатність В-лімфоцитів до переключення синтезу класів імуноглобулінів (з низькоафінних антитіл IgM на високоафінні IgG та IgM). У дітей, які народилися в терміні до 32 тижнів гестації, кількість отриманих від матері антитіл IgG незначна, а IgA і IgM через плаценту не проникають.
Знижена фагоцитарна активність лімфоцитарно-нейтрофільної системи захисту, недостатньо активне вироблення білків гострої фази, компонентів системи комплементу.
Деструктивний тип імунної відповіді на антигенну стимуляцію та

 
 

Цікаве

Загрузка...