WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Порушення кардіо-респіраторної адаптації у недоношених дітей з вагою менше 1500г - Реферат

Порушення кардіо-респіраторної адаптації у недоношених дітей з вагою менше 1500г - Реферат


Реферат на тему:
Порушення кардіо-респіраторної адаптації у недоношених дітей з вагою менше 1500г.
ВІДКРИТА АРТЕРІАЛЬНА ПРОТОКА У НОВОНАРОДЖЕНИХ З ДММТ.
Шифр МКХ-10: Р29.3 - Стійкий фетальний кровообіг у новонародженого (затримка закриття артеріальної протоки).
Артеріальна протока (ductus arteriosus), синонім Боталова протока - кровоносна судина, яка під час внутрішньоутробного періоду з'єднує легеневий стовбур з аортою нижче її перешийка.
Чинники ризику ВАП:
материнські:
" гіпотиріоїдизм;
" захворювання нирок під час вагітності або альбумінурія;
" анемія;
" кровотеча у першому триместрі вагітності;
" важка блювота;
" загроза переривання вагітності, передчасних пологів у другому, третьому триместрах вагітності;
" багатоводдя;
" пологи за допомогою кесарського розтину;
дитячі:
" гестаційний вік 160 уд/хв; пульсовий тиск ?25 мм. рт. ст.
4. Чітко виражений серцевий поштовх, зліва від грудини у другому міжребер'ї вислуховується систолічний, при широкій АП систолодіастолічний шум. Границі серця можуть бути не зміщені;
5. Діастолічний тиск наполовину менший від систолічного; можлива артеріальна гіпотензія;
6. При клінічно значимій ВАП може виникнути легенева кровотеча.
7. Можлива гепатомегалія;
8. Аускультативно над легенями велика кількість розсіяних крепітуючих і дрібноміхурцевих хрипів;
9. Рентгенологічно збагачений ("сітчастий") легеневий малюнок, можливі подібні на хлоп'я інфільтрати. Серце збільшене у розмірах (кардіоторакальний індекс >0,60);
10. Визначається підвищений вміст рСО2 в крові;
11. Неможливість зняти дитину з ШВЛ;
12. Відсутня толерантність до їжі, здуття живота;
13. Зменшений діурез.
Діагноз ВАП ставиться за умови наявності одного з перелічених вище критеріїв + 2-вимірна ЕХО-КГ, при якій діаметр АП >1,5 мм і left atrial-toaortic Root? ratio was >1.4.
ў 2-вимірна ЕХО-КГ проводиться за допомогою кольорової доплер ЕХО-КГ (Sonos 2000 imaging system; Hewlett-Packard, Andover, MA; використовується датчик 7.5 MHz), вимірюється мінімальний (місце максимального звуження) діаметр АП. Дане обстеження документується на відео. Повторна 2-вимірна ЕХО-КГ проводиться в межах 24-72 год життя після спроби фармакологічного закриття АП. Додаткове обстеження проводиться після покращання загального стану, позитивної клінічної динаміки.
Лікування ВАП у новонароджених з ДММТ проводиться консервативним або оперативним способом
ў Консервативний спосіб лікування включає:
1. Інфузійну терапію, яку рекомендовано розпочинати з 60-80 мл/кг/добу, підвищуючи на 10-20 мл/кг/добу до максимального добового об'єму рідини 160 мл/кг, на кінець першого тижня життя.
2. Якщо артеріальна протока функціонує після 7-ї доби життя, рекомендовано обмеження добового об'єму рідини до 100 мл/кг.
3. Респіраторна підтримка, що забезпечує постійний позитивний тиск у дихальних шляхах для протидії ліво-правому шунтуванню.
4. Призначення діуретиків у випадках артеріальної гіпертензії.
5. Призначення індометацину. Рекомендується призначення трьох доз індометацину при, якомога швидшому, підтвердженому діагнозі ВАП. Індометацин призначається довенно 0,2 мг/кг/дозу кожні 12 год. Курс 3 до дози.
6. Якщо виникає потреба у призначенні другої або третьої доз індометацину потрібно зважати на його побічні ефекти: тромбоцитопенія, нейтропенія, перехідне підвищення рівнів сечовини, креатиніну, що можуть зберігатись кілька тижнів.
7. Щоб зменшити ймовірність розвитку олігурії, паралельно з індометацином призначається лазикс з розрахунку 1 мг/кг/дозу.
8. Відносна олігурія, на фоні лікування індометацином, може зберігатись до 5 днів.
9. Індометацин при ВАП можна призначати у перші 2 тиж життя, найкраще терапію індометацином розпочинати у перші дні життя дитини.
Протипоказання до введення індометацину :
а) кількість тромбоцитів < 60,000/мм3;
б) внутрішньошлуночкові крововиливи виявлені протягом останніх 12 год життя;
в) виражений геморагічний синдром (гематурія, кров в спино-мозковій рідині, ендотрахеальній трубці, назогастральному зонді, у калі);
г) некротичний ентероколіт;
д) олігурія 140мкмоль/л;
ж) значна гіпербілірубінемія (відповідно до показників зазначених у протоколі "Жовтяниця новонароджених" (Наказ № 589 МОЗ України), що є показанням до проведення операції ЗПК).
Показання для проведення хірургічної корекції ВАП:
" Новонароджені з клінічно значимою ВАП
" протипоказання до введення індометацину
" неефективність фармакологічного закриттяA.
Особливості годовування новонароджених з ДММТ з ВАП:
ў Годування дитини розпочинають, при можливості, рано з 1 мл грудного молока що 6 год.
ў Якщо є кардіоваскулярна стабільність, об'єм грудного молока збільшується до 10 мл/кг/добу.
ў Повільно (не щоденно) збільшують об'єм грудного молока новонародженим з ризиком розвитку ВНЕКу (малі до гестаційного віку, оцінка за шкалою Апгар <5б на 5-й хв. життя, артеріальна гіпотензія, що потребує призначення інотропів або патологічні результати пренатальної доплерометрії).
ў На час використання індометацину дитину не годувати.A.
АРТЕРІАЛЬНА ГІПОТЕНЗІЯ У НОВОНАРОДЖЕНИХ З ДММТ.
Шифр МКХ-10: Р29.8 - Інші серцево-судинні порушення уточнені серцево-судинні порушення, що виникли у перинатальному періоді.
Системна артеріальна гіпотензія - часте ускладнення, що розвивається у важкохворих новонароджених і асоціюється з виникненням внутрішньочерепних крововиливів, високою частотою порушень нервово-психічного розвитку, летальністю.
Артеріальна гіпотензія - стійке зниження середнього артеріального тиску (САТ) нижче показника, що відповідає гестаційному віку дитини, протягом 30 хв, незважаючи на наявність нормальних показників температури тіла та частоти серцевих скороченьВ.
Епідеміологія
" Артеріальна гіпотензія виявляється у 25-30% новонароджених, які знаходяться у відділеннях реанімації.
" Артеріальна гіпотензія, що виникає на першу добу життя частіше спричинена гіповолемією і зниженою скоротливою здатністю міокарду.
" В перші 3-15 год життя САТ корелює життя з гестаційним віком кореляційна залежність, зменшується після 20 год В.
" На 2-3 тиж життя, причиною артеріальної гіпотензії можуть бути наднирникова і судинна недостатність, пов'язана з інфекційно-токсичними порушеннями А.
" Причини гіповолемії у пологовій залі такі: відшарування плаценти, компресія пуповини, фетоплацентарна/плодова кровотеча, розриви або порізи пуповини через передню стінку плаценти. Гіповолемія може супроводжувати асфіксію і навпаки.
" Доцільно підозрювати наявність гіповолемії в будь-якої дитини, яка не відреагувала на реанімаційні заходи.
Показники артеріального тиску у новонароджених можна виміряти:
1. Осцилометричним методом за допомогою апаратів (Symphony N-3100, Nellcor Puritan Bennett Inc.,Pleasanton, CA, USA. Точність вимірювання ±3 мм.рт.ст.) безпосередньо в артерії пуповини за допомогою трансдюсера або
2. Неінвазивним доплерометричним методом за допомогою УЗ апарату або
3. За допомогою стандартного ртутного сфігмоманометра (манжетка розміром 1/3 довжини плеча новонародженого накладається на верхню частину правого плеча.
- При вимірювання артеріального тиску новонароджений має знаходитись у лежачому положенні.
- Не рекомендується вимірювати артеріальний тиск під час годування, рухів дитини або, коли вона кричить; під час періоду активності АТ вищий на 6-10 мм. рт.ст.
- Під час сну показники артеріального тиску у новонароджених з ДММТ нижчі, порівняно з показниками дітей, які не сплять.
ў Якщо вимірювання артеріального тиску проводиться без використання центрального катетера, то інтервал між вимірюванням артеріального тиску повинен становити 3 год.
ў У перші 36 год життя показники артеріального

 
 

Цікаве

Загрузка...