WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Кофеїн - Реферат

Кофеїн - Реферат

какао - 5 мг, а в порції кока-коли - 40 мг.
Споживання кофеїну (мг/тиж) і його концентрація в крові (мг/л) у 640 жінок у різний термін вагітності
Термін вагітності Середня концентрація кофеїну в крові Середнє споживання кофеїну
При першому звертанні (у середньому
14 тиж
2,35
2323
28 тиж 3,20 2605
36 тиж 4,12 2427
Результати й обговорення. Як виявилося, споживання кофеїну протягом вагітності не змінювалося, у той час як його концентрація в крові росла, підвищуючи до 36 тиж. на 75% (див. таблицю). Курящі жінки вживали на 50% кофеїну більше, ніж некурящі, однак концентрація кофеїну в крові в них була значно нижче.
Було встановлено, що в цілому показники маси дитини були нижче на тлі більш високого споживання кофеїну, однак ця обернено пропорційна залежність спостерігалася лише в курящих. З іншого боку, не були виявлені взаємозв'язок між масою дитини при народженні і концентрацією кофеїну в крові жінок протягом вагітності. Автори публікації відзначають, що це суперечить даним, раніше опублікованим ними самими, а також іншими дослідниками. Ключем до розуміння цих протиріч, безсумнівно, є визнання того, що на концентрацію кофеїну в крові впливає не тільки його споживання, але й інші фактори. Так, у більш ранніх роботах, присвячених внутрішньоутробному розвитку плоду, недостатньо повно враховувалася роль паління. Можливо, що, незважаючи на більш активний метаболізм кофеїну в курящих, шкідливий вплив на ріст плоду може робити не концентрація самого кофеїну, а високий зміст у крові матері якого-небудь з його метаболітів. Крім того, істотний вплив на результати дослідження могло зробити і те, що, як відомо, кофеїн дуже повільно всмоктується в організм плоду, а його концентрація в крові вагітної жінки і її майбутньої дитини різні.
Висновки. У роботі не було отримано даних про те, що внутрішньоутробний ріст плоду залежить від концентрації кофеїну в крові матері, однак, як вважають автори, з огляду на широкий ужиток напоїв, що містять кофеїн необхідно пам'ятати наступне:
o метаболізм кофеїну сильно сповільнюється протягом вагітності, що веде до значного підвищення його концентрації в крові навіть у тому випадку, якщо не відбувається збільшення споживання напоїв; що містять кофеїн незважаючи на те що курящі жінки вживають кофеїну на 50% більше, ніж некурящі, його концентрація в крові нижче за рахунок прискореного метаболізму. Таким чином, якщо вагітна жінка кине курити, це може привести до вираженого підвищення концентрації кофеїну в крові в тому випадку, якщо напої, що містять кофеїн будуть вживатися в колишній кількості.
У зв'язку з цим автори публікації радять усім вагітним жінкам, що кидають курити, одночасно зменшити споживання кофеїну.
10. Залежність між вживанням кави і суїцидами серед жінок
Найбільше широко розповсюджене психоактивна речовина кофеїн, найчастіше (75%) уживане з кави, діє як стимулятор центральної нервової системи. Доза, що міститься в двох чашках кава, поліпшує психомоторику, настрій, самопочуття і підсилює безсоння без відчуття утоми.
Спираючи на ці дані, автори спробували вивчити кореляцію між уживанням кави, а також кофеїну і ризиком суїциду. У зв'язку з цим у США було проведене 10-літнє (1980 - 1990 р.) вивчення когорти з 86 625 медсестер, чий вік у 1980 р. складав 34 - 59 років, у яких не було ішемічної хвороби серця, чи раку. Інформацію про вживання ними кави і кофеїну одержували за допомогою спеціальної анкети, що містить 61 питання щодо вживання харчових продуктів і напоїв, середньої частоти вживання кожного виду чи їжі напою протягом попереднього року. У рамках цього дослідження була визначена наступна градація частоти вживання кави: майже ніколи; від 1 - 3 чашок на місяць до 2 - 4 чашок у тиждень; від 5 - 6 чашок у тиждень до 1 чашки в день; 2 - 3 чашки в день; 4 - 6 чашок у день і більш 6 чашок у день. Згідно даним Міністерства сільського господарства США про склад харчових продуктів, у чашці кави міститься 137 мг кофеїну, у чашці - 47 мг, у пляшці напою на основі коли - 46 мг і в шоколадній цукерці - 7 мг. Загальне споживання кофеїну було розраховано шляхом підсумовування вмісту його в заданій порції кожного харчового продукту, помноженого на масу, пропорційну частоті його вживання.
Випадки самогубства виявляли за допомогою перегляду свідчень про смерть.
На 832 704 людино-років спостереження довелося 56 випадків самогубства. Результати дослідження показали, що в людей, що п'ють каву, ризик самогубства нижче, ніж у тих, хто його не п'є. Зі збільшенням дози кави ризик ще більш зменшується. У порівнянні з тими, хто не вживав кави, відносний ризик самогубства серед жінок, що випивали по 2 - 3 чашки кави в день, склав 0,34, а серед жінок, що випивали 4 чашки в день і більш, - 0,42. Ця тенденція залишилася незмінної після внесення виправлень на багато факторів, що потенційно створюють перешкоди, включаючи паління, вживання алкоголю, використання лік, родинний стан і стреси.
Була виявлена різко виражена обернено пропорційна залежність між уживанням кофеїну з усіх його джерел і ризиком самогубства. Виявилося, що для жінок, що вживають каву, характерні більш високі пороги стресу, серед них менше випадків гіпертензії, діабету і гіперхолестеринемії, вони в меншому ступені схильні приймати такі препарати, як циметидін, діазепам, фенотіазін і метилдопа.
Обернено пропорційна залежність між щоденним уживанням кави і ризиком суїциду була виявлена в ході 8-літнього спостереження за 128 934 особами в рамках Кайзерівської постійної програми по охороні здоров'я.
Однак питання про те, чи робить регулярне вживання кави чи кофеїну клінічно значимий вплив на збереження стану чи ефекту на запобігання депресивного стану, заслуговує подальшого вивчення в клінічних і популяційних дослідженнях.
Література:
1. "Фармакологія" Харкевич Д.А. 3-і видання, перероблене і доповнене - М.: Медицина, 1987.- 560с., іл.
2. "Основи біохімії" Хоторна ("Principles of biochemistry", Horton and al, 1993):
3. Kawachi I, et al. A Prospective Study of Coffee Drinking and Suicide in Women. Arch Intern Med 1996;156:521-6.
4. Cook DG, Peacock JL, Feyerabend C, et al. Relation of caffeine intake and blood caffeine concentrations during pregnancy to fetal growth: prospective population based study. BMJ 1996;313:1358-62.
5. Variability in caffeine consumption from coffee and tea: Possible significance for epidemiological studies" by B. Stavric, R. Klassen, B.
6. Watkinson, K. Karpinski, R. Stapley, and P. Fried in "Foundations of ChemicalToxicology", Volume 26, number 2, pp. 111-118, 1988
7. "Looking for the Perfect Brew" by S. Eisenberg, "Science News", Volume 133, April 16, 1988, pp. 252-253.
8. "Bowes and Church's Food values of portions commonly used" by Anna De Planter Bowes. Lippincott, Phila. 1989. Pages 261-2: Caffeine.
9. From Desk Reference to the Diagnostic Criteria from DSM-3-R (American Psychiatric Association, 1987: 305.90
10. OAKLAND, California (UPI) -- Coffee may be good for life.

 
 

Цікаве

Загрузка...