WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Кофеїн - Реферат

Кофеїн - Реферат

35mg/kg може викликати інтоксикацію середньої ваги. Діти метаболізують кофеїн дуже повільно. Для них також небезпечний теофиллін, що може міститися в препаратах від бронхіальної астми.
Симптоми:
А. Гостре отруєння кофеїном дає ранні симптоми анорексії (відсутність апетиту), тремору (тремтіння, у т.ч. пальців рук) і занепокоєння. Потім спостерігається нудота, тахікардія, гіпертонія і сплутаність свідомості. Сильна інтоксикація може викликати делірій ("б. гарячка"), судороги, надшлункову і шлункову тахаритмії, гіпокаліемію і гіперглікемію.
Б. Хронічний прийом високих доз кофеїну може привести до нервозності, дратівливості, гнівливості, постійному тремору, м'язовим посмикуванням, порушення сну і гіперрефлексії (hyperreflexia).
При тестуванні крові:
Концентрації 1..10mg/l нормальні для питущих кава. Концентрація 80mg/l несумісна з життям.
ТЕРАПІЯ:
А. Невідкладні заходи.
1. Забезпечити доступ повітря і полегшити вентиляцію (див. App. A)
2. Блокувати судороги і порушення, якщо вони є. При відсутності медикаментів можна застосувати алкоголь у дозі близько 50ml у перерахуванні на чистий спирт.
3. Гипокаліемія звичайно проходить сама.
4. Hеперервне спостереження.
B. СПЕЦИФІЧНІ ЛІКИ Й АHТИДОТИ.
Бета-адреноблокатори ефективно застерігають кардіотоксичну дія кофеїну, викликану великою адріностимуляцією і нормалізують артеріальний тиск. Рекомендується в/в застосування пропанолола, .01..0.02mg/kg, чи есмодола, .05 mg/kg, під контролем ЧСС і ПЕКЛО. Переважніше эсмодол, тому що має короткий період напіврозпаду і його легко контролювати.
C. ДЕЗИHТОКСИКАЦИЯ.
1. Викликати блювоту, зробити промивання шлунка.
2. Застосувати активоване вугілля.
3. Якщо пункти 1 і 2 виконані досить швидко (приблизно в межах години з моменту отруєння), проносні призначати не потрібно.
App. A. Забезпечення вільного подиху.
Цю операцію потрібно робити, якщо пацієнт знаходиться в несвідомому стані чи в затуманеній свідомості.
1. Якщо немає підозр на поранення шиї, покласти пацієнта на спину, відкинути голову назад і витягнути передню частину шиї.
2. Застосувати "Hатискання на щелепу", щоб забрати язик не згинаючи шиї: помістити пальці обох рук на задні сторони щелепи і потягнути вперед, висуваючи підборіддя. Ця операція заподіє пацієнту біль, дозволяючи вам оцінити ступінь коми :)
3. Наклонити голову на сторону, дозволяючи витекти блювоті й іншій слині.
З обговорення в alt.drugs.caffeine:
Токсична доза сильно індивідуальна і насамперед залежить від придбаної толерантності (тобто висока для людей, що вживають багато кава чи кофеїну). Декілька людей повідомляли, що прийняли 10..13 Vіvаrіn'ов (2..2.5g) і виявилися в лікарні, де пішло промивання шлунка, крапельниці і т.п., у той час як інші говорять, що після такої дози їм просто не хочеться спати.
Принаймні двоє повідомляють про симптом, відсутній у підручниках: повна нездатність рухатися, говорити і навіть моргнути.
У цілому, люди описують відчуття при передозуванні як украй неприємні, навіть для тих, хто добре знайомий з кофеїновими головними болями.
6. Як кофеїн впливає на здоров'я і тривалість життя ?
"Широкомасштабне дослідження знайшло меншу кількість самогубств серед тих, хто п'є каву, у порівнянні з тими, хто утримується від неї. Обстеження майже 130 тисяч жителів Північної Каліфорнії і записів по 4,5 тисячам померлих не виявило ніякого іншого зв'язку між кавою, чаєм і смертністю."
Кардіолог Артур Клотський розповів про дивні результати: "Це не омана, тому що наше дослідження було дуже широким, що включає багато расову популяцію, і докладно розглядає багато численні фактори, що впливають на смертність, такі як споживання алкоголю і паління. Hе було знайдено ніякого зв'язку між споживанням кави і ризиком смерті. Була встановлена "слабка" кореляція між щоденним уживанням кави і ризиком серцевого приступу - але ніякого зв'язку з іншими серцево-судинними захворюваннями, наприклад, гіпертонією інфарктом."
Дослідження було проведено організацією профілактики захворювань "Kaiser Permanente".
7. Пристрасть до шоколаду.
Шоколад - це сильний наркотик. Давні месомериканці першими помітили стимулюючі властивості шоколаду і тому вважали його божим дарунком.
Великий натураліст Линаеус усвідомлював цей факт, коли давав шоколадному дереву його офіційну ботанічну назву, Теброма - какао. Теброма по грецькі означає "їжа богів".
Давні ацтеки, що використовували шоколад задовго до вторгнення іспанських колонізаторів, вважали його афродизіаком (речовиною підвищувальним сексуальну енергію) і стимулюючому духовний розвиток речовиною.
Через, те що ніхто і ніколи не досліджував, шоколад робить набагато більш сильний вплив на жінок, чим на чоловіків. Шоколад містить не тільки теобромін - наркотик дуже схожий на кофеїн, але також речовини які дають вплив на жіночу гормональну секрецію.
Дуже багато жінок відчувають потребу в шоколаді перед початком менструації.
Шоколадні страждання характерні також для жінок клімактеричного віку, що вживають гормональні препарати, що стимулюють секрецію жіночих полових гормонів. Прийнятий великими дозами шоколад різко підвищує настрій.
Повне виключення шоколаду з дієти може привести до характерних симптомів періоду відвикання від наркотичних препаратів. Якщо ви хочете позбутися від пристрасті до шоколаду, що є дуже гарною ідеєю, таблетки магнезіума 300 міліграм 2 рази в день, допоможуть вам справитися з цією задачею.
Шоколад містить велику кількість жиру і цукру, що збільшує його негативні властивості. Заміна шоколаду чистим порошком какао дозволить вам насолоджуватися його смаком і запахом без зловживання зайвими калоріями.
8. Що таке синдром скасування кофеїну ?
Виникає в людей, що звикли щодня вживати каву чи інший напій, що містить кофеїн. Якщо з якихось причин людина не одержує дози цієї наркотичної речовини, відбувається розширення кровоносних судин голови і виникає головний біль.
9. Чи впливає вживання кофеїну вагітними жінками на внутрішньоутробний розвиток плоду ?
Автори публікації вивчили залежність внутрішньоутробного росту плоду від концентрації кофеїну в крові вагітних жінок, а також від рівня споживання напоїв, що містять кофеїн і паління.
У ході популяційного дослідження були опитані жінки, що звернулися в 1982 - 1984 р. в одну з лондонських клінік у зв'язку з вагітністю. 93% з 1800 жінок, узятих у цей період під акушерське спостереження, погодилися брати участь у дослідженні і були опитані на предмет вживання напоїв, що містять кофеїн і паління. У 640 жінок три рази брали кров на різних термінах вагітності: при першомузвертанні (у середньому на терміну 14 тиж), а також у 28 і 36 тиж. Масу дитини при народженні оцінювали з урахуванням віку настання вагітності, росту жінки, кількості в неї пологів у минулому і статі дитини.
Вживання кофеїну визначали по кількості випитих напоїв, що містять кофеїн протягом тижня, що передує опитуванню, з розрахунку, що в одній чашці міститься 70 мг кофеїну, у чашці кави - 92 мг, у порції

 
 

Цікаве

Загрузка...