WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Фізіологія пологів. Знеболювання пологів - Реферат

Фізіологія пологів. Знеболювання пологів - Реферат

анальгетиків (похідних фенотіозинутощо);
опіоїдних алкалоїдів (при розкритті шийки матки не більше 5-6 см).
Другий період (період вигнання) від моменту повного розкриття шийки матки до народження дитини. Важливо відрізняти ранню фазу другого періоду - від повного розкриття до початку потуг, та активну - безпосередньо фазу потуг.
Слід звернути увагу на максимально .припустиму тривалість другого періоду у жінок, що народжують вперше та повторно, відповідно, 2 та 1 година без застосування епідуральної анестезії, та, відповідно 3 та 2 години з епідуральною анестезією. Більшість цього часу складає саме рання фаза, коли голівка поступово просувається по пологовому каналу до тазового дна спочатку без приєднання потуг, а потім з поступовою появою та посиленням потужного компоненту під час перейми. Організація потуг під час ранньої фази за наявністю нормального стану плода та матері зазвичай швидко призводить до втоми жінки, порушення процесу внутрішнього повороту голівки плода, травмування пологових шляхів та голівки плода, порушення серцевої діяльності плода та зайвим медичним втручанням.
Повноцінна потужна діяльність з'являється лише коли голівка знаходиться на тазовому дні (активна фаза).
Окремо слід звернути увагу на те, що тривале стояння голівки плода в певній площі малого тазу без динаміки просування може призвести до формування ректо- і уровагінальних нориць.
Вірогідну інформацію про знаходження голівки плоду відносно площини тазу отримують за допомогою вагінальних досліджень.
Важливими поняттями II періоду є:
o потуги (натуги) - ритмічне, свідомо кероване поєднання скорочення маткової мускулатури, черевного пресу, діафрагми та тазового дна;
o врізування голівки - поява голівки з Бульварного кільця лише під час потуги;
o прорізування голівки - голівка зберігає положення у Бульварному кільці після припинення потуги.
o Ведення другого періоду пологів вимагає:
o вимірювання артеріального тиску, пульсу у роділлі кожні 10 хвилин;
o контролю серцевої діяльності плода кожні 5 хвилин під час ранньої фази, та після кожної потуги під час активної фази;
o контролю за просуванням голівки плода по родовому каналу, який здійснюється за допомогою внутрішнього акушерського дослідження кожну годину.
o Через зростання ризику висхідного інфікування пологового каналу додаткові внутрішні акушерські дослідження у другому періоді пологів припустимі лише за показаннями:
Проведення амніотомії, якщо не відбувається своєчасного вилиття навколоплідних вод.
При багатоплідній вагітності після народження першого плода.
При прийняті рішення оперативного вагінального розродження (акушерські щипці, вакуумекстракція, екстракція плода за тазовий кінець).
Народження голівки плода потребує обережного надання ручної допомоги, метою якої є не тільки збереження цілісності промежини жінки, але й попередження внутрішньочерепної, спинальної та інших травм плода.
Важливо підкреслити, що тільки при необхідності під час періоду вигнання, може бути проведений допоміжний розтин промежини (перінео- та епізіотомія).
Показаннями до проведення розтину промежини є (ВООЗ):
Ускладнені вагінальні пологи (вакуум екстракція, акушерські щипці, сідничне передлежання).
Наявність рубцевих змін промежини після розгину у попередніх пологах особливо після поганого загоєння.
Дистрес плода.
Згідно з сучасним науковими доказами використання епізіотомії за показанням загроза розриву промежини не завжди є обґрунтованим. Відсутність чітких об'єктивних критеріїв "загрози розриву промежини" є підґрунтям для більш широкого використання епізютомії, яка є не чим іншим ніж ятрогенним розривом промежини другого ступеню У більшості випадків, коли за наявності так званої "загрози розриву промежини" розтин про-межини не проводиться, відбувається спонтанний розрив лише шкіри промежини та слизової оболонки піхви, без ураження м'язів тазового дна (розрив першого ступеню).
Слід також визнати, що у ряді випадків промежина дійсно є суттєвою перепоною для народження, і її розтин є необхідним заходом запобігання розривів тяжкого ступеню, але рішення щодо проведення епізіотомії має бути прийнято досвідченим фахівцем після ретельної оцінки акушерської ситуації.
Слід підкреслити, що згідно з сучасними науковими доказами:
o Використання епізіотомії має бути обмежено показаннями (Рівень рекомендації А);
o Прерінеотомія супроводжується більшою частотою глибоких розривів піхви з ураженням прямої кішки та анального сфінктеру у порівнянні з епізіотомією. (Рівень рекомендації А);
o Рутинне проведення епізіотомії не призводить до зменшення частоти глибоких розривів піхви з ураженням прямої кішки та анального сфінктеру. (Рівень рекомендації В);
o У разі необхідності проведення розтину промежини слід надавати перевагу епізіотомії, а не лерінеотомії. (Рівень рекомендації В).
Таким чином, рішення про проведення операції повинно бути клінічно обґрунтованим і доведеним до жінки, з отриманням від неї згоди. Операцію слід проводити після попереднього місцевого знеболення.
Слід особливо зазначити, що надання вільного положення жінки під час потуг сприяє більш динамічному проходженню плоду через пологові шляхи, при цьому найбільш ефективними є позиції сидячи навпочіпки, сидячи на стільці, стаючи, підтягуючись на дробинці, лежачи на боці.
Третій період (послідовий) продовжується від народження плода до виділення плаценти з оболонками. За відсутності ознак кровотечі його тривалість не повинна перевищувати 40 хвилин. Необхідно звернути увагу на механізми відшарування нормально розміщеної плаценти (початок відшарування з центру плацентарної поверхні з вивертанням амніотичною оболонкою назовні - механізм Шультце, з краю з наступним згортанням плаценти навпіл - механізм Дункана). Цілість посліду визначають візуально.
Крововтрата у послідовому періоді, що не перевищує 0,5% маси роділлі вважається фізіологічною. Єдиним об'єктивним методом обліку крововтрати є її вимірювання.
Існують дві тактики ведення третього періоду пологів активна та очікувальна.
Активне ведення третього періоду пологів
Завдяки низки переваг активне ведення третього періоду пологів є найбільш розповсюдженою тактикою у світі та рекомендовано Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я, Міжнародною Федерацією Акушерів - Гінекологів та Міжнародною Конфедерацією Акушерок.
Застосування методики активного ведення третього періоду під час кожних пологів дозволяє знизити частоту післяпологової кровотечі, що зумовлена атонією матки на 60%, а також зменшити кількість післяпологової крововтрати та необхідність гемотрансфузії.
Стандартні компоненти активного ведення третього періоду пологів включають:
o введення утеротоників;
o народження посліду шляхом контрольованих тракцій за пуповину при відведенні матки долонею від лона;
o масаж матки через передню черевну стінку після народження посліду.
Правила

 
 

Цікаве

Загрузка...