WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Фізіологія пологів. Знеболювання пологів - Реферат

Фізіологія пологів. Знеболювання пологів - Реферат

шов розташований в одному з косихрозмірів, мале тім'ячко нижче великого.
Голівка у вузькій частині малого таза. Дві верхні третини крижової западини і уся внутрішня поверхня лонного зчленування зайняті голівкою. Сідничні ості важко досягаються. Голівка знаходиться близько до дна таза, внутрішній поворот її ще не закінчений, стрілоподібний шов знаходиться в одному з косих розмірів, близько до прямого. Мале тім'ячко у лона нижче великого.
Голівка у виході таза. Крижова западина цілком заповнена голівкою, сідничні ості не визначаються, стрілоподібний шов розташований в прямому розмірі виходу з малого таза. Мале тім'ячко у лона нижче великого.
Положення голівки плода при внутрішньому дослідженні можна також з'ясовувати по відношенню до рівня сідничних остей - linia interspinalis (положення "0"). Відстань від сідничних остей до площини входу в малий таз дорівнює такій від остей до площини виходу таза. Знак "-" означає, що голівка знаходиться вище сідничних остей (ближче до входу в малий таз). Знак "+" означає, що голівка плода розміщується нижче сідничних остей (ближче до виходу таза). Положення голівки визначається таким чином:
-3 - голівка над входом в таз;
-2 - голівка притиснута до входу в малий таз;
-1 - голівка малим сегментом у вході в малий таз,
-0 - голівка великим сегментом у вході в малий таз,
+1- голівка в широкій частина малого тазу,
+2 - голівка у вузькій частині малого тазу,
+3 - голівка у виході з малого тазу.
Оцінка стану плода в пологах.
Стан плода в І та II періодах визначають за показниками серцебиття, кольору навколоплідних вод та конфігурації голівки.
Серцебиття плода реєструють шляхом періодичної аускультації за допомогою акушерського стетоскопу, ручного доплеровського аналізатора або, за показаннями, фетального моніторингу (кардіотокографії).
Періодична аускультація здійснюється кожні 15-30 хвилин згідно наступних правил:
" вагітна знаходиться у положенні на боці;
" аускультація починається негайно після закінчення найбільш інтенсивної фази перейми;
" аускультація триває протягом 60 секунд.
Частота серцевих скорочень плода в нормі має бути від 110 до 160 ударів за 1 хвилину. Різке збільшення ЧСС (більше 180 уд/хв), або її уповільнення (менше 100 уд/хв) з порушенням ритму є діагностичною ознакою порушення стану плода.
За наявності аускультативних порушень серцебиття плода проводять кардіотокографічне дослідження.
Колір навколоплідних вод визначається під час їх вилиття та під час кожного внутрішнього акушерського дослідження. В нормі навколоплідні води є прозорими. Поява свіжого меконію у навколоплідних водах свідчить про погіршення стану плода, особливо у поєднанні з порушенням частоти серцевих скорочень плода.
Конфігурація голівки плода це процес пристосування її до пологових шляхів жінки. Завдяки наявності швів та тім'ячок кістки черепа плода мають здатність зближуватись та находити одна на одну за рахунок чого об'єм голівки плода зменшується. Відрізняють три ступені конфігурації голівки плода.
Перша - кістки черепа зближені, торкаються одна одної.
Друга - кістки помірно находять одна на одну.
Третя - кістки значно находять одна на одну.
Третя ступінь конфігурації голівки у поєднанні з відсутністю просування голівки пологовому каналу за наявністю активної пологової діяльності є патологією.
Контроль за станом жінки здійснюють шляхом реєстрації наступних показників. пульс та артеріальний тиск (кожні 2 години), температура (кожні 4 години), сеча: об'єм; наявність білка або ацетону - за показами (кожні 4 години).
Особливості ведення партограми
Спостереження за перебігом першого періоду пологів, станом матері та плода здійснюється за допомогою партограми, на якій відносно часової осі графічно відображають наступні показники:
1. Перебіг пологів:
o Ступінь розкриття шийки матки, визначену методом внутрішнього акушерського дослідження (кожні 4 години).
o Опускання голівки плода, визначене за допомогою абдомінальної пальпації (кожні 4 години).
o Частоту (за 10 хвилин) та тривалість (в секундах) перейм (кожні 30 хвилин). 2. Стан плода:
o Частоту серцебиття плода, оцінену методом аускультації або ручного доплеровського аналізатора (кожні 15 хвилин).
o Ступінь конфігурації голівки плода (кожні 4 години).
o Стан плідного міхура та навколоплідних вод (кожні 4 години).
3. Стан роділлі:
o Пульс та артеріальний тиск (кожні 2 години).
o Температура (кожні 4 години).
o Сеча: об'єм; наявність білка або ацетону - за показами (кожні 4 години).
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВЕДЕННЯ ПОЛОГІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ПАРТОГРАМИ
Порядок запису партограми
Партограма (вкладиш до історії пологів (ф. 096/о) - це графічний запис перебігу пологів, стану роділлі та плода, призначена для занесення інформації про результати спостереження під час пологів за станом матері, плода, процесами розкриття шийки матки та просування голівки плода. Партограма дозволяє чітко розрізняти нормальний перебіг пологів від патологічного та визначати період ускладнення пологів, що потребує втручання.
Партограма складається з трьох основних компонентів, які відображають 7 таблиць:
І - стан плода - частота серцевих скорочень, стан плодового міхура та навколоплідних вод, конфігурацію голівки (табл. 1, 2).
ІІ - перебіг пологів - темп розкриття шийки матки, опускання голівки плода, скорочення матки, режим введення окситоцину (табл. 3, 4, 5).
ІІІ - стан жінки - пульс, артеріальний тиск, температура, сеча (об'єм, білок, ацетон), ліки, що вводяться під час пологів (табл. 6, 7).
Заповнення партограми починається за умови упевненості у відсутності ускладнень вагітності, які б вимагали б термінових дій.
Паспортна частина містить інформацію про прізвище, ім'я, по батькові роділлі, кількість вагітностей, пологів, назву лікарні, дату та час госпіталізації, час розриву навколоплідних оболонок, № історії пологів.
І - Стан плода
Частота серцевих скорочень
Таблиця 1 служить для запису частоти серцевих скорочень плода, які у І періоді пологів підраховуються і заносяться до партограми кожні 15 хвилин. Кожен квадрат у таблиці представляє собою проміжок часу в 15 хв. Частоту серцевих скорочень плода потрібно реєструвати впродовж 1 хв (до і після перейм або потуг), жінка при цьому лежить на боці.
Навколоплідні води та конфігурація голівки плода
Таблиця 2 відображає:
а) цілісність плодового міхура (Ц - цілий плодовий міхур) і стан навколоплідних вод при розриві плодових оболонок (П - навколоплідні води прозорі, М - меконіальне забарвлення вод; К - води, забарвлені кров'ю), що визначається при кожному внутрішньому акушерському дослідженні;
б) ступінь конфігурації голівки плода (І ст. - кістки черепа роз'єднані сполучною тканиною, шви легко прощупуються, ІІ ст. - кістки стикаються одна з одною, шви не визначаються, ІІІ ст. - кістки находять одна на другу, не розділяються,

 
 

Цікаве

Загрузка...