WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вагітність і пологи при тазовому передлежанні. Вагітність і пологи при аномаліях кісткового таза. Проблеми макросомії в акушерстві, вагітність та поло - Реферат

Вагітність і пологи при тазовому передлежанні. Вагітність і пологи при аномаліях кісткового таза. Проблеми макросомії в акушерстві, вагітність та поло - Реферат

стрілоподібним швом в одному з косих розмірів і тривале стояння її в широкій площині порожнини тазу, ротація голівки утруднена. При значних розмірах голівки може спостерігатись клінічна невідповідність.
Поперечнозвужений таз
Характеризується зменшенням одного або кількох поперечних розмірів малого тазу на 0,5 см і більше при нормальній або збільшеній істинній кон'югаті. Характерним є стрімке розміщення крил клубових кісток, вузька лобкова дуга, високе стояння мису, зменшення поперечного розміру площини виходу тазу і поперечного розміру ромбу Міхаеліса.
Дані зовнішнього вимірювання тазу є малоінформативними.
Механізм пологів при поперечнозвуженому тазі:
Перша особливість: голівка вставляється стрілоподібним швом або в косому розмірі, або в прямому розмірі площини входу в малий таз (високе пряме стояння голівки).
Друга особливість: якщо потилиця повернена допереду, голівка сильно згинається і проходить через всі площини тазу без ротації і народжується, як при передньому виді потиличного передлежання; якщо потилиця повернена дозаду, поворот голівки може відбутися в порожнині тазу і пологи завершуються самовільно. При значних розмірах голівки поворот може не відбутися і пологи можна завершити тільки кесарським розтином.
При поперечнозвуженому тазі у 20% спостерігається клінічна невідповідність.
Ведення вагітної та пологів при вузькому тазі
Вагітних із анатомічно вузьким тазом необхідно госпіталізувати у 37-38 тижнів вагітності для вибору методу розродження. Перебіг пологів при анатомічно вузькому тазі залежить від ступеня невідповідності і наявності ускладнень. При 3 і 4 ступенях звуження єдиним методом розродження є кесарський розтин. Кесарський розтин показаний при 1 і 2 ступенях звуження при поєднанні з іншою акушерською патологією.
При 1 і 2 ступеняхзвуження наслідки пологів залежать величини голівки плоду, виду передлежання і вставлення, здатності голівки до конфігурації та інтенсивності пологової діяльності. У разі сприятливого поєднання вище вказаних умов пологи відбуваються нормально, особливо при 1 ступені звуження.
На перебіг пологів також впливає ряд ускладнень. Це передчасне відходження навколоплідних вод, аномалії пологової діяльності, випадіння пуповини і дрібних частин плоду, гіпоксія плоду, різноманітні варіанти відхилення від нормального перебігу пологів, загроза розриву матки, здавлення м'яких тканин передлежачою голівкою і загроза утворення нориць, травми плоду, ендометрит в пологах, кровотечі.
Раціональне ведення пологів, своєчасна діагностика, проведення кесарського розтину попереджає травматизм матері і плоду.
Клінічно вузький таз утворюється під час пологів внаслідок невідповідності розмірів голівки плоду і тазу матері незалежно від їх розмірів. Основними причинами є анатомічно звужений таз, велика голівка плоду, розгинальні вставлення, переношена вагітність, міоматозні вузли, які перешкоджають просуванню голівки, аномалії розвитку жіночих статевих органів та плоду. Не існує надійного способу для точного прогнозування до пологів невідповідності розмірів тазу матері та голівки плоду. Діагноз виставляється тільки в пологи.
Умови діагностики клінічно вузького тазу:
" розкриття шийки матки більше 8 см;
" відсутність плодового міхура;
" випорожнений сечовий міхур;
" нормальна скоротлива діяльність матки.
Симптомами клінічної невідповідності, які з'являються під час пологів є:
1) позитивний симптом Вастена або врівень, позитивний розмір Цангеймейстера;
2) симптоми притиснення сечового міхура;
3) перерозтягнення нижнього сегмента матки, високе розташування контракційного кільця;
4) відсутність просування голівки при повному відкритті і нормальній пологовій діяльності;
5) недостатнє прилягання шийки матки до передлеглої голівки плоду;
6) поява потуг при високому розташуванні голівки плоду;
7) набряк шийки матки з можливим поширенням на піхву і зовнішні статеві органи.
За наявності двох і більше ознак встановлюється діагноз клінічно вузького тазу, методом розродження є операція кесарського розтину. За умови загибелі плоду розродження проводиться шляхом плодоруйнівної операції.
Крупний плід. Особливості перебігу пологів при крупному плоді
Терміном "крупний плід" називають плід, маса тіла якого в кінці вагітності досягає 4000 г і більше при головному передлежанні, 370 г при сідничному передлежанні. Плід з масою тіла 500 г і більше вважається гігантським.
Частота пологів крупним плодом зростає і коливається в межах 5,2-14,4%.
При пологах крупним плодом збільшується частота пологового травматизму, включаючи розриви матки, гіпоксії плоду, післяпологових ускладнень. Перинатальна смертність великих плодів у 2-3 рази перевищує смертність плодів із середньою масою. Клінічно вузький таз спостерігається у 6 разів частіше.
Етіологія крупного плода
1. Акселерація, яка починається з внутрішньоутробного періоду і є наслідком впливу соціальних і екологічних чинників, які призводять до гіподинамії, гіпокінезії. Результатом чого при порушенні харчування є ожиріння.
2. Надмірне споживання вуглеводів під час вагітності. Гіперглікемія у матері призводить до гіперінсулінемії у плода і посилення росту тканин плода.
3. Порушення обміну речовин в організмі матері, зокрема, цукровий діабет.
4. Активність сонячної радіації та тривалість світлового дня. Навесні і влітку при довгому світловому дні діти народжуються з більшою масою тіла і зростом, ніж восени і взимку.
5. Спадковість і конституційні особливості батьків.
6. Підвищений синтез хоріомамотропіну - гормону, який регулює ріст плода.
7. Порушений синтез прогестерону або естрогенів.
Діагностика крупного плоду
До групи ризику щодо вірогідного розвитку великого плоду належать:
1) високі на зріст жінки (170 см і більше);
2) жінки з малорухливим способом життя;
3) вагітні з ожирінням;
4) хворі на цукровий діабет або інші ендокринні захворювання;
5) наявність в анамнезі пологів крупним плодом;
6) висота стояння дна матки на 20-му тижні 21-22 см, на 28-му 30 см і більше
7) резус-негативні жінки.
Діагностичне значення має ультразвукове дослідження, а також визначення передбачуваної маси плоду.
Ведення вагітності і пологів крупним плодом.
Вагітні з крупним плодом належать до групи жінок з високим ризиком акушерської патології і повинні бути на особливому обліку в жіночій консультації. Важливим є раціональне харчування з оптимальним фізичним навантаженням. Медикаментозна терапія спрямована на нормалізацію ліпідного

 
 

Цікаве

Загрузка...