WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Порушення менструальної функції у жінок в різні вікові періоди - Реферат

Порушення менструальної функції у жінок в різні вікові періоди - Реферат

синтезу відповідних гомонів у плаценті (6-8-й тиждень вагітності). Якщо запліднення не відбулося, функція жовтого тіла, рівень прогестерону і естрогенів значно знижуються, настає новий менструальний цикл.
Порушення менструального циклу можуть бути наслідком надмірної продукції естрогенів і прогестерону у випадках розвитку функціональних кист яєчників(наприклад, персистенція жовтого тіла тощо.).
Вік менархе (першої менструації) коливається в нормі від 10 до 16 років і всередьному становить 12-13 років. Встановлення овуляторного типу менструального циклу характеризується регулярними циклічними прогнозованими менструаціями з інтервалом 24-35 днів, тривалістю кровотечі 3-8 днів і загальною крововтратою до 30-80 мл.
До порушень менструального циклу належать такі:
аменорея - відсутність менструацій протягом 6 місяців і більше;
олігоменорея - інтервал між менструаціями понад 35-40 днів;
поліменорея - маткові кровотечі з інтервалом менше 21 дня;
метрорагія - маткові кровотечі з нерегулярними короткими інтервалами;
менорагія (гіперменорея) - менструальні кров'янисті виділення, щи виникають з регулярними інтервалами і тривають більше 8 днів з втратою понад 80 мл крові;
менометрорагія - сильні тривалі маткові кровотечі з короткими і нерегулярними інтервалами;
Гіпоменорея - тривалість менструальної кровотечі менше 3 днів;
опсоменорея - рідкі (інтервал понад 35 днів) і нетривалі (кровотеча менше 3 днів) кров'янисті виділення;
між менструальні кровотечі - кровотечі між регулярними менструаціями.
Аменорея - це відсутність менструацій протягом 3 місяців і більше. Аменорея є симптомом, що свідчить про морфологічні, генетичні, фізіологічні або емоційні порушення. У випадках справжньої аменореї циклічних змін у яєчниках, ендометрії не визначають. Несправжній аменореї властива відсутність менструацій за наявності циклічних змін у яєчниках і всьому організмі (аномалії розвитку статевих органів).
Відсутність менархе до 14-річного віку за відсутності вторинних статевих ознак або до 16-річного віку за нормального розвитку вторинних статевих ознак має назву первинної аменореї, відсутність менструацій за попередньої регулярної менструальної функції - вторинна аменорея.
Близько 80% випадків аменореї пов'язані з хронічною ановуляцією. Ановуляція в нормі спричиняє аменорею у пубертатному періоді протягом вагітності, лактації і під час менопаузи. Патологічна аменорея може бути симптомом численних органічних і функціональних порушень на будь-якому рівні репродуктивної системи. Найповнішою є класифікація аменореї за рівнем ураження, яка об'єднує основні патологічні синдроми.
Причини аменореї:
1. Анатомічні дефекти репродуктивної системи (вади розвитку
матки, піхви, синехії)
2. Яєчникова недостатність (агенезія, дисгенезія)
3. Синдром хронічної ановуляції:
Гіпоталамічні форми
І. Порушення в системі ЦНС - гіпоталамус
Гіпоталамічні (ізольовані) порушення секреції лютропін-рілізінг-гормону. Гіпофізарні форми
Дефект або дисфункція гонадотропінів, у тому числі порушення рецепції або
синтезу субодиниць.
Порушення зворотнього зв 'язку.
Застосування естрогенів або контрацептивів.
Надмірна екстрагландулярна секреція естрогенів.
Розлади "буферної"" системи.
Функціональна гіперандрогенія (наднирникова або яєчникова).
Стероїдопродукуючі пухлини.
Аутоімунні захворювання
Повторні порушення принципу зворотнього зв'язку внаслідок комбінованих центральних і периферичних порушень.
Надмірна секреція кортикостероїдів або андрогенів (хвороба Іценка-Кушінга) Гіпо-або гіпертироїдизм.
Надмірна секреція пролактину (синдром галактореї-аменореї) абосоматропіну. Порушення харчування. Аменорея може бути нормо-, гіпер і гіпогонадотропною.
Нормо-, або еугонадотропна аменорея пов'язана з природженими і набутими вадами розвитку статевих органів (Мюллерові аномалії, зарощення дівочої перетинки, поперечна перегородка піхви, синдром Акермана, туберкульозний ендометрит), а також із захворюваннями, що супроводжуються надмірним продукуванням андрогенів (пухлини наднирникових залоз природжена гіперплазія кори наднирникових залоз, синдром полікістозних яєчників, андрогенсекретуючі пухлини яєчників). Яєчники при цьому декретують нормальну кількість естрогенів і прогестерону, а зворотній зв'язок із гіпофізом забезпечує нормальну кількість гонадотропінів.
Гіпергонадотропна аменорея зумовлена хромосомними (дисгенезія яєчників), гонадними (синдром тестикулярної фемінізації, синдром рефрактерних яєчників) і генетичними дефектами, що порушують механізм зворотного гормонального зв'язку, необхідний для пригнічення секреції гонадотропінів.
Гіпогонадотропна аменорея може розвиватись після періоду регулярних менструацій: під впливом емоційного стресу, вживання лікарських засобів, при захворюваннях, зокрема і пухлинах гіпофіза, у випадках неповноцінного харчування, надмірних фізичних навантажень, порушення функції надрирникових і щитоподібної залоз. Як правило, гіпогонадотропна аменорея є гіпоестро генною.
Первинна аменорея
Залежно від рівня ураження репродуктивної системи розрізняють церебральну(кірково-гіпоталамічну); гіпоталамічну (гіпоталамо-гіпофізарну); гіпофізарну аменорею, зумовлену ураженням надниркових залоз (пов'язану із захворюваннями щитоподібної залози); яєчникову і маткову. Інколи причини первинної аменореї розглядають як такі, що пов'язані з ураженням яєчників (синдром Тернера, синдром тестикулярної фемінізації, синдром рефрактерних яєчників), і поза яєчникові.
Обстеження хворих з первинною аменореєю складається із з'ясування анамнезу, загального (низький зріст, стигми дизембріогенезу) і гінекологічного огляду, дослідження рівня гормонів, рентгенологічного дослідження (комп'ютерної томографії) черепа і турецького сідла, ультразвукового і лапароскоопічного досліджень, за потреби - біопсія яєчників. За наявності ознак вірилізації визначають у сироватці крові рівень андрогенів яєчників і наднирникових залоз. Для діагностики причин затримкм статевого дозрівання проводять функціональні проби з естрогенами, прогестероном, гонадотропінами і рілізинг-гормонами.
У клінічній практиці розрізняють також такі форми первинної аменореї:
1) за відсутності ознак статевого розвитку;
2) внаслідок затримки статевого дозрівання;
3) на фоні вірілізації;
4) за нормального жіночого фенотипу;
5) на фоні ферментопатії.
Первинна аменорея за відсутності ознак статевого розвитку має місце у випадках дисгенезії яєчників - генетично зумовленому порушенні розвитку яєчників (замість яєчників -

 
 

Цікаве

Загрузка...